Jump to content

Питане относно изразени симптоми с различни моторни масла


Recommended Posts

Опитах се така да формулирам заглавието и обяснявам защо. Кой критерий според вас е по-важен за определяне добрите смазочни качества, разход на масло или шум от мотора, в частност повдигачи?

Наблюдавам при моята кола следното. С масло 5W40 двигателя е осезаемо по-тих, но с малко по-висок разход на масло, спрямо 10W40...справка за 3500 км след смяна с първото на ЕЛФ, беше намаляло нивото на щеката от горно деление до средата, 0,5л....За същата проба с полусинтетиката и то на евтиния Маннол не ми е мръднало още маслото....а Мобил и Фукс дръпваше също. В смисъл разлика усещам, карам по един и същи начин колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с Приста,АцДелко,Мобил,Елф,Кастрол,Фукс,Кауфланд,Петро-Канада и всичките си ги гореше.За Б4 става въпрос,2,0,90 коня-моно.С Елфа и Мобила беше най-зле,с Канадата най-добре.Само с него не съм чувал тракане ни лете,ни зиме.Обаче се разтече зверски,явно мие добре.Сега на другата Б4 със същия мотор,съм с някакъв Кастрол,няма разход ама притраква в жегите.Ще го махам и ще слагам канадското пак.

За масла само 10w40 говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вносителя.Пиши в нета петро канада България и ще ти излезе фирмата.Тя е само една.Иначе по масларските сайтове го няма.И в нета не се продава онлайн.Това ме спираше преди време да го ползвам.Много трудното намиране в продажба,но сега е по-добре.Пращат и с куриер.Цените са поносими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 25.06.2016 г. at 11:52 AM, tanuco said:

Кой критерий според вас е по-важен за определяне добрите смазочни качества, разход на масло или шум от мотора, в частност повдигачи?

 

За мен шума е показател. Последното масло (мотул) го смених преди да направи 8 хиляди километра, защото се повиши общия шум на двигателя. След смяната пак утихна както беше. Или развивам шизофрения или имам чувствителен слух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че има промяна в звука с Мотула около тези километри, но аз въртя доста градско, т.е. повече моточасове и е нормално да се скапе.

Успокоява ме това, че за 10000км. доливам 1.5л., което на фона на общото количество от 3.7л. си е половин сменено масло :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, papi92 said:

 

За мен шума е показател. Последното масло (мотул) го смених преди да направи 8 хиляди километра, защото се повиши общия шум на двигателя. След смяната пак утихна както беше. Или развивам шизофрения или имам чувствителен слух.

 

не знам дали си внушавам, но и аз откакто съм с мотул (10w40) ми се струва че двигателя става все по-шумен (лекото тропане от обтегачите на празен ход). Сега е на към 4000 км, но пък не е мръднало.

 

С предишното масло 5w30 за 10 000 км долях малко над 2л., но двигателя май не се чуваше или поне не ми е направило впечатление, както сега.

 

Може ли верно от маслото да се чува тропане от обтегачите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....То туй хич не е за успокоение.....

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Кое му е притеснителното, разхода или това, че губи свойства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...