Jump to content

Покупка на A3 или А4


Recommended Posts

Здравейте господа !

 

Та... почти съм събрал някаква "доволна" сума и желая да Ви попитам кое по-удачно да взема.

Търся си  8L или B6. 

Като цяло, по-голямо желание имам към B6, но за тези пари ще мога ли да си взема нещо прилично ?

Екстри НЕ гледам, просто държа да е черна и да има 4 ел. стъкла. (Мисля че не ламтя много за тези пари... или греша?)

 

Или е по-разумно 8L 2001-3 1.9 ASZ ?

 

Бюджета ми е 7000

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да се насочиш към б6 1.9 тди с ръчна кутия , цените варират но болшинството са между 6 и 7 к,  разбира се трябва да гледаш внимателно и да вкараш колата в сервиз преди покупката. Приготви се за обикаляне защото тези коли са на доста километри и шанса да попаднеш на напудрен милионник е голям. Аз бих започнал с обявите от частни лица. Успех в търсенето.

Редактирано от Celtic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, gibonass said:

7000 само за колата или и за обслужване?

 

За всичко.

 

И аз гледах за 1.9 tdi ръчка, понеже дочух, че са най-качествени.

Голямо обикаляне ще да е, както и не съм компетентен ахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако 7 са ти за всичко не си още за В6. гледай 8L

само обслужването ти доближава 1к. като сложиш регистрация, данък ,гуми, каско и нещо тук там поне за оправяне, колата трябва да е 5к

казвам ти го от ппит с 3 аудита от тея години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но това е при първа регистрация, а само чрез прехвърляне струва ли си да търся?

 

Питам, понеже и аз се примирявам от известно време, че ще трябва да е 8L 

Поне ако ще е 8L да си търся някоя по мой вкус, че иначе малко не ми се дават 7к za 8L.

Редактирано от strz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и Б6, но трябва да правиш компромиси. Десен волан например.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 TDI 130, може и да не е quattro.

Видях, че има разни обяви до 7200, с малко спазраяванe ще може да се намери, но пак ще трябва обслужване така че...

Pредполагам няма смисъл да гледам B6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, Fitil4o said:

Ако мислиш да си вземеш читава Б6 за под 7, ше си купиш кенеф. 

Ясно !

Потвърдих си мислите за B6 и като цяло се отказвам, понеже не само Вие господа ми го казахте.

B6...колкото и да го искам... живот и здраве, ще я гледам като имам поне 8-10к.

Ще си търся 8L.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11471443411019049&slink=ff3r87, или http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11472925564954436&slink=ff3uqjhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11472881676430314&slink=ff3uqj?

По стария модел са, но сядаш и караш. Имат регисрация, застраховка, два комплекта гуми и най важното няма да си изхарчиш всичките пари за покупка. Имай предвид, че тия коли могат да глътнат 1000-ка безпроблемни и без значение, Б5, Б6, или 8Л са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми просто защото не ми харесва B5-цата.

Щом няма да е B6, 8L ще си търся, твърдо съм го решил.

Не ми е проблем, че ще ги изхарча за кола, даже с удоволствие ще ги дам стига да е колата която искам.

 

Благодаря все пак !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напъни се тогава и задели още 2000-3000 лв за регистрация, обслужване и непредвидени ремонти. Успех.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно !

Потвърдих си мислите за B6 и като цяло се отказвам, понеже не само Вие господа ми го казахте.

B6...колкото и да го искам... живот и здраве, ще я гледам като имам поне 8-10к.

Ще си търся 8L.

 

 

От моята камбанария ще кажа, че може да се вземе Б6 за 7000лв., но трябва да е от собственик, а не нов внос.Разбира се Ше е базова, дори без подлакътник, но това е малък дерт.Аз преди 2.5г. я взех за 6200 обслужена в Аутотехника с оригинални части и история(но с външни забележки, заминаващ съединител, който всъщност изкара 20к. км. и без газово), бах тия златни Б6-ци за по 10к. лв.Минах над 50 000км.,скоро смених предното окачване, дискове и накладки, сега наливам масло и карам.Първоначалните разходи ми бяха само за прехвърляне.

Скоро misho82 си продаде Б6-цата 1.9тди, с каско застраховки, сменени амортисьори, спирачки, окачване, обслужена и т.н. за около тази сума.Ама шанса да уцелиш такава е мноооого малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, martinich said:

Напъни се тогава и задели още 2000-3000 лв за регистрация, обслужване и непредвидени ремонти. Успех.

Казваш ми, че за 8L ще ми трябват 9000-10000 така ли ?

 

51 minutes ago, bobitovn said:

От моята камбанария ще кажа, че може да се вземе Б6 за 7000лв., но трябва да е от собственик, а не нов внос.Разбира се Ше е базова, дори без подлакътник, но това е малък дерт.Аз преди 2.5г. я взех за 6200 обслужена в Аутотехника с оригинални части и история(но с външни забележки, заминаващ съединител, който всъщност изкара 20к. км. и без газово), бах тия златни Б6-ци за по 10к. лв.Минах над 50 000км.,скоро смених предното окачване, дискове и накладки, сега наливам масло и карам.Първоначалните разходи ми бяха само за прехвърляне.

Скоро misho82 си продаде Б6-цата 1.9тди, с каско застраховки, сменени амортисьори, спирачки, окачване, обслужена и т.н. за около тази сума.Ама шанса да уцелиш такава е мноооого малък.

 

Ами точно защото шансът е малък няма особен смисъл да търся B6 за тези пари, докато 8L може да се намери добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, Мартинич има предвид, че за В6 читаво ще ти трябват толкова горе долу.

Според мен от двете ти, разумният избор е 8л някое по-така. В6 за тея пари ще е голям шанса да има подводни камъни.

В5, макар да имам, вече е мноооого остаряло морално. Става за проект за бегачка евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, strz said:

Даа... точно затова, ще търся 8л, имам и други приоритети, че да събирам до поне 9000лв.

 

Колега, нещо кредит/лизинг мислил ли си? Дай 5к, остават ти 2к за непредвидени и вземи кола за 10к, разликата плащай за 3-5г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези 10-процентови ГПР-и трябва да се внимава. От друга страна пък 5000 лв. не е голям кредит, ще струва около 1000 лв. ако се изплати за 4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, CVT said:

При тези 10-процентови ГПР-и трябва да се внимава. От друга страна пък 5000 лв. не е голям кредит, ще струва около 1000 лв. ако се изплати за 4 години.

Така е  при тези малки суми , дали е 5%или 10% , няма значение.

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си купиш кола на изплащане е най-тъпото нещо, което може да направиш. Освен ако не си искарва хляба с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, dimpetrov said:

Колега, нещо кредит/лизинг мислил ли си? Дай 5к, остават ти 2к за непредвидени и вземи кола за 10к, разликата плащай за 3-5г

 

Няма как, на 22 съм и все още уча :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, щастливец...на 22...майната им на тенекиите....ще караш....сега взимай 8L и гони мацките:zustimm:

 

@sweep, не се изказвай неподготвен , като типичен Балкански субект. Това си е твое мнение и очевидно си най-умният , щом не правиш тъпи неща.

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа,

Искрено благодаря за обърнатото внимание и мнения.

 

Въпреки, че имам кой да ми прави колата без да му плащам труда няма да си надхвърлям възможностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...