Jump to content

Заоблен секретен болт


nymphetamiine

Recommended Posts

Колеги малко помощ от гр Първомай съм и имам проблем вчера ми беше заоблен секретния болт и немога да го развият пробвах да го заваря и да го развия но се къса заварката при 5 майстора пробвах с ЦО , Аргон и нищо не се получи та идеята ми някой разпробивал ли е такъв болт и ако да къде ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.предлагам : 

С пистолет на въздух чрез натъртване набиите подходящ като размер камък китайски, мек, за да се набие по лесно и в обратна посока чрез натъртване да се развие като преди това се напръска с ВД 40 обилно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да го заоблите чак, значи едно че е завит зверски и второ вероятно резбата е била мръсна/корозирала и се е "заварила".

За да помръдне в която и да е посока, първо с парче бронз се "млатва" яко няколко пъти по главата(то вече може и с чука направо, вече сте го заносали) за да "отлепи", после се напъва на  НАТЯГАНЕ(завиване/затягане), а не по инерция на развиване, естествено само докато се усети леко мръдване(споменатото "отлепяне") и тогава се развива на тласъци напред-назад. Излиза си като тъпня от устата на чалгапевачка.

А с какво ще го хванете, въпрос на въображение, най-добре заварка (отново).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10 септември 2016 г. at 16:35, Audi V6 написа:

Има вложки за вадене на такива болтове, ама в Първомай може и да няма... По софийските гумаджийници има.

 

Точно така, екстрактори се наричат и са от много твърд метал, вътре в тях резбите са направени така, че като се въртят, се врязват в болта.

Би трябвало с екстрактор да стане.

Ако не, пак заварка на болт върху секретния и така докато стане.

То честно казано един болт е бял кахър. Аз на моята старата кола бях окръглил секрета и се наложи четирите секретни болта да се свалят с наваряване на болт върху тях. Екстракторите при мен не свършиха работа. Направо ми се разказа играта - 6-7 часа заваряване, чупене, отново заваряване и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги с разпробиване стана само и то не с обикновенна машина еми с Хилти с бургия за метал ударо-разпробиване се праави !! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...