Jump to content

Въпрос относно MMI 2G


Doncho Indzhov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам следното искане: на километража ми дисплейя за мми, ми излиза всичко в червено и не ми изписва средната скорост с която се движа(няма тази опция предполагам). Можете ли да ми предложите човек, който се занимава с подобна елекроника, за да ми ги добави тези неща и по възможност да ъпдейтне мми и да мога да използвам картите за 2016 година. 

 

По възможност, ако може човека да е от Старозагорска област или някъде около нея, ако няма, може и на по-далечко.

 

Благодаря, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка на това нещо. Как изписва скоростта(100 km) на екрана.
hqdefault.jpg

 

А за първото ми питане, относно червено. Имам предвид, как този дисплей в средата, надписите му са в бял цвят и стой много по-свежо, отколкото моя, който всичко е в червено, по-долу снимка:
maxresdefault.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя дисплей е монохромен и затова е само в червено (и жълто). Таблото от първата снимка е с цветен ФИС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност скоростта може да я изписва и монохромния дисплей, само че трябва да се ъпдейтне. Иначе другото е така. Трябва да си смениш таблото с цветно такова, ако държиш на цветния дисплей. Като фунционалност са едни и същи, само цвета е различен. При фейслифтовото табло вече има и няколко нови функционалности, които не мисля че всичките може да се подкарат на пре-фейс кола или са свързани с фейслифтови екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A цялото табло ще рече с километража и оборотомера или има и друго и евентуална цена втора ръка(тези,които са го сменяли)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е фейсовото табло, цената е както го спазариш (около 300лв), но сложи цена за монтиране, прекодиране, сверяване на километража и махане на CP, и евентуално флашване до последната версия...

IMG_2087.JPG

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за отговорите. Нещо не съм съгласен с последният пост, защото съм виждал цветен дисплей и на преди фейслифта. Може би трябва да се взема само дисплей-я и да се монтира и кодира? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не твърди че няма пре-фейсово цветно табло, а споделя личния си опит. Само дисплея не можеш да смениш. Поне не съм срещал някъде изобщо да се споменава като възможност. Цветно пре-фейсово табло може да намериш на всякаква цена, зависи колко дебнеш из ибей и подобни, но най-често вървят в диапазона 100-200лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, kainy написа:

 

 

За 100 - 200 лв. табло с цветен ФИС ще е астрономически късмет да се намери. Аз от 6 месеца търся такова за моята А4 Б7 TFSI на по-разумна цена. Намерих едно в eBay обявено за 325 евро. Предложих му миналата седмица 200 евро - времето изтече не ми отговори. Предложих му днес 210 евро и току що се съгласи. Като гледам с доставката ще ми излеза едно 500 лв.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама мен ме надцакаха преди 2-3 месеца с 5 лева за фейслифтово табло, което се продаде за 75... лева :). Изпадат. За 4F специално се намират повече, а и тука из моргите има бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда че за дизелите се намират по-лесно. Аз като търсех само на дизелови се натъвках.Това което ще купя след малко е единственото цветно за моята кола кеото успях да намеря, така че нямам избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Намерих едно за 170 лв! Браво, колега, спести ми около 250 лв:

 

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-benzyna-kolor-fis-8e0920931e-rb4-i6069655643.html#thumb/1

 

:zustimm::zustimm::zustimm:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега и аз ще се разровя из "allegro.pl", но можете ли да ми дадете номер на това табло, по който да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, CVT said:

Ха! Намерих едно за 170 лв! Браво, колега, спести ми около 250 лв:

 

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-benzyna-kolor-fis-8e0920931e-rb4-i6069655643.html#thumb/1

 

:zustimm::zustimm::zustimm:

 

 

 

Супер, радвам се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето това от аллегро е испанско а от еBay е унгарско (като моето в момента). Дано това да няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Doncho Indzhov said:

Здравейте, сега и аз ще се разровя из "allegro.pl", но можете ли да ми дадете номер на това табло, по който да търся?

 

Колега, дай си ВИН-а за справка! Не е лошо да дадеш и номера на сегашното си табло за по-сигурно. Ако имаш VAG-COM можеш да го видиш без да го сваляш. Пример (това е сегашното на моята кола):

 

Address 17: Instruments        Labels: 8E0-920-9xx-8EC.lbl
   Part No SW: 8E0 920 901 E    HW: 8E0 920 901 E
   Component: KOMBI+WFS 4     H14 0110  
   Revision: 0110        Serial number: 00000000000000
   Coding: 0020051
   Shop #: WSC 23436 444 54374
   VCID: 2757E54595F6351

No fault code found.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам VAG-COM, защото съм с Mac и не мога да инсталирам програмата, за да го използвам. Ще погледна за справка в някой сервиз, където имат устройството. Сега говорих с мой приятел, който има 2007 4f на части и ще се консултирам с него, за това табло, каква му е стойност при него и да ми го инсталират, за да видим дали ще сработи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да гледаш хващай едно да е в километри а не в мили и да е дизел а не бензин и да е до 280 а не до 240 километра и го слагай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо да се провери. Аз се учудих колко различни има.

 

На моя комшия, който си продаде Аудито и което беше 2008 А6 3.0 TDI (префейс) го имам в логовете защото съм му правил диагностика.

 

Неговия беше: 4F0 920 933 J

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...