Jump to content

Смяна на табло Ауди A4, 1.9 tdi, 90 hp, 95 г.


djodji

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моля който е сменял или е запознат, да сподели дали е необходимо да се обучава таблото при смяната.

Не държа таблото да е фейс, по-скоро същото както това в момента

 

Това е таблото, гледам в мегапартс има мн подобни табла, само че километража е до 260, дали това е проблем? Иначе отзад за еднакви.

https://www.megaparts.bg/search/%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B6-%D0%B7%D0%B0-audi-a4?resultsPerPage=24&resultsOrderBy=price-asc&page=1

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото е от по-стария модел без имобилайзер. Може да мине и без адаптация.Махаш- слагаш. Километрите може да ти ги нагласи някой с VAG-Comander на колкото си искаш . Може и на  00000km....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се похваля че смених таблото с друго подобно дизелов мотор само че 110 hp и не е необходимо никакво обучение.

Остава сега да добавя едни липсващи крушки по него.

ПП. Новото табло е с 35000 км повече  това малко ме разстрои и исках да питам, как може да си сложа моите реални км защото мисля да е продавам колата (поради нарастване на семейството) освен чрез манипулация с VAG КОМ-а, има ли някакъв друг по лесен начин, като на пример да ги взема от моето табло и т.н.

Надявам се с тази информация относно смяната да съм бил полезен на някой колега за в бъдеще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да се сменят километрите, става с vcds кабел- ако се знае пин кода на таблото. Трябва да го пише в книжката на колата. Ако го няма се взима пина с кабел ваг тахо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости. Никой не гледа километрите на старите кошове. Аз като си сменях таблото новото ми беше с 60хил. по-фреш, но си го казах това на новия собственик и не е имало проблем. При промяна, ако не го направиш както трябва има вероятност да прецакаш и това табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно е да кажеш на новия собственик че таблото е въртяно назад - това е благородно признание. Изобщо не е същото да го убеждаваш, че е въртяно напред! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....то щото старото табло изобщо, ама изобщо не е пипано/сменяно/бърникано докато стигне в БГ на "реални километри".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, да аз като е взех преди 7 г. Беше на 150 хил. Което означава че е завъртяно и господ знае с колко, така поне малко се доближава до реалните :hilezh:

Няна да го барам, само сега да ми е оправи майстора светещата аербег крушка, че ако не се спира ще я разкарам от таблото :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, djodji написа:

Няна да го барам, само сега да ми е оправи майстора светещата аербег крушка, че ако не се спира ще я разкарам от таблото :blush:

Заради такива "гениални" решения никога повече няма да взема автомобил от България/българин.

Нали осъзнаваш, че като махнеш крушката прикриваш проблем (ако има такъв или се появи в бъдеще) от който може зависи твоят и живота на хората, които возиш в тая барака?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, с това "ново" табло нещата няма да се оправят. Оказа се, дори и софтуерно грешката не може да се махне :(

По-лошото, не ми работи климатроника - не духа студено а компресора постоянно се включва и изключва! Сверих номерата на таблата и те се разминават, явно трябва да е със същия номер:stupid:Реших да си върна старото табло, което за момента не ми работи стрелката на километража (т.е. работи но стига до 25 км/h и повече не се качва, няма значение дали карам с 50 или 100)

 

 

това в грешката която показва

P60528-122736.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо реши, че таблото има нещо общо с климатроника?

И не махай грешката "софтуерно", махни я ХАРДУЕРНО.

Началник, по всичко личи, че нямаш и най-малкото понятие какво правиш, това си е ОК, но явно и попадаш на още по-незнаещи "майстори", затова вземи я занеси тая совалка на някой разбиращ и да вземе да ти я оправи веднъж завинаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих ня сервиза за климатици и те като видяха, ведбага питаха дали съм сменявал нещо, слвд което при тях върнах старото табло и климатика се оправи, освен това и след изчистване на грешката на airbag-a и той се оправи.

ПП. Логични, би следвало проблема да е от несъвместими табла, най всичко отгоре двете табла са с различби номера, прилагам и снимки:

 

P60528-124837.jpg

А тива е мойто:

 

P60528-124231.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално!

Сега остава да намериш темата, в която се обяснява как се "лекува" проблема със стрелката на километража и си ти.:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, djodji написа:

Колеги, с това "ново" табло нещата няма да се оправят. Оказа се, дори и софтуерно грешката не може да се махне ....

 

Нали ти казах на лично да ходиш с колата на място и да пробваш преди да взимаш? Така е трябвало да си търсиш по твоя номер само, а не да си правиш експерименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...