Jump to content

Xiaomi Yi home как да подкарам това чудо?


Recommended Posts

Поръчах въпросната камера от Китай. Изрично писах да ми пратят EU версия,но явно са ми пратили китайска.Двайсе пъти инсталирам и деинсталирам секакви версии приложения,като резултат успях да я подкарам за малко с китайската версия (което четох че не било възможно извън китай),но след като и дадох да се ъпдейтне,всичко приключи....само ми повтаря че ще работи само в Китай...ужас.Ще взема да я метна през балкона накрая.

ceda0e1f3489a9bed9fe25b574ab1fe4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,но трудно ще се оправя с понижаването на версията ...обаждах се във фирмения магазин на марката в София...

Xiaomi shop и от там ми казаха,че нямат все още решение ...били отправили питане до Китай и чакали отговор..:steinigung:

даже имали на склад 5 камери,но не ги продавали поради тази причина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

връщай я направо, на мен едната поръчка ми беше объркана с таква камера т.е. китайската версия, подкарах я без проблеми ма до тук....за да си промотират по-скъпият ЕУ вариант тъпите жълтъри са филтрирали камерата и може да се ползва само ако камерата и телефона/компютъра са в една и съща мрежа.....кво ли не пробвах и така и не успях да я подкарам под 3Г или wifi различно от това на което е вързана.

 

Единственият вариант за достъп през друга мрежа е с VPN от Китай. 

 

продуктите на xiaomi-тата нямат аналог за парите си но пък customer support-a им е най трагичният който съм виждал. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Писах до съпорта на GearBest пратиха ми инструкция(която се затри някъде) и прикачения firmware.

Но все още не съм намерил време да опитам да го инсталирам.

 

.ome

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 Това са инструкциите:

Please follow these steps below to fix the cam:

* Turn off the camera

* Pull out the memory card

* Format the sd in FAT32

* Extract and copy the firmware file to the memory card home (link for the firmware - "Home")

https://yadi.sk/d/KCkz0xjpjmK5o

* Turn on the camera and hold down the reset button for 6-8 seconds

* Turn off the camera

* Insert the memory card

* Turn on the camera

* Wait for about 5 minutes (will flash orange, then turn orange, then speak Chinese and then will flash orange)

* Connect the camera via the camera app

A new MI account is suggested, because of any previously stored location and camera data.

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка,при последния ми опит успях да подкарам пущината. Изпълняват се горните процедури,сваля се китайското приложение http://m.app.mi.com/detail/75646 ,след като се отвори има 2 възможности Yi home и Mi home избира се Mi (странно),прави се регистрация (аз успях с телефонен номер кода +359 сама си го разпознава и се въвежда номера без първата 0 + парола с 8 знака.Работи от всякъде 3G,4G,други Wi-Fi мрежи.Перфектно.Сега разузнавам как да имам достъп до камерата от компютър.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Между другото, Xiaomi-тата са много добър избор за евтина камера.

Имам екшън камера Xiaomi YI и по нищо не отстъпва на старото GoPro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ги сега извадиха и yi2. От доста време се чудя дали да не се метна на някоя тяхна екшън камера, имал съм друга тяхна електроника и съм бил много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...