Jump to content

Видео материали от дребни ремонти по A6


radi_nrj

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Направих едни фарове да светат и реших да споделя с вас процедурата. Единствено забравих да снимам ел. машинките как се свалят, но то на фара си пише 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

Веднъж го правих, чудя се дали ще трябва да повтарям или ще си купя по-ново ауди.

Редактирано от blacky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигача се вади навън, като го извадиш ще се ориентираш как се сменя крушката. Имай предвид че много лесно можеш да го счупиш, поради остарялата пластмаса. Трябва да пазиш и калника, дано да е здрав и опасността да е само да го одраскаш. Мигача е на пластмасови щипки щракнали зад ламарината на калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колеги, някой може ли да ми каже, как да оправя светлината за показание на външната температура. Свалих таблото и нямаше изгорели крушки. Всичко по таблото си свети, освен температурата... 

16040714726971307333832756718829.jpg

Редактирано от Генади Маджаров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.02.2020 г. at 9:03, radi_nrj написа:

Направих едни фарове да светат и реших да споделя с вас процедурата. Единствено забравих да снимам ел. машинките как се свалят, но то на фара си пише 

 

Колега, благодаря за ръководството, свърши ми страхотна работа. Имаш ли представа дали прегорели рефлектори на късите, с дупка колкото нокътя на кутрето могат да се рециклират или са за кофата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Генади Маджаров said:

Колеги, някой може ли да ми каже, как да оправя светлината за показание на външната температура. Свалих таблото и нямаше изгорели крушки. Всичко по таблото си свети, освен температурата... 

Дисплея за външната температура не се осветява от крушките с цокъл по таблото.

Имах табло под ръка и разглобих:lol:

Крушката ще я дириш по магазините за електронни компоненти ;)

А Иво Динков някога и някъде беше написал да се внимава с  поялника,за да не стопиш нещо по платката.

Винаги можеш да я занесеш до най-близкия сервиз за електроника,за да ти я презапоят.

 

 

Tdisp11.jpg

Tdisp22.jpg

Tdisp33.jpg

Tdisp44.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, Ves Co said:

Колега, благодаря за ръководството, свърши ми страхотна работа. Имаш ли представа дали прегорели рефлектори на късите, с дупка колкото нокътя на кутрето могат да се рециклират или са за кофата? 

Аз изхвърлих няколко такива. Ако е много стопен и геометрията му е нарушена. Дори и да се нанесе перфектен огледален хром няма да отразява накъдето трябва.

 

8 hours ago, dafil said:

Дисплея за външната температура не се осветява от крушките с цокъл по таблото.

Имах табло под ръка и разглобих:lol:

Крушката ще я дириш по магазините за електронни компоненти ;)

А Иво Динков някога и някъде беше написал да се внимава с  поялника,за да не стопиш нещо по платката.

Винаги можеш да я занесеш до най-близкия сервиз за електроника,за да ти я презапоят.

 

Крушката е 3mm тип Т1 12V 0,06А, наскоро направих една камара такива и наистина трябва да се работи със слаб поялник, че пистите се вдигат. Попаднах и на няколко брутално побайганени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.10.2020 г. at 15:19, dafil написа:

Дисплея за външната температура не се осветява от крушките с цокъл по таблото.

Имах табло под ръка и разглобих:lol:

Крушката ще я дириш по магазините за електронни компоненти ;)

А Иво Динков някога и някъде беше написал да се внимава с  поялника,за да не стопиш нещо по платката.

Винаги можеш да я занесеш до най-близкия сервиз за електроника,за да ти я презапоят.

 

 

Tdisp11.jpg

Tdisp22.jpg

Tdisp33.jpg

Tdisp44.jpg

Благодаря колеги! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.10.2020 г. at 23:42, radi_nrj написа:

Аз изхвърлих няколко такива. Ако е много стопен и геометрията му е нарушена. Дори и да се нанесе перфектен огледален хром няма да отразява накъдето трябва.

 

Благодаря за съвета! Установих че дупката си е заводска, така че ще видя кога ще ги пратя за рециклиране рефлекторите. Имам обаче проблем с влага в единия фар, като най-вероятно се просмуква от уплътнението между стъклото и кутията на фара. Не искам да мажа със силикон, а никъде не намирам такива уплътнения. Става въпрос за уплътнението, което е под стъклото, а не върху него. Гледам в алиекспрес се продават някакви уплътнения на метър, които уж стават за фарове ама съм малко скептичен. Някой ако може да ми даде съвет ще съм благодарен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си има вентилационен отвор на рефлектора, но по някога успява и да стопи пластмасата около него ако са много силно крушките.

Досега не съм имал проблем с потящи се фарове на С4 от теч от това уплътнение. Може да пробваш да свалиш стъклото, да извадиш уплътнението и да го измиеш хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
На 19.02.2020 г. at 9:03, radi_nrj написа:

Направих едни фарове да светат и реших да споделя с вас процедурата. Единствено забравих да снимам ел. машинките как се свалят, но то на фара си пише

Ради, мерси че сподели инфото за препокриването на рефлекторите. Още декември моите бяха готови, но чак сега им дойде реда за монтажа. Резултата е покъртителен, като се има в предвид, че тези които свалих от колата не бяха много зле... Ако някой се чуди прожекторите са еднакви от ляво и дясно. За 4-те прожектора ми излезна малко под 100лв препокриването с доставките и около 2 седмиици, големите рефлектори не съм ги пипал, понеже имах само десни фарове за разглабяне. Също от 3 машинки за реглаж събрах една работеща.

Снимано е в ръчен режим, като нагласих нещата да са максимално близко до това което виждах на око. Наистина C4-ките имат много добри фарове, стига да са им читави рефлекторите.

20210411_222655.thumb.jpg.6762f6ff51ba98f1d1291190bfc10370.jpg

 

Имам 2 комплекта лупи(къси и за мъгла) Ако някой изяви желание, мога да му ги дам за не седи без фарове докато възтановява неговите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече ги карам на конвейер
reflektori.thumb.jpg.e0a81376f09f5bc383d6de4aff6b39dd.jpg

След като почнаха да ми се трошат плафоните от старост + жегата от волфрамовите крушки реших, че и интериорното осветление ще става LED. За работи плавното гасене адекватно иска крушка с шунтиращ резистор. Аз рещих да прескоча китайците и минах директно на Osram. За съжеление 4000К крушките изчезнаха от пазара и колкото и да не ѝ отива на колата освава 6000К студено бяло
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто информативно, колко излиза големия рефлектор за препокриване? Прожекторите бяха горе-долу 20-25лв/бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Купих малко стари фарове за части, два от тях дойдоха с ксенон. Реших да премеря колко е светил тоя ксенон и резултата беше покъртителен
Имахме прилична крушка с много кофти баласт
Сложих качествен баласт
Измих стъклото 
Измих лещата
Сложих нова крушка същата марка и модел
За сравнение ползвах и най-обикновена халогенна крушка осрам
Резултатите бяха доста интересни 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Благодарности на @radi_nrj  за КЛИПА . Вече си ми работят  всички бутони на управлението на климатроника :zustimm:

Благодарности и на @Kapone за ТЕМАТА . Вече  постоянно ми работи уредът за температурата на маслото:zustimm:

Отново беше започнала да "издиша"маншончето от ключалката на багажника, но махнах старите отрязани пръсти от нитрилова ръкавица, които бяха вече скъсани и ги смених с нови три броя, един върху друг и пристегнати с малки свински опашки.Тези изкараха повече от пет години, така че отново  няма да се занимавам да търся ново оригинално гумено маншонче :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...