Jump to content

Задна врата на Б6


Ultras

Recommended Posts

Здравейте, от 2-3 дена като си отворя задна лява врата, не ми отчита на компютъра, че е отворена и не й свети лампичката отстрани? Някой може ли да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е микроключето в бравата. Проблема е често стещан при мен на пасажерската врата не отчита. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се ,но се разглобява цялата врата и ключалката докато се изкара.При мен се оправи след като напръсках ключалката обилно със смазочен спрей с и го размърдах с пръст.

Редактирано от Shonx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми бачкаха предна и задна десни врати. От моргата взех цяла брава (задна дясна) и допълнително от друга брава едно микро ключе уж да сменя на предната. Смених я задната дясна и за мой късмет всичко е наред и тръгна, обаче с предната нямах късмет. Със смяна на микроключето - нищо не се промени - явно проблема ми е в спойките, но подложих една малка пластинка в корпуса на бравата така че да контактуват проблемните елементи и за сега 3-та седмица работи, но ако откаже ще трябва да я отварям и да презапоявам. Предната поне лесно се изважда, задната доста ме озори :naja:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при електричар, който слага аларми и е с добро име. Каза ми. че може да го оправи, ако му донеса ей това нещо на снимката, което вървяло с някакво гумено уплътнение. Някой колега има ли представа откъде може да намеря това чудо?

13081614_1125928240783235_1919743161_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си бравата и му я занеси, не знам колко пари ще ти вземе, но една брава по моргите върви около 40лв. Ти си прецени дали да я правиш или да си вземеш др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Ultras написа:

Ходих при електричар, който слага аларми и е с добро име. Каза ми. че може да го оправи, ако му донеса ей това нещо на снимката, което вървяло с някакво гумено уплътнение. Някой колега има ли представа откъде може да намеря това чудо?

13081614_1125928240783235_1919743161_n.jpg

В раздел продава има колега който ги продава по 6-7лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.04.2016 г. at 20:16, congo написа:

Може да не трябва ключе, преди 3 години когато го правих на моята бяха само студени спойки и след като ги оправих преблем повече нямаше...

 

Колегата е напълно прав! Днес имах време и реших да разглобя моята брава (задната дясна, която смених). Проблема се вижда с просто око - не е микроключето, а спойките към самото микроключе. Разглобяване на самата брава е елементарно - има две винтчета и цялата механична част се отделя от електрическата - след това има 6 винтчета и капака пада - има няма 5мин и е разглобена бравата, но както и аз съм писъл, зора е ваденето й от самата врата - особено задната.

20160506_181521_1.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето с какво се сблъсках аз последните 4 дни. Това се вади адски трудно, но по-трудно се връща обратно! Трябва да си ЕТ(И-ТИ от филма) и то китайски вариант, от онези с по-тънките пръсти! Оказа се, че това, което натиска ключето е едно колелце, което е облицовано с пластмаса и съответно пластмасата беше разпрана. Съжалявам, че не направих подробни снимки. Отделно бутончето на ключето е имало гумена шапка, която също беше изчезнала. Беше останала само основата й. Успях да го побългаря със пластмасова сламчица от купешка клечка за уши. Нахлузих я, после я отрязах и накрая я втвърдих с поялника, като по този начин регулирах и дължината. Засега работи, но веднага щом спре, ще докладвам. :hilezh:

     Лошото е, че тази гимнастика ще трябва да я правя и с предната дясна врата, защото и тя не работи! Ще видя колко време ще изкара тази и ако е по-дълго, може да се наема. 

     Питах за това ключе в магазин, но няма. Има цяла ключалка - 400 лева и малко. Ако някой знае откъде може да се намери ключе, моля да сподели!

     Приятен ден на всички!

2016-05-12_12.01.10.jpg

2016-05-12_12.01.28.jpg

2016-05-12_12.04.05.jpg

2016-05-12_12.07.59.jpg

2016-05-12_12.08.04.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ключето е на омрон и са по 2-3 лв броиката. Писъл съм тема преди време с модела му. Разгледай ми темите. Ако не го откриеш мисля че имам в колата ще им видя номера. Мисля че бяха леви и десни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги! Колата е Ауди а4 2003г 1.9тди. 

Проблема е следния. Съвсем случайно един ден при заключена кола пробвам задна дясна врата и какво да установя - тя отключена. Пробвах с ключа да я заключа, с дистанционното, от вътре от копчето за откл/закл, но вратата си седи отключена. Индикатора на таблото я отчита когато е отворена и затворена - демек си работи. Какъв може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойките в машинката, вадиш, отваряш, презапояваш ВСИЧКИ СПОЙКИ наново. Имаш коректно работеща брава.

И ги четете тия теми, чудеса стават, информацията е някъде там!

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

При смяна на цялата брава нещо трябва ли да се прекодира през VagCom ?

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, просто докато още виси бравата на буксата, си пусни теста на Централното за да я провериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не повярвате, но някой, незнайно кога и как ми е взел бушон номер 23, който отговаря за заключването на задните врати. Днес случайно попаднах на едно клипче в тубата, докато гледах как се разглобява вратата, в което един пич обяснява как и неговото някой го е махнал. Проверих и моя го нямаше. Сложих бушон и вратите се заключват вече :stupid:
 

 

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...