Jump to content

Въпрос относно марка съединител A4 B6 1.9TDI AWX 131hp.


kx3m

Recommended Posts

Честито, хубаво е че си решил проблема, финансово тежка задача, но този възел повече няма да го мислиш, докато колата е в теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното беше че, старият съединител беше  с логото на  VW AUDI и би трябвало да е фабричният с който е излязла колата, та съдейки по километрите 206000 може да има някакъв шанс да са реални :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, гледам че темата е много актуална,искам да споделя моите впечатления след смяна на съединител комплект,първо да кажа че пътувам, много работя в франция,значи преди седмица смених моя съединител(от демпферен към твърд)оригиналният беше люк,новият е валео,симптомите бяха на баир при ускоряване -вибрации и лоста на скоростите много играеше напред назад,старият феродов диск имаше още малко живот но маховика беше за смяна(омекнали пружини),след смяната карах колата предимно градско каране и мога да кажа че разликата от демпфер към твърд е много минимална по отношение с мекото потегляне,до тук добре,преди 2 дена се прибрах в франция леко натоварен с багаж и веднага се усети разликата между двата вида съединител,2800 км каране на магистрала,след първите 600 км при ускоряване колата започна да тресе,в момента в който отпусна  газта малко,вибрациите изчезват, 4 човека и пълен багажник вибрации има при всяко ускорение в пъти по осезаеми и резултата е малко съм разочарован от този съединител,тази сутрин на празна кола на път за работа никакви вибрации все едно карам друга кола.моето заклюние е че този модел коли не е за твърд съединител.Съединителя работи перфектно,но не е подходящ за коли с голям въртяш момент............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 24.08.2016 г. at 12:39, МММ1 написа:

При 1.8Т с ръчна кутия е често срещано явление. Първо трудно влиза втора после почва и първа.  Решението на проблема е слагането на нов маховик. Ако се кара дълго време така заминават синхронизатори.

Сега всичко ми се навръзва защото и аз имам същия симптом.Моят майстор ми каза че маховика ми е тръгнал да заминава,но е много далеч все още от заминаване.От време на време втора влиза по-трудно,а не беше така като взех колата,и това почнах да го забелязвам като тенденциозно явление при колата.Сега след като прочитам това мнение съм още по-убеден че трябва да сменям маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана сега и мене ме вкарахте във филма.:unsure:

Трудно влиза 2-ра скорост, а има и вибрации при потегляне, особено при наклон(нагоре) и много товар(багаж).

Който е сменял маховик и съединител нека пише на каква марка е заложил, и цена.

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е сменян съединителя от предния собственик,но не и маховика.Аз имам същите симптоми сега.Сякаш леко ми приплъзва...когато съединителя е пуснат вече напълно на първа скорост и когато подам газ сякаш колата реагира със закъснение и усещам леки вибрации, а понякога когато уцеля точния момент само докато натисна педала на първа и колата скача...има едно такова провлачване или забавена реакция ,точно както другите го описват тук.Та и аз искам препоръки за марка маховик,от къде да го купя и най-добра цена.Благодаря много на всички

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марки комплект съединител с маховик SACHS или LUK, а тръгне ли да претриса подскача при потегляне, не е добре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е вярно, може и се правят всякакви възможни комбинации от марки и производители, не пишете глупости, хората се заблуждават и се принуждават понякога да харчат повече, отколкото е нужно. Тези части са унифицирани и ако не става дума за различни двигатели, всеки един възел от групата е взаимозаменяем с друга марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, NIKO написа:

Не е вярно, може и се правят всякакви възможни комбинации от марки и производители, не пишете глупости, хората се заблуждават и се принуждават понякога да харчат повече, отколкото е нужно. Тези части са унифицирани и ако не става дума за различни двигатели, всеки един възел от групата е взаимозаменяем с друга марка.

 

Преди 5 часа, kx3m написа:

пак една от двете марки по горе, всичко се продава отделно

Благодаря ви много колеги.И аз така мислех.Вашите мнения го потвърждават.А сега лично имате ли предпочитания за една от двете марки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, тва не е подводница Трайъдънт, каквото ѝ сложиш, тва ще търкаля кошницата, всичко на пазара е едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, NIKO написа:

Не е вярно, може и се правят всякакви възможни комбинации от марки и производители, не пишете глупости, хората се заблуждават и се принуждават понякога да харчат повече, отколкото е нужно. Тези части са унифицирани и ако не става дума за различни двигатели, всеки един възел от групата е взаимозаменяем с друга марка.

Може. В два магазинЯ за части изрично ми го казаха+ в един сервиз. Никога не съм сменял съединител сам  та да имам опит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, NIKO написа:

Пич, тва не е подводница Трайъдънт, каквото ѝ сложиш, тва ще търкаля кошницата, всичко на пазара е едно.

Абе така е ама все пак да питам преди да хвърля много пари.Ясно е вече,ще се сменя маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

А някой може ли да препоръчва майстор за София. Купих ЛУК марка комплект. Някой просто трябва да смени. А майсторите нали знаете много обичат да работят с купени части :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...