Jump to content

Препоръчайте ми ангренажен комплект за A3 8L 1.9TDI (90)


Recommended Posts

Дойде време за смяна на комплекта, но не знам какво да сложа.
Приемливите за мен варианти са Gates и Contitech, но нямам наблюдения върху други, така че приемам и други предложения.

Gates обаче не намирам никъде. По измислените сайтчета има някакви комплекти Gates, но за няма и 300 лв не знам колко е Gates комплекта. По сериозните магазини, които обиколих ми казаха, че нямат наличен комплект с тази марка. Предлагат ми Contitech на ~360 лв. Става въпрос за комплект без водна помпа.
Какво бихте ми препоръчали вие? Мотора е AGR и попада в групата с номера 044 442 - 565 000. Комплектът на Gates, който не намирам е с код K015543XS.
Другото, което ме интересува е, тъй като за пръв път сам си набавям комплекта, освен пистов ремък отделно, нещо обслужва ли се както при ангренажа? Всички ролки, задвижвани от пистовия ремък са в добро състояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С лимит от 380-400 лв не мисля, че ще мога да взема оригинален. По спомен ми обявиха цена от сорта на 750 лв за комплекта като ходих първият път да търся (не в Еуратек).

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за цял комплект ролки + ремък. Там беше комплект + водна помпа. Цената ми я обявиха в Юни-то в Дружба, от които избягах като попарен.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, DJANO написа:

Като се замислиш, че оригиналния ще изкара двойно

 

Това е в рамките на добрите предположения и ти гарантирам, че смяната в добре оборудван, но нефирмен сервиз с добри ремъци, ролки и помпа също ще ти гарантира пробег близък до този с оригиналните. Твърдя го от опит с най-първото ми Ауди.

Имаше интересна дискусия по този въпрос в братския VW форум, но по неизвестни причини някой модератор изтри два много ценни поста от техническа и технологична точка на зрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се дискутира добър ангренажен комплект, трябва да се споменат марките на отделните компоненти (каква марка е ремъка, каква марка е водната помпа и т.н.). Без тях дискусията си е празни приказки. За водната помпа не видях каква марка е предложена.

 

Същото се отнася и до сервиза - името на сервиза, колко гаранция ти дават и колко ти искат само за труда.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че повечето хора сменят ангренаж на 50-60 000км марката е без никакво  значение.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...