Jump to content

Как се сваля радиатор на охладителна система Ауди А3 8L 1.8 125 коня


frankypro

Recommended Posts

Колеги, рових из форума но не намирам това което ми трябва :) Рових се и из Youtube, но и там нещо не се оправям. Някой може ли да ми помогне с видео или нещо по темата? Как се сваля радиатора.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет! Днес правих манипулацията и като потърсих ми излезе тази тема.. Та реших да споделя все пак опит ако някой друг му се налага нещо подобно. Няма нищо сложно, сваля се бронята (от страни и от долу има болтове), фаровете (държат се на 3 винта, мигача е с едни плъзгачи, които лесно се чупят), след това се откачат маркучите, които пречат и се развиват болтовете които държат 2те пити.

Като цяло няма нищо сложно, единствено трябва да се внимава с маркучите и тръбичките на климатика. От стария радиатор се вземат 3 накрайника - 2 за маркучи и 1 букса. Като тези за маркучите имат един гумени пръстенчета вътре, които е хубаво да се сменят (при мен новите бяха в комплекта към радиатора). И след това по обратния път.. Пълни се системата и се обезвъздушава.  Хубаво е да се подреждат винтчетата и болтовете в някакъв ред, че после да не остават много чаркалаци :D 

П.С. Искаше ми се да направя и снимки, но бях доста омазан и нямаше как :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...