Jump to content

Трудно включва задна


GRUEL

Recommended Posts

От известно време каляската почна да включва задна доста трудно. Странното е, че го прави само при повечко маневри. В смисъл "паркинга" пред блока е тесен и обръщам колата с 4-5 маневри, като първите 2-3 включвания на задната са си нормални, но вече 4-5 включване са тегави, като за 5-тото включване понякога се налага да "пробвам" 2-3 пъти, докато влезе задна. Проблема ср появява само при описаната ситуация - много последавателни включвания на задна, а и като вече е станало " трудно" включването и реша да преместя колата в другуя край на паркинга примерно (минавам 20 метра на 1-ва) и пак си имам 2-3 нормални включвания на задна. Други проблеми не се наблюдават със скоростите. Та някой някакви идеи?

Колата е а4 б6 ръчка с 6ск (1.8т бех с късите скорости)...

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема да е в някоя от помпите на съединителя - като го държиш дълго натиснат покрай гумичката на буталото  да връща масло и затова да почва да отделя по-ниско, съответно по-трудно включва задна скорост. Обърни внимание дали не се получава малък луфт горе на педала на съединителя или да не се вдига съвсем догоре самия педал, когато почне да прави проблема с трудното включване на задна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма промяна в педала, качва си се догоре, отделя все на едно място, а и ако е помпа не би ли трябвало да рефлектира на всички скорости, щото в момента в който е "трудна" задната първа си влиза с 2 пръста... Възможно ли е да е от някой тампон, щото ако я понатисна малко и лоста помръдва с напъна на двг-то...

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се проявяват точно тези симптоми. Съединителят ми е сменян преди година, та не е от него. Само задната е проблемна чат-пат.

Абсолютно както е описал колегата.

 

Edit: Аз се чудех да не е нещо по механизма на лоста, щото сякаш нещо пречи на лоста да влезе. И сякаш като се натиска надолу, не уцелва правилната "равнина" по вертикала.

Редактирано от bomini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай тампоните на скоростната кутия и двигателя, разгледай и лостовата система. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здрасти колега гледам ,че отдавна е писано по темата но иска да попитам, решение на проблема намерили , че и при мен се забелязва ама само по баир с муцуната на надоло не иска да вкара задна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е от омекнали/скъсани тампони на скоростите. Трябва да се огледат отдолу на подемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.08.2016 г. at 18:05, bomini написа:

При мен също се проявяват точно тези симптоми. Съединителят ми е сменян преди година, та не е от него. Само задната е проблемна чат-пат.

Абсолютно както е описал колегата.

 

Edit: Аз се чудех да не е нещо по механизма на лоста, щото сякаш нещо пречи на лоста да влезе. И сякаш като се натиска надолу, не уцелва правилната "равнина" по вертикала.

И от какво се оказа проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е случвало от доста време, даже съм забравил за това. Не знам от какво е било породено тогава, но явно се е оправило ... засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,баща ми преди 2 години си взе Шкода Октавия 2.0тди и на нея шеста понякога влиза трудно а няма 30к км още,и аз съм с 1.8т куатро 6ск и при мен понякога трудно влиза явно са си така.Сменил съм маслото с оригинално и пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не я объркаш в дрижение.

Веднъж се опитах да включа 6-та при 120км/ч на една кола с 5ск. и там познайте коя е. Добре, че изхърка и не влезе, че можеше да катастрофирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има синхронизатор, няма за какво.

 

1 път на място колата си работеше и вкарах задна без да натисна съединител и си влезе без проблем и подскочи и изгасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...