Jump to content

Соларен панел (за ток) за апартамент


Recommended Posts

Дали ще краси или загрозява не знам. Махалата в която живея е пълна с красиви къщи с грозни панели по тях.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами тогава за идеята - идея: Сложи си панелите, сложи си подходящия акумулатор с подходящата електроника и си смени цялото/частично осветление на 12V и го включи към безплатния ток. Предвиди и аварийно включване на осветлението към мрежата.

Така ще ти е кеф като си пиеш ракията вечер и да се фукаш пред аверите, че светлината в къщи ти е безплатна... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно упражнение предполага къртене, мацане и свинщина...и сериозна хамалогия.

Акумулатори, табла и тн оскъпяват упражнението, а това е излишно ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 12 волтова инсталация трябват доста солидни шини ако амумулатора е на повече от 1-2 метра от лампите. Иначе пада на напрежението е огромен и ще мъждукат като свещички. :)

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да комутира от таблото с предпазителите една верига към инвертор или НЕК. Ако има слънце и се вдигне напрежението захранва от панела. Иначе от НЕК. Така няма да връща ток през електромера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно! Всичко може да си направиш в апартаментното табло. Ако вътре няма място - в декоративна кутия в съседство. Ще ти трябва само един кабел от панелите (и акумулатора) до него. И няма да има никакъв проблем с инсталацията ако използваш LED осветление. 

 

П.П. А ти как мислиш да правиш инсталацията, ако ще трябва да продаваш на енергото? Цялата инсталация ще е на "твоя територия"... и мислиш, че няма да има оскъпяване и къртене и хамалогия и свинщина и...и...и...и...

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
9 hours ago, velas said:

 

П.П. А ти как мислиш да правиш инсталацията, ако ще трябва да продаваш на енергото? Цялата инсталация ще е на "твоя територия"... и мислиш, че няма да има оскъпяване и къртене и хамалогия и свинщина и...и...и...и...

Това и административните глупости 99% ме отказаха от идеята.

За същото допринесе и фактът, че съм 90% готов с ремонта на жилището и вече обзавеждам, а хич не ми се гледат после "външни" окабелявания по стените.

 

(Ако реша да "продавам ток" нищо не ми пречи да го плесна на покрива на вилата - нито ще трябва да искам разрешение от съседи, нито ще ми е жал да дупча и къртя...)

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9.05.2016 г. at 8:38 AM, redalex said:

 

(ПП- икономическата част на упражнението нямам желание да я дискутирам - я се изплати за 15 години, я не - по-скоро искам да го направя от любопитство и любов към новостите и стремеж към "енергиийна независимост и модерност") 

Именно заради енергийната независимост ти трябва и батерия.А вече дали ще е Tesla PowerWall,DIY Tesla PowerWall:hilezh:(разгледай в Тубата клипове)или други акумулатори си е твоя работа,но с тях ще си наистина независим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://m.clubz.bg/39539-v_germaniq_plashtat_za_da_harchish_tok

Малко новини от едни други места - интересно ми е какво ще стане до 5-10 години.

Sent from your grandmother's kite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе – супер! Не звучи обаче толкова странно като се замисли човек че всички видове енергия която изразходваме по един или друг начин е дошла от Слънцето. (С изключение на ядрената – въпреки че и тя е от слънце ама не от нашто.) Когато енергията се превръща от един вид в друг и после в трети винаги се губи част от нея (просто изтича като неизползваема топлина). Затова е най-добре да си я вземаме от Слънцето по най-директния начин и да я превръщаме от един вид в друг колкото се може по-малко пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: 

Само поглеждате сайта на италианската "Компания" Gielleplast Sas и ви става ясно за мащаба... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравейте, ще използвам тази тема, тъй като се припокрива с моите въпроси, иска ми се да поставя няколко слънчеви панела на къща но не ги разбирам много нещата та да попитам, спряла съм се за сега на две фирми FG Energy и LRP, ще се радвам някой ако има информация за тях да даде мнение, или пък да ми препоръчате, благодаря много предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батериите са умопомрачително скъпи, но без батерия системата няма смисъл. Сложи възможно най-голяма батерия, ако може дори 2. Каквато и батерия да сложиш, след месец ще осъзнаеш че ти трябва 2 пъти по-голяма. Имай го предвид като си правиш бюджета. И започвай да влизаш в материята, защото ще ти се наложи да си до настройваш системата за по-голяма ефективност. Тези които ще ти я инсталират, вероятно ще я “скопят” заради гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.03.2023 г. at 12:52, ralliccaa написа:

Здравейте, ще използвам тази тема, тъй като се припокрива с моите въпроси, иска ми се да поставя няколко слънчеви панела на къща но не ги разбирам много нещата та да попитам, спряла съм се за сега на две фирми FG Energy и LRP, ще се радвам някой ако има информация за тях да даде мнение, или пък да ми препоръчате, благодаря много предварително!

Не мога да кажа нищо за въпросните две фирми, но бих могъл да кажа за компонентите.

Заложи на качествени инвертори, МППТ контролери и панели, за да имаш производство и при лошо време.

Задължително батерия.

Определи бюджета и ще може да получиш по-конкретна информация за изграждане на системата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...