Jump to content

шум при връщане на газта


swat2

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 5 месеца се боря с един проблем и няма майстор в София който да ми помогне. Имам АУДИ А-4 131кс.2002г. дизел. на 2 и 3 предавка, като връщаш газта имам стържене някъде от пред в дясно около турбото. И се почна.....Сваляне на турбо, ремонтен комплект, изчистен кулер, смяна на вакумите, нов егер, проба и смяна на соленоида,  лаптопи живи данни сумати майстори и НЕ и НЕ и НЕ. Шумът го има и това е. Свалих катализатор НЕ. Същата  работа от 1500 об. до 2500об. при връщане стърже. Няма вибрации и върви като луда, не пуши.

Помагайте моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм слагал. Ако са слагали трябва да е било в Италия защото от там я купих. Сега направих друг експеримент. Издърпах вакума и шума го нямаше. Колата не набира върви все едно без турбо, но няма шум. Сега се питам дали този майстор стурбото да не го е само изчистил и да не е сложил никакви ремонтни комплекти, а аз да се лутам половин година. Или ако ги е сложил да е останал проблем в самата геометрия, която уж ми била добре. Доколкото знам в ремонтния комплект не влиза обслужване на геометрията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не. Като стържене на желязо е. То с това и почнах по думите на първия майстор перката ми опирала в охлюва имала луфт и от там бил шума. сега след ремонтни комплект пак ли ми опира? Даже според този с турбините ми е била много нова турбината и не било от нея. Съвсем малък луфт имало и той го бил оправил. А защо го прави на студено???  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора който и прави рем. комплект каза, че е балансирал всичко на машина.  После другия само я качи на колата. В понеделник се връщам при тоя с турбото ще си задаваме въпроси. Все пак ми е дал 6м. гаранция. Те ще ми изтекът по сервизите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същото стържене на същата кола от 5 години. Вече свикнах с него и не ме дразни толкова а и явно не е нещо сериозно. Все пак ако го оправиш, пиши тук, за да го имам в предвид за по натам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам да сменя един клапан, ако и с него не стане ще сменя цялото турбо с ново и ще пиша. Това е страшна гад трябва да се махне, че пет месеца съм така      :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

и аз имам такова стържене и си мислих ,че е от перката на турбината .. поне досега :) . Вече 40к км карам така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от днес , стърженето е след всяко отпускане на газта за превключване и колата изгуби рязът който имаше при натискане на газта рязко..

След празниците ще гледам на Ваг-ком дали ще излезе  нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще пробвам да сменя един клапан, ако и с него не стане ще сменя цялото турбо с ново и ще пиша. Това е страшна гад трябва да се махне, че пет месеца съм така      :wall:

Щом го прави повече на студено общо взето е относително нормално, ако се вземат предвид дадени фактори. Катализатор имаш ли? Аз лично бих го описал като виене, а не като стържене.

Проверявал ли си за течове по генерация, турбо пътища. Те са предпоставки за подобни шумове без да имаш проблем. Съветвам те да не си сменяш скъпи клапани и/или неща без да знаеш конкретната причина да го правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е чистено никога .. Пренадува турбината . Може би гвометрията е зацапана. Ще пробвам като предния път , да я продухам на дълъг път с 3000 об. Но свалянето става все по неизбежно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поредно сваляне на турбината и много мнения на майстори се оказа при мен че стърженето идва от перата която има луфт и стърже по охлюва на студената час

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...