Jump to content

А 4 авант скърцане


daramusss

Recommended Posts

Колеги от скоро като е по-студено при преминаване през легнал полицай и неравности задницата нещо скърца от какво може да е това и може ли да се реши проблема.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото на място 3ма души натискашме задницата клатихме струвахме е неще да скърца. Само в движение като се минава през по големи неравности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз имах подобен проблем... отключи задните седалки, свали ги надолу и виж дали ще скърца. На моята навих една лента на метала където се заключват седалките. Лентата е като изолир банд но мъхеста, ползва се за кабели по колата

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Любопитен съм какво стана със скърцането??

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още скърца доста досадно на 2 места ходих нищо му нямало 1 шарнир за смяна имам но не било от него.

През седмицата ще пробваме да вкараме малко масло на тампоните а те хич не са малко да видим.

 

пс.Наптавих схемата със седалките уплатних ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Имам абцолютно същия проблем.

Смених тампоните отзад, защото бях согуртен, че е от тях, но не помогна.

Звукът е скърцащ, като триене на гума в мокър метал.

За момента нямам решение, но го има само на неравности и в движение (напр. спящ полицай). На място, при клатене и натискане на купето не се чува нищо.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да и при мен пак се появи смених шарнири от пред и тампони от зад лятото спря за известно време и пак почна преди 2-3 месеца.

На място няма проблем през легнал полицай издава този звук който описа и с малка скорост през неравен път поскръцва от всякъде от пред...Много тъпо .

 

Плюс някъде от багажника все нещо трака уплатних какво ли не седалки всякакви неща които се отварят .Дали не е от самата щора на багажника.

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Темата е стара но сега попадам на нея. Аз карам B8 Allroad и при мен нещата са също така скърцащи като при вас. Сменях предни амортисьори и какво ли още не. В багажника е същото положението - от всякъде скърца. Имам и B7 -ца 2007г. там няма такива проблеми (старото качество), просто не ги правят като преди а и комбито отзад е кухо и е по шумно- това установих.Но ще пробвам това с изолационната лента като колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен мислея че е от кожения салон, лятото особено като се е напекла доста скърца. усилвайте музиката повече колеги така  ни вериги се чуват, ни салони скърцат хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не кожата на задните седалки в корите на купето, както каза колегата в заключващия механизъм също , не съм си давал зор да открия от къде идва това скърцане но го има и при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

 По темата със скърцането бих препоръчал преглед ан тампоните на стабилизиращата щанга, аз карам аудита от 15 години и всички имат този проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият проблем и е отвратително скърцането като се минава през леггнал полицай. първата ми мисъл бяха тампоните на стабилизиращата щанга. Без да проверявам, купих и ги смених, елементарно е. Но проблема не е в тях. Наддигнах колата отдолу и скърцането се чува от тампоните на носачите. На първо четене, от тампона на правият долен носач, в средата. Ще проверя положението пак, но за сега ми се изпари мерака да я ровя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, и при мен го има това досадно скърцане, особенно при преинаване през "легнал полицай". Следя темата и моля ако можеш да публикуваш и снимки на тампони или др. които са се оказали причината за тази досада.

Благодаря и желая Здраве на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше леко скърцане при преминаване през легнал полицай и по-големи дупки с ниска скорост. Оказаха се тампоните на долните прави носачи. Разбрах, че са те след като ги напръсках със силиконов спрей, скърцането изчезна до първия дъжд. Един съвет, дори и да нямате скърцане сменете всички долни тампони. Поведението на автомобила е коренно различно след подмяната им. При мен лично изчезна чувтвото за лека предница характерно за модела също така вибрациите в купето вследсвие на перфектните ни пътища значително намаляха. Аз смених и 6те долни тампона, шарнири и биалети всичко на Lemförder.

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем имах и аз ,смених задните амортисиори със Монро и проблема се реши от части :) Сега като минавам през някаква неравност или легнал полицай и с колата на задната седалка се возят двама човека пак лекичко се чува.Много дразнещо 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.03.2020 г. at 21:23, ivo totev написа:

И при мен имаше леко скърцане при преминаване през легнал полицай и по-големи дупки с ниска скорост. Оказаха се тампоните на долните прави носачи. Разбрах, че са те след като ги напръсках със силиконов спрей, скърцането изчезна до първия дъжд. Един съвет, дори и да нямате скърцане сменете всички долни тампони. Поведението на автомобила е коренно различно след подмяната им. При мен лично изчезна чувтвото за лека предница характерно за модела също така вибрациите в купето вследсвие на перфектните ни пътища значително намаляха. Аз смених и 6те долни тампона, шарнири и биалети всичко на Lemförder.

А би ли споделил колега , колко ти струва това начинание и кога си го извършил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Смених ги някъде преди 2 месеца. Частите бяха около 280лв (ползвам прилична отстъпка). Тампоните за задните или така наречените "криви носачи" е добре да се поръчат по рама. Има 2 разновидности в зависимост от годината на производство - обикновен и маслен като имат и разлика в диаметъра. Също така маслените имат и посока на монтаж. При мен бяха вторите. За труд ме е срам да кажа колко съм платил понеже смяната я извърших в сервиз на близък приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте, имам същия проблем със скърцане от предницата. Появява се само като преминавам през легнал полицай, особеннно през тези малките от стария тип които са най-остри. Лятото почти не се усещаше но сега със застудяването почна да скърца отвратително. Смених тампоните на стабилизиращата щанга но нямаше ефект. След това напръсках тампоните на носачите със силиконов спрей -същата работа. Когато колата е вдигната на крик и я заклащаме отдолу не се чува нищо, на вид тампоните са здрави. Какво да правя, да почна да сменям биалетки и тампони един по един докато спре или може да е и нещо друго?  

Редактирано от felipe333
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 30.03.2020 г. at 8:52, ian peas написа:

А би ли споделил колега , колко ти струва това начинание и кога си го извършил?

Имах абсолютно същият проблем A4 allroad 2015, смених всички тампони 8бр. с лемфьордер и колата е като нова няма хръц няма скръц.

Пет от тампоните бяха тръгнали но смених всичките 200лв. части 170лв. труд, при познат разбира се.

Важно е стягането на носачите да бъде извършено когато колата е на земята а не на подемника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Това е важна информация за всички които се чудят какво да правят с този проблем.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...