Jump to content

Смазка за телескопична релса на готварска печка?


Recommended Posts

Здравейте,

Моля, дайте някаква идея с какво да смажа телескопичните водачи /за тавите/  в готварската печка?

Това са едни идиотии дето на тях се слагат тави или решетката вътре във фурната и са телескопични /може да се изтегли нещото дето се готви извън фурната/... С времето заводската смазка изчезна /с активно мое участие - почистват се често с обезмаслители разни/ и сега нещото скърца умопомрачително....

А пък все пак се готви храна вътре... не знам с какво би било подходящо да се смаже.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Plantfluid

Високотемпературна смазочна течност за смазване на лентови и верижни транспортьори в пещи с непрекъснат режим на действие (напр. хлебозаводите). Работна температура от 0°C до +290°C.

Спецификации и лицензи
PLANTFLUID: вискозитет при 40°С ≈ 42 мм²/с; отговаря на изисквания: NSF H1; FDA 21 CFR 178.3570

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай да ги свалиш и да ги бухнеш в миялната- моите почнаха да се движат като нови след процедурата, без никаква смазка. Даже съм убеден (за да съм 100% сигурен бих проверил в някой магазин), че като нови водачите нямат никаква смазка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От миялната излязоха снощи..... тва със скърцането не е баш от сега... от поне половин година е. След последната процедура снощи вече е съвсем грозно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, grizzly написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Според мен е лоша идея графитната смазка.

Аз бих пробвал със смазката, която се ползва за водачите на спирачните апарати, "майсторите" и викат неутрална смазка, за съжаление не и знам истинското техническо име. Графитната, въпреки че я дават високотемпвратурна, се влияе силно от прах и други гадости изобилстващи във фурна.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде съм казал смазка? Това да не редуктор на хеликоптер та да се "влияе"?

Взима един молив (2В) и натърква направляващите. И готово.

Ако иска има медна смазка на МОТИП. Дори и керамична ама за някаква печка? Хайде стига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми понеже темата е за смазка и аз не съм разбрал, явно, че за моливи говориш. Съжалявам и извинявай.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано това с греста за спирачни апарати ми го предложи и моя автомобилен доктор..... ама леко имам резерви към тая работа... все пак в тая печка се готви храната на семейството... де да знам....

Това с молива не се бях сетил..... още довечера ще тествам пък да видим...

Благодаря за идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те и моливите не са многи здравословни, ама щом ти се струват по-вкусни пробвай и сподели резултат.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда...начетох се на кво ли не за графита..... баси как сме живи още не знам с теА моливи наоколо :hilezh:

Все пак се предполага, че ще се използва нЕкво супер малко количество ..... като са извадени и докато се пораздвижат скърцащите гадини квото има да изпада - ще изпадне...Пък и ако не стане, измива се и толкова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацки, не всичко е софтуер. Требе и малко четенье.

Графита (от обикновен молив) е чист въглерод. С лепило. При 200 градуса всичко органично изгаря. Манджата в печката като загори става на ... графит.

Лепилото става на графит и т.н. Цялата органика след изгаряне става на сажди + въглен (графит).

Та с две думи - графит е въглен направен удобно за писанѝе.

 

И внимавайте да не ви влезе в печката АЗОТ защото азотните окиси са силно ОТРОВНИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, за да стане на графит това във фурната требе да го държиш на 200 градуса цела ера. Графита е алутропна форма на въглерода, както диамнанта, не мой да кажеш че диаманта е графит, както и че сека сажда е графит. Специално тоя в моливите вероятно става и за ядене, ама има едни модерни моливи дето написаното с тех свети и до колкото знам там в графита има тритии, който не е много полезен, така че требва да се знае какво са забъркали у завода за молива, иначе не е безопасно да се яде.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда.... тва жените са страшна сила:hilezh:...... Снощи се прибрах късно и нещо ме домързя да се занимавам с експерименти с графити и прочеее.... та нищо не свърших...

Жената днес, виждайки че явно няма да се реши проблема взела и намазала /внимателно с клечка за уши/ водачите с рафинирано кокосово олио. 

За момента резултата е повече от чуден /демонстрира ми звука от плъзгачите по телефона/. Най-интересното е, че се е хванала и проучила преди процедурата - въпросното олио започва да пуши при температури над 240 градуса, което напълно ни устройва... 

Ще проследя внимателно как ще се случват нещата .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/11/2016 at 8:40 AM, mradulov said:

 

Баце, за да стане на графит това във фурната требе да го държиш на 200 градуса цела ера. Графита е алутропна форма на въглерода, както диамнанта, не мой да кажеш че диаманта е графит, както и че сека сажда е графит. Специално тоя в моливите вероятно става и за ядене, ама има едни модерни моливи дето написаното с тех свети и до колкото знам там в графита има тритии, който не е много полезен, така че требва да се знае какво са забъркали у завода за молива, иначе не е безопасно да се яде.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Най-добре е било да се ядат моливите едно време, когато вместо графит са слагали олово. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...