Jump to content

Размер на зимни гуми R16


ppenchev

Recommended Posts

За разликите при различните производители съм съгласен. Гумите на снимката са Vredestein Wintrac Xtreme , но като сравнявам летните пак вредещайн и континентала на 235 няма нищо общо - континентала е бая по-широк... може и зимните да са по-малки от 215 ... иначе за товара няма проблеми с 400 кила вино в багажника си карам с 200 и нищо не опира никъде (отзад) :D 

Редактирано от Style
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз. Аз съм с 1BV окачване(s-line). Зимните са ми 205/60/16 и са страхотни за зимата. Не опират никъде и возията става леко по-приемлива за нашите условия с 1BV окачването. С нетърпение чакам да мина пак на зимните гуми...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок аз се спрях на 205/60/16. Карам с Корморан и сега ще поръчвам 12 гуми. Ако някой ще поръчва гуми може да се групираме и да поискаме по-добри цени от някой търговец. Онлайн виждам, че в Diana са най-добри цените.

Редактирано от ppenchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 205/55/16 с фланци и на пълен десен лявата гума ми опира и се замислям за 205/50/16 някой кара ли А6 с такъв размер и ок ли ще са , че искам още мааалко да я сваля ама сега няма вариант за повече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с летни 205/55/15 и нямам никакви проблеми а съм с възможно най-ниското окачване за А6...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти сериозно ли си с 15 цола караш.ако колата е от подписа то само дисковете трябва да отговарят на този цолаж :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 Според мен колегата е написал по погрешка 15, вместо 16, не вярвам на V-образния 6-так да влезе 15-ка, а дори и да може, ще стой като подарена, особено на фейс

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже... хахаха. Моя грешка! 16 са джантите и едвам влизат покрай диска... Събирам за 19ки РС6 модела и нови гуми за тях та затова ги търпя...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка поръчах Westlake: http://store.emk-33.com/product/1132681/zimni-gumi-westlake-sw-608-205-55r16-91h.html

Ще пиша с впечатления като обуя старата лимузина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 2 години карам задни такива и засега нямам грижи.Предните са ми Конти-та но тез изпаднаха на супер цена но бяха само две и ги взех.Общо взето съм доволен но и по Черноморието сняг няма ;) Между другото вече де чудя дали да не слагам зимните гуми.Другата седмица пътувам към Великотърново и по тези проходи малко ще ми е претиснено.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами време е, тук в софийско вали 4ти ден и сутрин/вечер температурите падат значително. Но аз така или иначе карам целогодишно със зимни гуми и съм подготвен за всякакви условия :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечатления за гумите West Lake (205/55/R16 - зимни): изключително мек каучук! Аудито вози много по-мазно и някак върви на възглавница през неравностите. Това от друга страна премахна част от директността и обратната връзка с пътя, но колата остана стабилна в завои и спира чудесно. Изключително тиха гума - със 150км/ч се чува само двигателя! От 150км/ч до 100км/ч. спира за секунди. Тествана е при 5-7 градуса + мокра настилка. Като падне сняг ще споделя впечатления. За сега за този бюджет са 10 от 10 т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз сложих нокиани WR D4  205/55/16 Имам същия двигател като @ppenchev сиреч 180 коня. Само че при мен е на предно само и искам да изкажа възхищение от това, как дори при пълна газ на втора и мокра настилка не превъртат, което е някакав небивал успех за мен в избора и намирането на добри гуми за турбо коли, които не са 4х4. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...