Jump to content

Предни спирачни дискове


Leon74

Recommended Posts

Здравейте!

Вчера забелязах, че предният ми десен диск има пукнатина напречно. А е изтъркан много малко и мислех, че няма изобщо да пипам предни дискове и накладки поне още 2 години. Знам, че е опасно да я карам така, но искам да попитам, доколко е опасно? 

Мога ли да сменя само него или не е хубаво?

трябла ли да сменям и накладките задължително?

Коя марка бихте ми препоръчали?

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата за Ate. Мойте ги смених комплект дискове и накладки преди около 2 седмици. Доволен съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета.

Да не отварям нова тема и да пълним излишно форума, имам следното питане.

Светна ми лампа на таблото на Б6 1,9 тди, за смяна на накладки., но накладките са с още много феродо по тях  и спирачните дискове нямат ръбове!!

Възможно ли е да е софтуерна грешка или някой датчик да отчита нереални резултати, защото видимо  диска и накладките са ОК.

Хубав ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и вътрешната накладка,при мен така светна лампата и гледах и се чудих защо светна това и като махнах гумата видя отвътре почти е свършила накладката?

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта със спирачната течност отпада. Днес ще погледна всички накладки, но мисля че проблема не е в тях, поне визуално!!

Лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/1/2016 at 12:47, Митака55555 написа:

Ате. Ате и само Ате дискове и накладки

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

А на TRW какво му е? Освен че е на малко по прилични цени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, stingray написа:

А на TRW какво му е? Освен че е на малко по прилични цени ;)

Нищо му няма на ТРВ-то, просто хората предлагащи само АТЕ се стараят всячески да го оплюват и някои хора им се връзват .

Иначе като се позамислиш, със спирачни системи АТЕ са само половината коли на Германия, а с ТРВ са половината в света .

Същото е и положението с Брембото в БГ, плюе се масово по него, а в същото време като се загледаш в спирачките на повечето бегачки, заложили са точно на него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, robobug написа:

Цената му изобщо не е прилична, а кожодерска за качеството им.

Ихаааа. Я ми кажи на колко човека си монтирал ТРВ и на колко АТЕ и какво точно е притеснителното в ТРВ. Ако наистина се занимаваш с автомобили, погледни каква е спирачната система на твоята кола?

 

Преди 1 час, martod написа:

Нищо му няма на ТРВ-то, просто хората предлагащи само АТЕ се стараят всячески да го оплюват и някои хора им се връзват .

Иначе като се позамислиш, със спирачни системи АТЕ са само половината коли на Германия, а с ТРВ са половината в света .

Същото е и положението с Брембото в БГ, плюе се масово по него, а в същото време като се загледаш в спирачките на повечето бегачки, заложили са точно на него .

Абсолютно съм съгласен с теб. Само за Брембо искам да отметна че "бегачките" си имат серия разработена за тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в дилема за предни дискове и накладки, оферираха ме 68 лева за преден диск TRW. Не ми се струва "кожодерски", даже обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми се струва, че не си убеден в качеството или цената:) 

Аз не продавам авточасти и затова няма да коментирам конкретни цени.... Провери си цената за АТЕ, дори за АТЕ Powerdisc (предполагам, че си с малки дискове)....пък после може да почерпиш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, nytro написа:

И аз съм в дилема за предни дискове и накладки, оферираха ме 68 лева за преден диск TRW. Не ми се струва "кожодерски", даже обратното.

Слагай само АТЕ и нищо друго .:hilezh:

После внимавай като спираш рЕзко, гледай след теб да е някой с Ауди или Опел, че другите с ТРВ-то не могат да спират и ще те нанижат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладкатите вътрешните бяха заминали. Дисковете имаха ръжда и бяха криви, затова смених всичко.

Дискове на Феродо и накладки Долфи, времето ще покаже качествени ли са!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги и аз да използвам темата освен АТЕ има ли друго на пазара което си заслужава парите ? Говорим за дискове за А2 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...