Jump to content

Проблем с къси светлини А4 2004г.


schneider11

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

предна лява крушка на късите не свети. Смених я с други 2 и с тях не тръгва. Дясната си работи.

 

Предположих, че проблема е в предпазителите, отворих "бушониерата" и за мя няй-голяма изненада, нямам предпазители в гнездата за лява и дясна къса светлина. Позиция 20 и 21?!

 

Къде е проблема, защо липсват предпазителите? Ако е от значение дневните са автоматични при даване на контакт и светват./Настроени през компютър/!

 

Благодаря

20160626_110636.jpg

Редактирано от schneider11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей,колега и при мен липсват бушоните и аз съм с автоматични дневни,провери дали стига +12 волта до крушката ,според мен липсва захранване + или маса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

 

проблема се оказа в хлабава връзка на кабелната обувка на фасунката на самата крушка. 

Но за мен си остава голямото учудване защо няма предпазители на лявата и дясна къса светлина, както и на допълнителните халогени за мъгла?? Ако някой има отговор нека сподели!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До юли 2004 на 19-ти предпазител е ключа за фаровете, 20-ти дясна къса светлина, 21-ви - лява къса светлина. След Август 2004 на 19-ти предпазител са фаровете за мъгла, 20-ти и 21-ви са свободни - дали годините са верни незнам, но поне в ELSA така пише за описанието на предпазителите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 40 минути, ivailo_slavov написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

При мен и в двата случая 19ти е свободен......

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги.Имам Ауди А4 Б6 2004г и всеки ден ми изписва съобщение на фиса, че предна лява къса светлина не работи и се показва една задраскана крушка.Обаче всичко си е наред крушката си свети нормално и няма проблеми.Моля ако някой знае къде е проблема или се е сблъсквал с подобно нещо и има желание да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош контакт на крушката с фасунгата, дори и моментно. Компютърът отчита по-малко съпротивление и светва индикация. Доста досаден проблем, пробвай първо със смяна на крушка, част от нашата е върху старата. Може и да се оправи проблема за известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес констататирах,че буксата на десния халоген ми е нагоряла и си помислих,че ще реша проблема като я зачистих и я щракнах хубаво но уви,след тази манипулация пак ми изкара досадната грешка.Констатирах също че на десния стоп на най горната крушка липсва плюсовото краченце в дъното под крушката и съответно лампичкатаа не свети тя е нещо като допълнителен габарит(защото има гаабарит на най долната крушка).Интересно е че съобщението ми е ЛЯВА КЪСА СВЕТЛИНА а проблемите са в дясно а от ляво всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...