Jump to content

Проблем с оборотите на празен ход (ACE на газ)


dim.h

Recommended Posts

Здравейте колеги, 
имам интересен проблем с АЦЕ- то и газовата му инсталация. Имах развален стъпков мотор, отчиташе го като грешка в ЕКУ-то, нямаше никаква разлика когато е изключен или включен. Но пък газаджия ми настрои колата някак си да държи стабилни обороти ( около 1100). Карах така цяла зима ( разбира се като е студена трябва да и давам газ, но като загрее си ги държи). Но дойде време за климатика и като го пусна оборотите падат на 600-700. И това е пробем. КУПИХ нов ст. мотор ( втора ръка). Тествах го при човека, който ми го продаде и всичко заспа - оборотите са 1000 със или без пуснат компресор, каквото и да правя не мърдат. И на газ и на бензин. 
Викам си е тва е, за 20 лв си реших проблема. Да ама не. Тръгвам да си ходя и в момента в който се завъртят гумите - оборотите почват да играят и то доста. Спирам и пак всичко спи. Чудих се каква може да е връзката и  изключих датчика за скоростомера - проблема изчезна. Не знам каква е връзката и какво би било решението. Но дори като спра в наклон и след това само отпускам спирачката и в момента в който тръгне почват да играят оборотите. Но пък с изключен датчик на скоростомера всичко е идеално ( само дето не знам с колко се движа).
Ще се радвам много ако някой може да помогне. 
Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...