Jump to content

Странен проблем с климатика!!


sdimitrov94

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам много странен проблем. Смених си компресора (2ра употреба си взех) напълних с фреон и като тръгнах на път, пуснах климатика, но не духа достатъчно хладно. После изключих от скорост и климатика започна да духа доста студено. Когато съм на място климатика пак не духа достатъчно студено, само когато е в движения на свободна скорост. Някой някакви предположения или да каже добър сервиз, където могат да установят проблема. Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По пътя на логиката, когато караш на свободна със 80/60 радиатора отпред се обдухва силно и охлажда фреона а ти въртиш компресора слабо. 

С две думи, измии си радиатора на климатика и най вече между него и радиатора на колата се събрат много боклуци.
След като си сменил компресора трябва да се смени филтър дехидраттатора и разпръсквача на фреон(цедката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а  като съм на скорост не се ли охлажда фреона пак? Къде се намира този филтър и този разпръзквач? 

Редактирано от sdimitrov94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sdimitrov94 написа:

 Къде се намира този филтър и този разпръзквач? 

Това са елементи от климатичната система на колата и няма как да ги смениш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, veselin velchev написа:

Цитиране на предходно мнение! 

А къде могат да се сменят? И може ли проблемът да е от компресора? 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам как е при теб на б6, но на б5 отпред има 2 перки едната е виско и е за мотора, втората е ел и се включва винаги като пуснеш климатика.

Когато има проблем с ел перката за климатика (тя трябва да вкарва въдух от вън в коша на двигателя) когато спреш в задръстване климатичния радиатор пред водния се нагрява много и климатика изключва, като свърши задръстването на правата се охлажда и включва климатика. Провери на място като пуснеш климатика дали ти се включва перка.

За това че на свободна само работи незнам, може колегата преди мен да е прав че се смят още чаркалъци. Като ти пълниха климатика колко грама фреон сложиха, с машина ли го направиха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Карам б7 и ми направи същия проблем т.е по магистралата със 160-180 спира да духа студено ако закотвя на едно място става фризер!

Реших проблема със смяната на едно миниатюрно филтърче 20лв в тръбите на фреона! Задръстено и при големи обороти прави налягане в системата и компресора изключва!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах подобен проблем. При подаване на газ за изпреварване или при изкачване на баир климатика спираше. Оказа се пресостат( датчика за налягане на радиатора). Направен е при голямо натоварване на двигателя да спира компресора за да има повече мощност колата примерно за изпреварване. Но при мен го правеше и при малко натоварване. Явно от годините нещо се прецаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2016 г. at 21:10, savov3 написа:

Здравей колега! Карам б7 и ми направи същия проблем т.е по магистралата със 160-180 спира да духа студено ако закотвя на едно място става фризер!

Реших проблема със смяната на едно миниатюрно филтърче 20лв в тръбите на фреона! Задръстено и при големи обороти прави налягане в системата и компресора изключва!!!!!!!

Благодаря колега! А това филтърче от къде мога да го купя и лесно ли се сменя? Има ли нещо общо с дехидратора? 

На 16.08.2016 г. at 16:58, olmo написа:

незнам как е при теб на б6, но на б5 отпред има 2 перки едната е виско и е за мотора, втората е ел и се включва винаги като пуснеш климатика.

Когато има проблем с ел перката за климатика (тя трябва да вкарва въдух от вън в коша на двигателя) когато спреш в задръстване климатичния радиатор пред водния се нагрява много и климатика изключва, като свърши задръстването на правата се охлажда и включва климатика. Провери на място като пуснеш климатика дали ти се включва перка.

За това че на свободна само работи незнам, може колегата преди мен да е прав че се смят още чаркалъци. Като ти пълниха климатика колко грама фреон сложиха, с машина ли го направиха?

Да колега с машина и ми сложиха 500 гр фреон. Ще погледна дали включва перката. Благодаря ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...