Jump to content

Проблем с РНС-Е


PAVEL MARINOV

Recommended Posts

Здравейте!Търсих подобна тема, но не открих.Проблема ми е следния.Имам RNS-E в колата и от няколко дни насам ме е обзела  мания да си купя диск за да тръгне навигацията .Чрез обява се обадих и си поръчах ,човека ме увери, че на 100% диска работи и е тестван преди да ми го изпрати ,но уви слагам диска обаче навито не го чете.Пробвах на приятел на същата навигация(той също няма диск), пак същото не го чете.Има ли нещо по специфично което трябва да се направи за да тръгне или да си търся оригинален диск?Или пък ако има някой колега от София с работещ за проба ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Andy3 написа:

Аз си купих миналата седмица дискове, имам и оригинален, къде се намираш? 

колега от къде си купи диск?

и аз търся да закупя с най-новата карта

и при мен го имаше този проблем, че не тръгваха дисковете - почистих оптиката и всичко тръгна

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dobri_sc написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Обява в Olx http://olx.bg/i2/ad/mertsedes-audi-i-dugi-navigatsionen-disk-karta-2016god-9-obnovlenie-ID5xzGI.html#:7647c3a49f

Ти ли си чисти оптиката?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от същия човек ги взех 3-те диска, по-късно ще се срещнем с Павел и ще видим дали е от дисковете проблема или не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 25.04.2016 г. at 21:41, PAVEL MARINOV написа:

Здравейте!Търсих подобна тема, но не открих.Проблема ми е следния.Имам RNS-E в колата и от няколко дни насам ме е обзела  мания да си купя диск за да тръгне навигацията .Чрез обява се обадих и си поръчах ,човека ме увери, че на 100% диска работи и е тестван преди да ми го изпрати ,но уви слагам диска обаче навито не го чете.Пробвах на приятел на същата навигация(той също няма диск), пак същото не го чете.Има ли нещо по специфично което трябва да се направи за да тръгне или да си търся оригинален диск?Или пък ако има някой колега от София с работещ за проба ще съм благодарен.

аз имам същият проблем и не съм го решил още, чудя се дали да поръчам нова оптика.....при теб какво се получи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сложих нова оптика и пак не го чете.Според мен проблема е в самия ДВД механизъм.Вкарвам диска завърта го за 2—3 секунди и спира.Следващата стъпка мисля да е ново ДВД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем (пробвано е с дискове, които работят, но не тръгва картата...само аудио чете) и най-вероятно трябва да си сменя оптиката.

Все още не съм си поръчал - ти сам ли си смени твоята и сега след като пак не работи, какво ще правиш с новата? :)

Редактирано от mitko_banditko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сам я смених не е трудно ,ако имаш подходящи отверчици .Трябва и поялник за да запоиш лентовия кабел .Поръчах я от алиекспрес  за 24 долара незнам колко е читава де едно към едно беше.Засега няма да я разглабям пак ,че имам други работи за смяна ама по натам ще поръчам ново ДВД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте колеги и аз имам същия проблем с RNS-E , чете Cd-та но не и DVD имам един оригинален диск за западна Европа от 2005 г. и наскоро купих един олх но и двата неможе да ги прочете почистих оптиката с диск на хама след  и това я разглобиха и почистих и отново нищо,сега съм поръчал оптика от алиекспрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вземал за повече от 10 различни коли включително и за моята (RNS-E)    с никой диск не е имало проблем човека е супер точен и коректен.Това му е номерът 0878109353.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой може ли да ми даде координати на сервиз за РНС-Е-то.По принцип ми трябва за Варна.

План "Б" е да го сменя .Някакви предложения ???  МОЛЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...