Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги! Искам да изкажа едно мое разочарование. Преди малко по-малко от 4 год. купих 2 гуми Goodyear Eagle F1 Asymetric 2  235/45/17 за предни. DOT -а им беше от същата година, може би 3-4 месеца, преди закупуването и произведени в Германия. Много добро поведение на пътя,къс спирачен път, дори и при мокра настилка, но ......... след пробег от 25 500 км., днес по време на реглаж на ходовата част установих, че от вътрешната страна на гумите, точно там, където става връзката между борда с лицевата част, контактуваща с пътя, почти по целия диаметър и двете гуми бяха направо сцепени /все едно рязани, като с нож/. Наложи се разбира се да ги сменя.Останах много разочарован. За сравнение с предните Dunlop SP Sport 01 съм минал над 40 000 км. само аз , като преди това са имали и още пробег при предишния собственик на автомобила. Смених ги защото доста бяха поостарелички, но нямаше никакви видими дефекти по тях.  

Goodyear си е марка, дали случих някоя кофти партида или е друга причината....не знам, но ако купувате нови гуми, дано тази информация да ви е от полза.     

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи абсолютно същото след втория сезон. Четох из нет-а за този проблем и доста хора срещат същия проблеми точно с F1 AS2! Повече никога Goodyear!

 

Ето за какво говорим.

https://drive.google.com/folderview?id=0ByYsss2CyYtReHlXSEZLZWJYeHM

 

Редактирано от bkolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е специфичен проблем за АS2. Па може ид има пряка корелация с неземната мощ на А4 1.9тедеи като гледам, знам ли...  :hilezh:

Ще видим как ще е АS3.

Още ми се търкалят едни АS1 и не мисля да ги хвърлям скоро... :)

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм карал много внимателно. Ама и да съм ударил някъде ще е накъсана само една, а те и 4рите са по един и същ начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 14.05.2016 г. at 11:33, bkolev написа:

При мен се получи абсолютно същото след втория сезон. Четох из нет-а за този проблем и доста хора срещат същия проблеми точно с F1 AS2! Повече никога Goodyear!

 

Ето за какво говорим.

https://drive.google.com/folderview?id=0ByYsss2CyYtReHlXSEZLZWJYeHM

 

Колега, като гледам тези снимки, все едно съм заснел моите, преди да ги изхвърля, само че при мен нацепеното е с малки прекъсвания почти по целия диаметър.

Съжалявам, че отново взех  Goodyear. Надявам се само AS3 да се окажат по-добри от AS2. Новите не са произведени в Германия, а в Словения.

 

На 14.05.2016 г. at 11:43, DJANO написа:

Ужас. А имали ли сте някакви удари с тези гуми или да са карани меки? :steinigung:

Не, никакви удари. Винаги съм ги поддържал в интервала 2,3-2,4 атм.

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 20/05/2016 at 17:24, robobug написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Две години им е гаранцията, а при мене проблемът възникна след третата година.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете до централата им и приложете снимките.Това освен, че е неприемливо за подобна марка е и опасно. Ако се запъват професора да ги почва и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия шит беше, че видях гумите в какво състояние са ден след като ми беше изтекъл гаранционния период :( Един наш колега от vwclub.bg (линка към темата е отдолу на поста ми) е писал до централата, където заявяват че трябва да се свържеш с дилара от който си ги купил - едно прехвърляне на топка, същото като администрацията на държавата ни :) 

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=440601

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо до централата, направи си един блог и пиши и слагай снимки там. До централата просто изпращай съдържанието и линка към блога. Когато говориш с някой, искай им името и длъжността и ръгай всичко в блога. Даже е по едно портретче им прави с телефона и го слагай в блога. Изпращай им постоянни ъпдейти. Не забравяй да позволиш коментарите.

 

Ако мислиш че този начин не работи, прочети Грамада от Иван Вазов. :)

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

44 minutes ago, bkolev said:

Един наш колега от vwclub.bg (линка към темата е отдолу на поста ми) е писал до централата, 

Всъщност проблема при него е, че си е загубил документа за покупка и няма как да претендира официално за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не купувам goodyear. Имах преди чисто нови и за 25 000 км им разказах играта . Сега минах на континентал, фулда и семперит и съм доволен. Даже с един корморан изкарах повече. Хубави гуми са но с много нисък пробег.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda и Dunlop не издържат колкото GoodYear F1. Но трябва да се сравняват сравними модели:).

 

Аз имах въпросните Asymmetric 2 (даже същия размер) и ги продадох с колата на познат, т.е. продължавам да имам наблюдения над тях.

Ще "докладвам" ако се появят някакви проблеми. Засега има изкривени джанти, но гумите не са мръднали.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...