Jump to content

Зимата иде! Какви гуми да изберем? Помагайте


Recommended Posts

  • Отговори 252
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 10/23/2016 at 19:37, atanasiliev написа:

А някой карал ли е с "nokian"?

Аз съм крайно недоволен от тази марка. Никога повече! Лош каучук, който се чупи на парчета и никакво сцепление. Пълна скръб са. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
Преди 21 часа, Andy3 написа:

Идва сезона на зимните гуми, някой да е карал с Continental TS 810 S, също 850 P? 

 

Да не би да имаш предвид 830?

Карал съм с TS 830 P и се държеше много добре колата с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Сашо, ти 860 ли си купи наскоро? Най-вероятно ще пазарувам 850Р или 860. Ще има и 860S модел, но за съжаление не и 17-ки.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос не е с цел заяждане - къде карате предимно зимата та зор за гуми от 300лв за брой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 16 цола са под 200 лв нови, запазени 2ра употреба има по 75 - 80... А по малките улички в квартала и вътрешните паркинги снегът е като в планината, така че хубавата гума никога не е в повече...

 

Мишлен и Континентал последни генерации по възможност.

Редактирано от Aleks67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен изборът е ясен: Континентал или Гудяр, което реша в последния момент. Има доста позитивни отзиви за NEXEN новите модели, но ще се въздържа да ги пробвам, макар, че четох някъде, че били OEM на Porsche Cayenne (може и да бъркам модела).... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето актуалния тест на ADAC за 195/65/15 Т за 2017г. Прави впечатление доброто класиране на Клебера! Преди имах Krisalp HP2 и бях доволен, макар и не колкото от Конти 830., Обаче на 3 зими и 40 000 км пробег имаха 8 мм грайфер, който си беше мек и  не намирах особена разлика в поведението . Сега са още по-добри явно с новия модел. Другите гуми, класирали се в топ зоната са ESA-TECAR, те  са марка на Goodyear, но не знам дали могат да се купят в BG. 

038272509-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Сашо, ти 860 ли си купи наскоро? Най-вероятно ще пазарувам 850Р или 860. Ще има и 860S модел, но за съжаление не и 17-ки.  

Да, TS 860 са моите, размер 225/50/17

Не издържах последната зима с 18-ките.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-лесен ребус за разрешаване на един собственик на лек автомобил от покупката на зимни гуми.

Той се свежда само до два елементарни етапа.

1. Проверява кой е оптималният размер зимни гуми за неговата кола.

2. Избира някой от предлаганите на пазара модели на Нокиан, като внимава за ДОТ-а им.

Не познавам някой, който веднъж е сложил зимни гуми Нокиан на колата си и да е сменил марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста сериозно изказване.

Аз ще съм втори сезон на вечната здрава с WRD4, като първия сезон останах доволен, но предполагам това се отнася и за всяка друга нова гума в този ценови клас. За мен безкомпромисни на сняг са Конти, Ултра грип и след тях в по-ниския ценови сегмент Фулда и Дънлоп (като Дънлопа донякъде приближаваше по цена Гуд Иър-а). Клебер са абсолютни боклуци след втория сезон са нема такава пластмаса, а Дебица Фриго за мен е единствената евтина гума , която до момента си е заслужила парите (мое мнение). Нокиан-а още , като го взех миналата есен беше относително твърд а е с дот от същата година, за тази година си нямам на идея как ще се представи. Много хора ми го нахвалиха, но аз съм все още скептичен към него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се спрял на Nexen или Kumho (235/45/17 XL) ... и края на Октомври ще видиме в прословутата Диана какво ще предложат като наличност и Дот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, nickgaidarov написа:

Няма по-лесен ребус за разрешаване на един собственик на лек автомобил от покупката на зимни гуми.

Той се свежда само до два елементарни етапа.

1. Проверява кой е оптималният размер зимни гуми за неговата кола.

2. Избира някой от предлаганите на пазара модели на Нокиан, като внимава за ДОТ-а им.

Не познавам някой, който веднъж е сложил зимни гуми Нокиан на колата си и да е сменил марката.

 

Слабостите на Нокиан са известни и се ограничават предимно до лошо поведение в условия на странично ускорение и да кажем на сух студ.

Даже сега като се замисля, лятото когато си търсих активно джанти, ходих при един пич, който се опитваше покрай джантите да ми продаде един комплект зимни Нокиан (WR D4 мисля се казва модела) на един сезон. Когато го попитах, защо иска да ги разкара, каза, че е останал много разочарован от поведението им в завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.п.: Днес в Дианата на Околовръстното между Драгалевци и Симеоново доста работа имаха - два пъти минах покрай тях и беше пълно с коли. На автомивката пък видях двама си миеха нещо зимни гуми, качени на джанти.

Въобще народът се готви за зимата, няма как.

Много съм доволен за себе си, че съм се подговтил със зимния комплект още преди месец, въпреки че някои ми се присмиваха в другата тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...