Jump to content

Двигателя тресе на празен ход


mcorg

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди време забелязах, че когато спра колата по нанадолно с муцyната напред понякога двигателя тресе(оборотите не се променят) или когато е пуснат климатроника пак тресе. С времето ми се стори, че започва да се случва по-често. Закарах колата на сервиз и ми казаха, че е от изпуснал тампон на двигателя и го смених с неоригинален, но по качество най-близкия, защото за оригинален цената беше 500лева броя. След, като смениха тампона започна да си тресе сериозно(чак предния капан подскача в основата на пантите) дори когато е на равно и без климатроник, като честотата на тресенето се мени(оборотите са си 800 постоянно), моля Ви помогнете... Не съм специалист, но със здрав тампон дори не оригинален би трябвало да е по-добре?! :wall:  

Колата е Ауди А4 Б5 1.9TDI Quattro AFN 110hp 1998г.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че не успяха да отстранят проблема, а ме увериха, че вече е наред повече в този сервиз колата няма да стъпи. Относно другите се чудя дали да подменя и тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя е нов, дано след подмяната на останалите тампони, поведението и да е друго. По наблюденията ми до момента съм склонен да вярвам, че е от останалите тампони.


Ето и мнението ми за сервиза в който беше колата:

D-Bros Automotive LTD

Взех я след седмица и ми казаха, че всичко е наред.

Отидох с оплакване за:

  Оправено - №1.притропване по предницата от дясно(сменен носач)

  Оправено - №2.дясното колело не държеше на ръчна (раздвижване на апарати + ремонтни комплекти и нова течност)

  По-зле(за тях е ОК) - №3.тресене на двигателя при включен климатроник или понякога с муцуната напред по нанадолно (сменен тампон на двигател)

 

+ До момента нямам проблем с №1 и №2.

- №3 не е оправено, двигателя тресе повече от преди.

+ Вътре си беше чиста, както я закарах.

- Предния капак хлопаше и се наложи да го регулирам.


Ако имам проблем с окачването бих я закарал, ако не беше на ~25км от нас. За нещо по комплексно не смятам, че ще ми свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да ползвам темата на колегата. И при мен си имаше едно гадно тресене или по точно вибрации в цялото купе. Смених и двата тампона на двигателя като сложих уж маслени тампони никаква разлика не усетих. Също тъка смених и меката връзка и пак нищо вече не знам от къде може да идва проблема.

П. П. Двигателя е същия само, че е само на предно и годината 99

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...