Jump to content

Има ли турбо изпускател който да пасне на главата на АСЕ


Recommended Posts

Колеги, искам да попитам има ли ВАГ изпускателен колектор за турбина, който да пасне на главата на АСЕ 2.0 16v ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да са само буталата...лагери,  захранване и отичане с масло,  мап, комп....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главите на 1,8т и АСЕ/АБФ са с различни гарнитури, не става.
 

Ако намериш някой турбо колектор за АБФ, може да стане на АСЕ то. За всмукателен мислил ли си? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали във форума има един или два компетишъна с модифициран мотор 2.0Т от АСЕ. Дано собствениците им и запознатите да дадат яснота по въпроса,че ще е интересен проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От AAN  колектора се реже един цилиндър и пасва, даже и Гейта може да се ползва.

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така разбрах и аз или колектор от ААN или ще се прави колектор. Благодаря за отзивчивостта, колеги! Ще дам още малко пояснения по заформянето на идеята ми за тоя скрап проект. Колата е изцяло работна и започва да се превръща в кола за фън събота и неделя. Бензин няма да има изобщо, не ме навивайте да си кажа предварително. Мисля да е само на газ и то с обикновена газ с плочка преди дросела. Вълнува ме това че, степента на сгъстяване която намирам в Аутодата на АСЕ е 10.8:1 и това е от завода производител за бензин 95 октана през 1996та година. Първото което е , че от тогава са минали 20 години за този мотор и второто което е че пропан-бутана е над 100 октана . Това разбирасе не оправдава, факта че може да духне гарнитура, да започне да детонира и да чука и така нататък. В момента само обмислям питам и събирам инфо дали мога да го направя без да смъквам главата и да разреждам двигателя. Пределно ми е ясно че `трябва` да намаля степента на сгъстяване поради физичния закон, че ще вкарам допълнително налягане в боя , не ми се ядосвайте, ако греша жестоко, просто имам нужда от обяснения примери, формули даже за да ми стане ясно. Но да не забравяме това ще бъде скрап проект без електроника. 

Редактирано от Kompresor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква турбина искаш да му слагаш на това АЦЕ? К24? К26?

Ей ту тука готови чаркове за 2500 лева, всичко готово да монтираш.

 

Редактирано от okops
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...