Jump to content

Смущения в оборотите от горивната помпа


BODYMAKER

Recommended Posts

Здравейте колеги, може и да има подобна тема във форума, но не ми се рови сега. Ще съм Ви благодарен, ако някой успее да ми помогне със съвет за следния проблем. Карам Ауди А4, 1996 г. 1,8 литров двигател 125 к.с., няма турбо, и не е комби. Колата е внесена от Италия, с монтирана още там метанова уредба. Карам я предимно на метан. Наскоро сменях масло, маслен, горивен и въздушен филтър. От няколко дни забелязах, че при спокойно положение /работа на празен ход/, без да е на скорост започва да се колебае в оборотите....постоянно. Не стой на нормалните 900 оборота да речем, а стрелката постоянно играе надолу-нагоре. Когато отнемам крака от газта пък се случва да придърпа /прекъсва сякаш/, което не знам от какво е. На няколко пъти ми се случва даже да угасне колата с движение, докато паркирам с по-извит до края волан и изключен от скорост мотор. В момента в който, изключа от скорост /дам на свободна/, оборотите отново започват да играят и понякога чак изгасва. Макар да бях заредил бензин наскоро време /знам, че е хубаво да има/ ми направи впечатление, че стрелката показва под нулата чак. Помислих, че може да има скъсан маркуч и да изтича от някъде и за да изключа бензиновата помпа извадих защитното бушонче, намиращи се от лявата страна на таблото за управление. Колата започна да работи като нова. Помислих, че си внушавам, и пак сложих бушона. Проблемите се появиха отново. Сега карам само на метан. Паля на метан, гася на метан ....всичко на метан, но знам че не е хубаво да не работи горивната помпа, макар и да карам на метан. Въпросът ми е, какво може да довежда до смущения в оборотите на колата. Възможно ли е горивната помпа да има някаква грешка и да подава някъде грешна информация. Не съм с газов инжекцион, а с някаква ламбда сонда /каквото и да е това/. Може ли, ако е някаква грешка в горивната помпа, примерно да откача и да закача акумулатора с цел да се изчисти, ако има някакви натрупани грешки ? Благодаря предварително за помоща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...