Jump to content

За трудното палене при топъл двигател и дюзите


Kissman

Recommended Posts

Здравейте колеги,от много време имам проблем с паленето на моята А4,Б6,2.0, 2001,бензин и газ и особено когато е топло времето или след като съм я карал я оставя да престои час,два.Налага се да задържам по 7-8 сек.докато запали,след което си работи спокойно и нормално и по време на движение няма проблеми.Сменил съм акумулатор,свещи,температурен датчик,датчик на коляновия вал и никакво подобрение.А мнения всякакви-един казва,че е от стартера,друг от газта при която ако изпуска газ в цилидрите после пази като задавена,друг казва че е от бензиновите дюзи и аз засега съм се ориентирал към последното.Нови дюзи да се купува е прекалено скъпо,засега съм намерил само оригинални на Бош за 250лв бройката и алтернативни предложения няма.А да взимам втора употреба е все едно да купя като моите.Има ли полза ако ги почистя с ултразвук или става по-лошо,защото има и такива мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше от бенз дюзи щеше да имаш постоянно лоша работа на бензин,газовите дюзи/клапани ти изпускат газ пробвай да махнеш кабела на газовия клапан та да обърне на бензин и след това пробвай да запалиш

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 01/06/2016 at 7:43, garsona написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Така ми каза и газаджията,предлага ми да сменим рейката и нови дюзи за газта,но аз вече незнам на кого да вярвам.В интерес наистината и аз си го помислих това преди време и бях склонен да си мисля,че газта е тази която ми прави мизериите.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Спри газта от бутилката и остави колата да изгори газта да няма газ по маркучи и изпарител.Ако запали добре на другата сутрин ,проблема ти е от изпарителя ,мембраната се напуква с времето и изпуска газ в колектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...