Jump to content

Ремонт на ABS Модул в Гр.Пловдив


Kstoichev

Recommended Posts

Колеги, проблема е следния. Возя се аз в на жена ми А3-та и на едно кръстовище наби по рязко спирачки и Айбиеса светна. Но като светна се чу едно престъргване. Жена ми даже ми каза че го е усетила в самите педали това престъргване. Забравих да уточня, че на самото кръстовище имаше голяма локва вода около 5см. Беше валяло и точно в самата локва се наби спирачката и тогава светна Айбиеса. От този момент до сега, а това са месец и половина вече, Айбиеса ту светва ту изгасва. На диагностиката показва че няма връзка с преден ляв датчик на Айбиеса. Купих нов датчик, купих и ново кабелче за всеки случай, но пак същата работа. Вчера я закарах на майстор, и след два три часа играчка се установи че Модула на Айбиеса е заминал. Майстора ми обясни че ги правели тези модули срещу скромната сума от 200до250лв.но ми каза че не е за него тази работа. Подхвърли ми че имал на предвид един двама души. Единият бил от Пловдив, а другия бил от Асеновград. Та колеги, идеята ми е следната. Съгласен съм да дам 200лв.но да е сигурна работата. Някой да ме посъветва нещо, да ме опъти към някой който се занимава само с това. Помагайте моля-става въпрос за Ауди А3,1.8Турбо, АГУ мотор. Някой който се е зблъсквал с този проблем, да сподели как си го е разрешил. Благодаря ви предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ABS-a светеше постоянно и след диагностика се установи, че е модула. А при теб може да е нещо разместено. Потърси 2-ро мнение при друг майстор, като не казвай къде си ходил и какво са ти казали... после може и на 3-ти. Но не се примирявай само с 1 мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са проверени всички компоненти по системата-предпазители,кабели,букси,датчици на колелата и диагностика е сигурен,че проблема е в ABS модула,търси друг модул със същият номер.

Най-вероятно проблема е в датчик или кабел до някое от колелата,най-вече предните.

Затова кълве отвреме-навреме и не работи ABS-а,демек става като Жигули.Това ''престъргване'' го има тогава.

 

До автора-имам модул от A3/8L/ 1.8 125 к.с.,пиши на Л.С. да ти дам снимки,ако твоят модул е със същият номер-1 J0 614 217 A/1 J0 907 379 A.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба ABS е 120-150лв. За къф чеп да даваш 200 за съмнителен резултат...

При Наско в Ауди моргата на Асеновградско има няколко 3-ки. Отиваш свалят на място, качват и бягаш. Виж в "Цели коли на части" за @Атанас Велков

Sent from my K920 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е гаранцията този модул втора употреба колко време ще изкара? Все пак утре ще сваля моя модул да го видя какъв номер е точно, и евентуално да търся същия. 

преди 45 минути, Mountebank написа:

 

Втора употреба ABS е 120-150лв. За къф чеп да даваш 200 за съмнителен резултат...

 

При Наско в Ауди моргата на Асеновградско има няколко 3-ки. Отиваш свалят на място, качват и бягаш. Виж в "Цели коли на части" за @Атанас Велков

 

Sent from my K920 using Tapatalk

Колега, тази морга на Наско на Асеновградско къде точно се намираше. Посока Пловдив-Асеновград имаше табела Ауди Морга от дясно ако не се лъжа нали?

Преди 1 час, tonko2.0T написа:

Щом са проверени всички компоненти по системата-предпазители,кабели,букси,датчици на колелата и диагностика е сигурен,че проблема е в ABS модула,търси друг модул със същият номер.

Най-вероятно проблема е в датчик или кабел до някое от колелата,най-вече предните.

Затова кълве отвреме-навреме и не работи ABS-а,демек става като Жигули.Това ''престъргване'' го има тогава.

 

До автора-имам модул от A3/8L/ 1.8 125 к.с.,пиши на Л.С. да ти дам снимки,ако твоят модул е със същият номер-1 J0 614 217 A/1 J0 907 379 A.

 

Колега, утре ще видя номера на моя и ако е същия ще се чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на всички колеги които се отзоваха толкова бързо по случая с Айбиеса.И най-вече специални благодарности на колегата Mountebank ,за това че ме насочи към правилния човек.Отидох до Наско на Асеновградско шосе,това е специално Морга само за Ауди.Човека само като му обясних проблема му стана ясно.Вдигна ми капака,изкара ми номерчето на моя модул{който беше 217 C}и само след няма и 5мин.ми донесе същия модул,с абсолютно същия номер.Веднага откачи моята букса,и я включи към неговия модул.Съответно лампата на таблото за Айбиеса веднага угасна.Така се уверихме и двамата,че модула си работи,и направо му го платих.За модула ми взе 120лв.и даже си го беляза,защото се разбрахме,че ако моя майстор неможе да намери време да ми го смени-той ще ми го смени но най рано в сряда,че и двата подемника са му заети.А за смяната играчката е около 2 часа,защото като ми сложи другия модул,трябвало да се обезвъздуши.Та колеги това е положението,като ми го сложат ще ви пиша какво е станало.И ако всичко си е наред,както трябва да си е,ще ви уведомя,че темата е приключила от моя страна.Чао за сега,и лек ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не се обезвъздушава,а се сменя само електрониката на модула.Иначе има колеги във форума които ги ремонтират за под 100лв.Тези модули са проблемни(електрониката)някакви тънки като косъм жички се скапват.

На един приятел го пратихме на ремонт за 80 лв. и вече 2год.няма проблеми,докато друг 2-ра ръка не се знае всичко е на късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "Пристъргване" го има и при мен, и означава, че работи АБС-а. Ако не го прави, значи нямаш АБС!

А щом си намерил същия като твоя, и работи се радвай.

Колкото изкара толкова, ако ли не го ремонтираш и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги,пак съм аз-Kstoichev.Просто пиша от профила на жена ми.Темата продължава.Оказа се че моя модул си работи,проблема ми е следния че кабела от единия край който отива в самия модул е с голяма пинова букса-установи се че някое пинче не дава хубав контакт и от там ми идват всички мъки.Въпроса ми е следния,този кабел цял ли е?или са два отделни.Тоест единия край отива зад гумата и там е малка букса с две крачета,а другия край отива горе в модула.Там където влиза в модула е голямата букса която много трудно щраква по принцип.Сега си търся направо целия кабел с буксите-помагайте.Ако има значение,кода на модула ми е 219C.

Редактирано от Ani85
Допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да доуточня че напръскахме и двете букси с контактен спрей, и така ме изкара 10дена докато бяхме на морето с на жена ми колата. И след 10дена отново светна. И пак положението е същото, на завой като подам малко повече газ с навит волан и Айбиеса огасва. След определено време пак святка, като преди да светне се чува това претърсване което го усещам в педалите и така разбирам вече че ще ми светне всеки момент Айбиеса. Моля помагайте за да си сменя направо целия кабел с буксите. 

Откъде мога да си ги купя направо кабела с двете букси и в двата края на кабела. Тъй като се установи че си ми работи модула, за какво да купувам модул. Поради тази причина му го върнах модула който го бях взел от моргата на Наско на Асеновградско шосе.Датчика също го смених с нов. Просто остана да сменим кабела, но сега ми е неудобно да се върна при Наско за кабел тъй като се получи малко кофти че му върнах модула. Та колеги, от къде да си го купя този кабел, има ли някакъв код по който могат да ми го изкарат в магазин. Просто искам жена ми да ги няма тези проблеми с колата, и искам да я направя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колаги имам въпрос и по темата на колегата и не и при мен при по рязко спиране стъбилно натискане на спирачката осещам в педала вибрвцийте и престъргването на гумата в пътя абс не ми е светвал никога новоизлюпен шофиор съм и заради това търся мнението на по опитните от мен и ако не е въпросния модул възможно ли е да е от предпазителите върху акумулатора защото имах проблем с цялото табло там още като купих колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по-рязко спиране това е нормално,ABS-a ти работи.

Щом не светят лампи на таблото и предпазителите са здрави,контактуват добре в гнездата,няма нагоряло и стопено,всичко трябва да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Може ли да ми дадете контакт на въпросната морга на Асенвградско? Име, точен адрес, телефон (не съм от Пловдив).

Редактирано от mariyan87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...