Jump to content

Окачване от Б6 на Б7


Dorian

Recommended Posts

На 16.03.2017 г. at 22:29, Dorian написа:

Да се похваля,след слагането на подложките вече не съм със изсипана задница,даже обратното вече е една идея вирната.

По ролетка преди подложките  задницата беше 15мм. по-ниска,а сега е точно отпред и отзад,но странното е че визуално ми изглежда че задницата дори е по-вдигната.Може би защото съм свикнал да я гледам изсипана и затова сега като е равна ми се вижда неестествено висока отзад.

колега може ли да споделиш от къде ги купи подложките и на каква цена, че и аз мисля да слагам, но немога да си намеря такива подложки. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само пружините ли смени, колега? Не е ли лошо това за самия амортисьор?

Аз съм с 1BV и задната част ми е изсипана - бих искал и аз да я вдигна малко...та за това питам.

Провери си задните пружини да не са се смачкали прекалено с времето.Аз също съм с 1BV окачване на комби и беше страшно клекнала даже от шофьорската страна беше повече клекнала но след смяна само на задните пружини (и то с оригинални за 1BV)придоби много добра стойка,сега има лек устрем на пред колата задницата е една идея по висока от предницата и разстоянието между калника и гумата и отпред и отзад е еднакво

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето аз като смених задните пружини с такива от куатро авант задни и стана много вирната отзад. Моите са 4-рите Ейбах и сега тъся подложките за да си върна Ейбаха. Ето снимки

DSC_1406.jpg

IMAG2880.jpg

IMAG2881.jpg

Редактирано от vankata__098
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Audi A4 B6 Quattro avant 3.0 v6 как мога да разбера какво ми е окачването защото искам и аз малко да повдигна колата. По същия начин задницата е малко клекнала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, dedomras said:

Аз съм с Audi A4 B6 Quattro avant 3.0 v6 как мога да разбера какво ми е окачването защото искам и аз малко да повдигна колата. По същия начин задницата е малко клекнала. 

 

Ето как изглежда същият автомобил с 1BV (спортно) окачване, със сменени оригинални задни пружини, амове и биалетки:

 

20170325_140203.jpg.fcadbe1dcc46d118f44e20820b1d59dc.jpg.ee2c1b053f87a62d13931e6bdf773fa2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда и с джантите е супер! Къде се намира тая лепенка да разбера какво е окачването? Не знам дали ще сложа спортно, но искам да я поизправя ;)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под задната седалка,в багажника при резервната гума,или сервизните документи на колата от завода/ако са налични такива/.

Търсиш-1BA,1BE,1BV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tonko2.0T написа:

 

преди 6 минути, tonko2.0T написа:

 

Преди 2 часа, royce написа:

Полезна информация! Ще проверя, но каква е разликата между трите вида?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dedomras

 

On 19/06/2016 at 10:54 AM, ivailo_slavov said:

Окачването може да бъде:

1BA - Standard Suspencion - стандартно

1BE - Sport (20mm Lower than 1BA) - Спортно 20мм по-ниско от стандартното

1BD - Sport (Audi S4) - това е само в S4-ките

1BR - Comfort (Heavy Duty - 13mm higher than 1BA) - комфортно или го водят за лоши пътища - 13мм по-високо от стандартното

1BV - Sport Suspension (Quattro Gmbh) - For special sports design - това пак е спортно, но реално незнам дали е някакво по специфично за Quattro или е винаги такова.

 

Тоя код + PR кодовете за предните (0J...) и задните пружини (0Y...) трябва да ги има на лепенката в багажника или под задната седалка. Така може да се идентифицира окачването и пружините.

 

Ето ти разликите, на първа страница на темата са ...

Та да се коригирам - аз съм с 1BE, а не с 1BV ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по внимателно надигай седалката, че се чупят щипките в които влизат щифтовете за закопчаване на седалките.

А аз д попитам само задната седалка само с издърпване на горе ли се сваля или има и друго

Изпратено от моят TA-1032 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, и аз съм с окачване 1BE като колегата royce, и немога да намеря задни пружини. Търсих и афтър маркет, но удрям на камък. Или са по-къси и по-дълги или са по-широки като диаметър и ще опират в моста. Обадих се в Ауди и ми казаха цена от 245 лв. за един брой с обяснението, че окачването ми било поръчково. Моля за съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След обстойно търсене намерих прословутите пружини за A4 B7 s-line - Sachs външен диаметър 116 мм, височина 252мм, диаметър на телта 14мм за s-line окачване 1BE. Който се интересува мога да дам координати на човека, който ми ги намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е ниска,сега като четох коментарите проверих лепенката и там пише че е с окачване 1BA... дали някой тъп италианец си е правил експерименти?

29261444_1860657840620131_2585407137794490368_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колега. Искам да попитам какви амове сложихте за 1BV окачването. Миналата година сменях мойте с TRW (само такива излизат по номер на рама), но се разтропаха. Не са изпуснали, но страшно тропат. Сменил съм цялото окачване и се стигна до тях. А едно момче дето работи в един магазин ми каза,че има доста рекламации от ТРВ-то. Поздрави.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги отново моля за помощ. Оригиналният номер на мойте амове е 8e0 413 031 BT- (Монро). Окачването, както писах по горе е 1BV. Колата е А4 Б6 1,9/ 130кс/комби. Мога ли да ги заменя с тези - номер 8e0 413 031 BH, които също се водят за спортно окачване и ги има на всички производители. Благодаря предварително. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето и какво се получи при мен след смяна само на пружините. Амортисьорите са спортни а пружините са  1ВА. колата се повдигна с 4 см.

20180310_143519.jpg

20180406_133038.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...