Jump to content

Проблем с Адаптивно окачване


trapera94

Recommended Posts

Колега ще използвам твоята тема ако не възразяваш!

 

И аз имам подобен проблем. Когато карам по-дълго или с по-висока скорост (например извънградско) ми светва грешката на таблото и замразява окачването. Забелязах, че предна дясна ми стои с около 1.5см. по-ниско от другата. Ходих в сервиз, но се оказа, че възглавницата и компресорът са здрави. Прочистиха ми и смазаха датчиците, кантарите и направиха калибриране, но няма ефект. Някакви предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой който му се е случвало - на каква пътна помощ ги товарите - бронята е на 3см от земята. трябва май с позициониращи крикове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.12.2016 г. at 11:29, trapera94 написа:

След адаптация пак ли стой 1.5см по-ниско?

Какви грешни излизат на диагностика ?

След калибриране намалиха разликата на около 6мм, което е приемливо мисля. Единствената грешка, която дава, е mechanical failure.

Редактирано от kyossev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, kyossev написа:

След калибриране намалиха разликата на около 6мм, което е приемливо мисля. Единствената грешка, която дава, е mechanical failure.

От каде си колега ?

Преди 4 часа, Manniakk написа:

някой който му се е случвало - на каква пътна помощ ги товарите - бронята е на 3см от земята. трябва май с позициониращи крикове...

Колега цялата предниця ли легна или от едната страна повече ? Аз в същото положение си я закарах на самоход!

10км но гледах да не въртя много волана,полигати завой ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отляво е опряла на тампона, отдясно гумата е в калника доволно. принципно не става за каране.. трябваше да я прибера 1-2км и беше ужас, може би ще трябва падаща платформа и от криковете за позициониране да я повдигнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

а6 allroad 2007 е колата,започна да мига жълтата лампа за окачването,след това загасна и всичко беше ОК за седмица. Сега е паднала от ляво и повече отзад. Може ли да има повече от една възглавница спукана ? Светят и жълтата и зелената лампа. Как да разбера дали компресора е ОК. В Smatik възглавниците са по 300/350лв. Има ли по евтини и от къде да ги взема ? Освен това сервиз да ми препоръчате моля . 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По евтини няма. Може да има повече от 1 възглавница, но е малко вероятно. изглежда на задна лява. Оставяй я някъде да я правят, аз лично съм ходил и в Smatic и в Airflex, забележки към възглавниците им все още нямам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При мен беше разпределителния клапан.Даваше механична грешка в клапаните. Но сега се оказа, че има още една грешка при която ми свети жълтата лампичка, не ми забранява работа със системата, но втвърдява окачването. Сега съм в процес на анализиране на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм смянал възглавници и компресор в smatic и възглавници във Vabonti. И от двата сервиза съм доволен. Единствено Vabonti последния път се изложиха малко, понеже регуларно ми се изключваше окачването и даваше механична грешка в сензор, който те решиха че е преден десен и е за смяна, т.е. 300лв :) След едно нивелиране обаче проблема изчезна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...