Jump to content

Странна миризма в купето S8 D4


V I P E R

Recommended Posts

Да ,спреят е някакво временно решение .Колегата е казал много точно ,къде  и кое точно се намира това за което аз говоря.Сваля се цялото табло и  така.Слагаш нов и си решаваш проблема.Преди  да си изгасите колите си изключвайте  климатиците поне 2 минути  предварително.Така няма да имате проблеми.Мисля не е нужно да обеснявам защо   е нужно.Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 1/19/2019 at 8:10 PM, Donvankata said:

Аз до колкото рабрах има миризма на мухал и влага.  запушен е  дренажа на климатика  и водата от конденза си остава вътре в блока  има едно парче някъв дунапрен и сигурно е мухлясало и омирисало и сичко .

 

Не е мухъл и влага. Има миризма на изгоряла пластмаса по-скоро.

Сега отвреме-навреме ми се появява, пускам вентилатора на макс и отварям люка и изчезва. След месец-два пак същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не е по темата, но виждам че караш 4.0Т и тоя разход ми се стори странно нисък за 8мак. Тва заради цилиндър деактивейшън ли требва да е? И при какво каране? Смесено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Всяка година имам поне един трип из Европа около 5-6000 км, отделно още един към 2500. Това са основно магистрали. Оттам пада средния.

В Пловдив само градско разходът е 18-20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Че разхода ти е перфектен ... от седмица карам матрикс 4.2битди и аз съм от Пловдив под 12-13 не падам. Като сметнем разликата в цената при бензина, г/д на кантар .

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз съм от Пловдив и жената кара А5 2.0 дизел и разход под 13 рядко виждам на борд компютъра и. Така че, вие с тези параходи и и разхода им сте супер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, 4trogram said:

 

Че разхода ти е перфектен ... от седмица карам матрикс 4.2битди и аз съм от Пловдив под 12-13 не падам. Като сметнем разликата в цената при бензина, г/д на кантар .

Каква разлика? Скъпата нафта е на цената на скъпия бензин.

12-13 градско или смесено?

 

22 hours ago, HUGO said:

Е и аз съм от Пловдив и жената кара А5 2.0 дизел и разход под 13 рядко виждам на борд компютъра и. Така че, вие с тези параходи и и разхода им сте супер...

Е как 13... аз имам една стара Q7-ца, ако забележиш в подписа ми разхода й е 12.2 средно. Градско към 14, магистрали 11 със 150 стандартно карам. Отделно аз ти говоря за реален разход, по борд компютър минимум 1 литър надолу. А на S8-цата борд компютъра може направо да го махнат като функция, разликите са 20% с реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е действителността, аз като е карах беше 10-11 тя е кара само на късо и в час пик разхода и варира между 12,5 и 13,5 - A5 Sportback 2.0 TDI Quattro automatic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има нужда постоянно да натиска или газта или спирачката. Има и такива шофьори, майка ми също така кара. Последно преди 3 години ме закара един път до летището, доста нерви ми образува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, случайно да разкрихте какъв е проблема с тази миризма на изгоряло от климатика?

вчера се появи на моята S8 D4 и търся решение на проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Така и не се разбра. Колата беше 2-3 пъти в Порше Пловдив за почистване на тръби и не знам си какво - изчезваше временно и после пак се появяваше. Накрая ми предложиха някакво по-сериозно почистване с препарати, не разбрах точно какво беше - от тогава не съм усещал същата миризма, макар че понякога се появява подобна миризма на изгоряло, но по-малко се усеща и по-бързо изчезва, така че спрях да се занимавам.

Ако питаш в Порше Пловдив, може би ще имат записки какво точно са правили последния път.

 

Наскоро си купих някакъв спрей на Sonax за почистване на климатик, но още не съм го употребил. Продават ги в Метро за ~25 лева, може да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...