Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, първо искм да се извиня, не съм сигурен какво да търся и за това пускам нова тема (може да се премести или след като приключа темата да я изтрия). Днес вдигнахме колата и видях един, може би за датчик на темперетура (ако се бъркам ме поправете) и до него има място за закачане на нещо, но не съм сигурен какво е. Моля някой да каже какво е, понеже имам проблем с климатроника и мисля, че може би ако това е важно и липсва, като го поставя ще се оправи... Проблема в климатроника е, че като е на минимум- духа студено, а като вдигна градусите дори с 0.5 (примерно 17.5) започва да духа топло. Та си мисля, че може би някъв датчик си "мисли", че ми е студено и си пуска топлина. Въпросните букси се намират зад предната броня (прилагам снимки). Колата е а4, тип б5, 96год. Благодаря предварително!

20160605_114234.jpg

20160605_114259.jpg

20160605_114244.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едното е буксата на компресора ама до сега не съм виждал да има друго

Редактирано от arsenal88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

На 5.06.2016 г. at 21:49, arsenal88 написа:

Цитиране на предходно мнение!

може ли, това да е просто допълнителна щипка за резерва ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е щипка за резерва.

За климатроника датчика е в средната конзола. Има черна решетка на дупки по това ще го познаеш.

Да, това е щипка за резерва.

За климатроника датчика е в средната конзола. Има черна решетка на дупки по това ще го познаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратка тема, но ясна .. благодаря на колегите за отговорите. Моля модераторите да изтрият темата. Благодаря

Кратка тема, но ясна .. благодаря на колегите за отговорите. Моля модераторите да изтрият темата. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатроника черпи информация и от двата датчика и за външната температура тоя пред кондензатора и от вътрешния зад решетката.

климатроника черпи информация и от двата датчика и за външната температура тоя пред кондензатора и от вътрешния зад решетката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

На 6.06.2016 г. at 14:25, arsenal88 написа:

Цитиране на предходно мнение!

показва правилна температура отвън, но за другия не знам как да проверя дали работи правилно, някакви идеи ?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)
На 06/06/2016 at 15:42, arsenal88 написа:

Цитиране на предходно мнение! 

доста позакъснях с отговора, но по- рано нямаше как да проверя, изкарах всички кодове (74 са на брой) обаче ..на всички кодове за вътрешна температура показва 0, колкото до външната, на таблото ми показва 26,5, а тази от кодовете (не знам кой точно да гледам от кодовете) на 5c- 80, а на 6c- 117 . Проверих ги на не загрял мотор. Някакво мнение какво следва. 
П.П. на 1ви код показва стойност 62.3. Не знам какво означава, единственото нещо. което намерих е колега със същия проблем и без отговор за проблема му.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Ако говорим за купето, датчиците са няколко, а за вътрешна температура, е над панела на климатроника, една гумена тръбичка, закачена на малко вентилаторче, там е и датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NIKO написа:

 

Разглобих  го  видях че се върти  но  не знам дали отчита правилно,защото на диагностиката ми излезна че има проблем с датчика на климатроника и не знам този ли е.

Просто с една дума няма парно духа но  много слабо  

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NIKO написа:

 

Ако е развален има ли  вероятност за това да не духа топло  или  е радиаторчето проблем?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е датчик, ако са дунапренени, клапите са издухани вече. Запушен радиатор също, пипни двата маркуча отпред под стъклото, трябва да са еднакво горещи, ако не, радиаторче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, NIKO написа:

 

Да всичко  друго  проверих 

-маркучите са Ок

- лостчетата на клапите се движат

Остана само  тоя датчик  като  махна касетофона го  виждам там където влиза маркуча има вентилаторче то работи , но не знам дали  ако  работи  то  работи и датчика или  може да е развален датчика ,а вентилаторчето да си върти ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Audia4110 написа:

лостчетата на клапите се движат

т`ва не значи, че клапите бацат, нищо че се движат, АКО са с дунапрен, вече са чао.

Тоя датчик има буферно време за реакция, и да е пръцнал напълно, климатроника няма да се шашне дотам, че да "няма парно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Онуфри написа:

Може да е развален датчика, вентилатора е с отделни кабели.

Аха ясно  

Преди 1 час, NIKO написа:

т`ва не значи, че клапите бацат, нищо че се движат, АКО са с дунапрен, вече са чао.

Тоя датчик има буферно време за реакция, и да е пръцнал напълно, климатроника няма да се шашне дотам, че да "няма парно"

Значи  сега бая играчка ще падне докато стигна до клапите цялото табло  ли  ще трябва да се сваля 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, NIKO написа:

 

Ако не са дунапренени какви други могат да бъдат и как ще разбера какви са моите ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите са плътна гума, практически вечни. Махни някоя духалка, има ли парчета вътре, сваляш табло. Може да се погледне и през отвора за филтъра на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, NIKO написа:

 

Благодаря ти  ! Принципно до сега никога не са излизали  дунапренчета през духалките ,на старото ми  ауди  излизаха постоянно.

Аз не ти  споменах ,но колата има парно  духа леко  топло ,но  като е под 3 4 градуса на вън  вече се губи  тотално духа хладно,  ако е около  10 15 градуса си духа леко  топло.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...