Jump to content

Мнение за обява на А4 Б8


Recommended Posts

Преди 1 час, Raino написа:

Ако трябв да бъда честен колата изглежда добре на снимките.

И на живо е много добре. Единствените неща са: на капака 2-3 точки от камъчета и на задната броня малко има надрано. Друго нищо по колата не видях. Това ме притеснява най-много, че нищо и няма а цената ми се струва ниска. Но като ги гледам и в мобиле.де, там цените започват от 11к евро... Вече наистина не знам какво да правя...

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега, понеже казваш че не знаеш какво да правиш вече, изках да те питам три неща:

 

1. Хареса ли ти как се държи на пътя?

2. Закара ли я на механик да я погледне?

3. Направи ли справка по ВИНа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е харесала отношението/манталитета на джамбазина не трябва да те отказва. То и бг купувачите малко незнаем какво искаме. Захабени коли не щем да поглеждаме, ама като видим нещо читаво пък червейчето почва да дълбае що така няма забележки... Карай някой който разбира да прегледа техническите възли и ако е ок зимай. Преглед в официален сервиз е начина да се откажеш от колата. Те и на кола на 2 години, в гаранция, купена и поддържана само при тях изкараха 2 страници неща за смяна и излезе, че колата е пълен дроб, ама "дроба" си пърди вече 3 години от тогава без да мръцнало нищо по нея, само нафтичка да има, та...

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, CVT написа:

Колега, понеже казваш че не знаеш какво да правиш вече, изках да те питам три неща:

 

1. Хареса ли ти как се държи на пътя?

2. Закара ли я на механик да я погледне?

3. Направи ли справка по ВИНа?

1. Да, доста ми хареса.

2. Не съм, чакам да ми кажат дали ще я купуват или не.

3. Мисля направо в порше да я карам (ако има свободни часове).

 

Сега говорих с човека (ПАК) и го питам дали са я купили, той ми казва, че чака капарото. Аз му казвам да ми каже дали да запазвам час в порше за утре, той пак ми казва, че ще ми звънне след час, два. От 3 дни едно и също... 

ПС: Ако в порше не могат, ще се чуя с Raino да видя при него ще може ли (понеже само утре ще мога...).

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може джамбазина да има друг купувач който е несериозен и не е сигурен дали ще го хване, може и само да те заблуждава с цел ти да оставиш капаро. Една от тактиките им е да те накарат да си мислиш че можеш да я изпуснеш ако не дайстваш. Ако вече си изпуснал кола която ти е харесала е още по-лесно та станеш жертва на тази тактика.

 

Докато чакаш обаче е трябвало да вземеш ВИНа на колата и да направиш справка по ВИН в Порше и в гаранционния фонд.

 

За преглед от механик не бих я закарал в Порше. Ако нямаш собствен механик я закарай на Райно.

 

 

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам вина. Имам доста документи от колата. Снимах ги на телефона.

 

Относно капарото съм му казал, че няма да му оставя. Ако иска да я продава.

 

В порше имам познат, но не знам дали е свободен утре сутрин, защото само утре мога. Ако се окаже, че не може да стане утре в порше, ще питам райно дали може. Ако и той не може... тогава не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Raino написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Чакам да ми се обадят дали е купена... Вече 3 дни. Преди 3 часа ми каза, че до 2 часа ще звънне.

 

ПС: Хора... тази кола е пълен КОШ. Сега говорих с хора от порше. И просто... пази боже. Колата не е от Германия, а от Дания. Преди 2 месеца е била с регистрация на някаква адвокатска кантора, вече не е. Няма никаква история в Ауди, само на 60 000 е сменила някаква дреболия. Дори няма история да е сменяно масло. Искали са да направят бартер в порше, но са им отказали.

 

Като видях книжката със сервизната история ми стана ясно, че е фалшива. Ако искате мога и файлове да прикача. Печатите са някаква немска автокъща, но не е авторизиран сервиз на Ауди.

 

Така, че... не купувайте от тези хора. Продължаваме напред.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен така, един чака от 3 дни да му пратя снимки на старт бутона, ауспуха и шасито, че бил от Казанлък и искал по тия снимки да прецени дали да се разхожда... Пък после да сме ходели до един сервиз и до един тенекеджия и евентуално ако всичко е ок, каква отстъпка съм щял да направя... Питах, ако всичко е ок защо да правя отстъпка... Според него едни 10% било нормално. Даже сутринта пак ми звъня :nixweiss:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, v1ppers0n said:

Като видях книжката със сервизната история ми стана ясно, че е фалшива. Ако искате мога и файлове да прикача. Печатите са някаква немска автокъща, но не е авторизиран сервиз на Ауди.

 

Сложи ги ако имаш време - мисля че и други колеги са любопитни от академическа гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми звъни по телефона и ми каза, че колата била капарирана. Дано не е... че горкият собственик не го виждам. 

Ето снимките:

 

20160826_185105.jpg

20160826_185019.jpg

 

А аз продължавам напред и сега се замислям за тази кола: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11461689374901994&slink=fbdp8a

 

Но ми е непознат мотора и скоростите. Мнения за този мотор и скорости. Гледам, че пише S-Tronic в описанието а не съм чувал хубави неща за тези скорости, така ли е и при новите модели? Разход по документи пише 11 (градско), вярно ли е? 

 

Общо взето всичко ще ми е полезно за този мотор.

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, v1ppers0n said:

Чакам да ми се обадят дали е купена... Вече 3 дни. Преди 3 часа ми каза, че до 2 часа ще звънне.

 

ПС: Хора... тази кола е пълен КОШ. Сега говорих с хора от порше. И просто... пази боже. Колата не е от Германия, а от Дания. Преди 2 месеца е била с регистрация на някаква адвокатска кантора, вече не е. Няма никаква история в Ауди, само на 60 000 е сменила някаква дреболия. Дори няма история да е сменяно масло. Искали са да направят бартер в порше, но са им отказали.

 

Като видях книжката със сервизната история ми стана ясно, че е фалшива. Ако искате мога и файлове да прикача. Печатите са някаква немска автокъща, но не е авторизиран сервиз на Ауди.

 

Така, че... не купувайте от тези хора. Продължаваме напред.

Тези неща с "историята" никога не съм ги разбирал. Какво значение има дали е обслужвана от официален дилър!?Ако я купиш ти, какво ще предпочетеш - официален дилър или примерно Райно(при условие, че знаеш как и с какви части работи последния, както и отбелязваш разликата в ценообразуването)? Всички служебни във фирмата ми се обслужват в оторизирани сервизи, което не ги прави по-малко амортизирани кенефи! Това,че предишния собственик(обикновено поне 2-3ма,защото иначе цената й няма да е ок по нашите разбирания) е поддържал колата си в НЕоторизиран сервиз,означа,че тя е "КОШ", така ли? Именно заради това мислене всички коли са "от Германия със сервизна книжка". Успех в търсенето на автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Brat mu написа:

Тези неща с "историята" никога не съм ги разбирал. Какво значение има дали е обслужвана от официален дилър!?Ако я купиш ти, какво ще предпочетеш - официален дилър или примерно Райно(при условие, че знаеш как и с какви части работи последния, както и отбелязваш разликата в ценообразуването)? Всички служебни във фирмата ми се обслужват в оторизирани сервизи, което не ги прави по-малко амортизирани кенефи! Това,че предишния собственик(обикновено поне 2-3ма,защото иначе цената й няма да е ок по нашите разбирания) е поддържал колата си в НЕоторизиран сервиз,означа,че тя е "КОШ", така ли? Именно заради това мислене всички коли са "от Германия със сервизна книжка". Успех в търсенето на автомобил.

Колега, ако си купя чисто нова кола на 0 км. ще я поддържам в Ауди поне през гаранцията. Щом в Порше няма никаква история, няма как да дам едни 30 бона ей така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, congo написа:

 

Цитиране на предходно мнение! 

Но те ми казаха, че ще видя историята на колата във всички сервизи на Ауди... Няма значение, вече колата е друга. Кажете мнение?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази един мой клиент е ходил да я гледа и се е оказала в ужасно състояние.

Щом е започнал да гледа фейслифт, нека продължава, но да включи и quattro в критериите за търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази изглежда добре, виждал съм я на живо.

http://m.mobile.bg/details/11471356346778881

 

Тази съм я гледал и карал, неразличима е от нова, има пълна сервизна история в БГ.

http://m.mobile.bg/details/11464852663036393

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме я гледали в сервиза. Имах пътуване към Благоевград и видях една А7ца в тази автокъща. Спрях да я видя и загледах и А4ката. Не й намерих забележка, честно.

Ако искаш да ходиме тези дни да я видим заедно ?

 

п.п. Мен и салонът ме кефи, седи стилно и разлочно.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Дупница коли не искам ... не ми се рискува ... но наистина колата изглежда доста добре.

 

Един приятел взе един ML и... беше от 3 коли правен.

 

А другата не е с навигация.

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11472653713130841&slink=fcmd4b

айде твоята кола завдно с горната Райно, която казва палете за Гъзница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва сива. Днес ще хода до порше да карам една А6, 2013г. на 40к в гаранция още и ще видя как е. Може и нея да взема. Няма навигация ама... не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...