Jump to content

Светна ми EPC....?


Kissman

Recommended Posts

Здравейте колеги,

вчера при паленето ми светна този жълт символ и при диагностиката ми изписа.че причината е в speed sensor,като симтомите били трудно палене.Това датчик за скоростта ли е(не бях чувал за такъв)и какво представлява всъщност?Не е ли всъщнист това датчика на коляновия вал-нали и той ако не работи коректно пак пали трудно.Този символ EPC не ми свети постоянно и при загасяне на двигателя и отново запалване вече не светеше.Някакви идеи?Автомобила е А4,B6,2.0 бензин и газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е точната грешка, колега - ABS Wheel Speed Sensor ли? Имаш датчици за скорост на колелата, грешката ти казва точно на кое колело. Мисля  че има и друг на самата ос, но не съм сигурен дали Б6 го имат. Затова точната грешка е важна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Electronic Power Control ,грешката я има и в абс модула, оправи сензора, букса,кабел или самия сензор,съпротивление около 1 кОм ако е това проблема.Ако е на маховика вероятно подмяната ще реши проблема.По симптома с палене трябва да е той.При достигане на определени обороти се разрешава палене,ако ги чете грешно е проблем. 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, CVT написа:

Каква е точната грешка, колега - ABS Wheel Speed Sensor ли? Имаш датчици за скорост на колелата, грешката ти казва точно на кое колело. Мисля  че има и друг на самата ос, но не съм сигурен дали Б6 го имат. Затова точната грешка е важна.

 

точната грешка е : 16706  Engine speed sensor(G28) NO SIGNAL P0322-004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем. Колата след време ще започне да ти гасне на пътя и да пали все по трудно и ще трябва да изчакваш да изстине. Смених датчика и всичко беше наред. Около 100 лв беше на бош. Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да,това мисля да направя,ще я карам в сервиз утре,имам вече уговорка.Странното е,че досега карам така вече няколко години без никой майстора да познае че е от него ,понеже не ми изписваше никаква грешка.Благодаря на всички за мненията.

Редактирано от Kissman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес взех колата от сервиз,смениха датчка,но си остана проблема с трудното палене....а така се надявах да е от него. :-( Аз отдавна имам проблем с трудно палене,когатое топла особено се налага стартера да върти 7-8-9 секунди...това не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се запиша и аз в темата на колегата.И на мен днес ми светна EPC!  Закачих я на компа и естественно,датчик кол.вал!Кажете какъв да сложа,гледам цени от 35 до 135лв!Дайте съвет какъв да е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.05.2016 г. at 23:28, Kissman написа:

днес взех колата от сервиз,смениха датчка,но си остана проблема с трудното палене....а така се надявах да е от него. :-( Аз отдавна имам проблем с трудно палене,когатое топла особено се налага стартера да върти 7-8-9 секунди...това не е нормално.

Колега чувал съм, че датчика на разпределителния вал правел тия проблеми и съм чел из форума някъде за него, но по-добре се поинтересувай преди да купуваш и него защото си е около 120 лв

На 29.05.2016 г. at 20:59, Милчев написа:

Да се запиша и аз в темата на колегата.И на мен днес ми светна EPC!  Закачих я на компа и естественно,датчик кол.вал!Кажете какъв да сложа,гледам цени от 35 до 135лв!Дайте съвет какъв да е? 

Колега аз сменях и сложих бош 110 лв мисля че беше слагай по-хубавия, защото съм чел че евтините дефектират бързо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложих Бош (излезе ми 70лв с отстъпка).Стария бях го сменял преди 4г и аха 80.000км и мисля, че изкара много като за 45 то си лева тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...