V I P E R

Странна миризма в купето S8 D4

Recommended Posts

Да ,спреят е някакво временно решение .Колегата е казал много точно ,къде  и кое точно се намира това за което аз говоря.Сваля се цялото табло и  така.Слагаш нов и си решаваш проблема.Преди  да си изгасите колите си изключвайте  климатиците поне 2 минути  предварително.Така няма да имате проблеми.Мисля не е нужно да обеснявам защо   е нужно.Успех .

On 1/19/2019 at 8:10 PM, Donvankata said:

Аз до колкото рабрах има миризма на мухал и влага.  запушен е  дренажа на климатика  и водата от конденза си остава вътре в блока  има едно парче някъв дунапрен и сигурно е мухлясало и омирисало и сичко .

Не е мухъл и влага. Има миризма на изгоряла пластмаса по-скоро.

Сега отвреме-навреме ми се появява, пускам вентилатора на макс и отварям люка и изчезва. След месец-два пак същото.

Не е по темата, но виждам че караш 4.0Т и тоя разход ми се стори странно нисък за 8мак. Тва заради цилиндър деактивейшън ли требва да е? И при какво каране? Смесено?

Всяка година имам поне един трип из Европа около 5-6000 км, отделно още един към 2500. Това са основно магистрали. Оттам пада средния.

В Пловдив само градско разходът е 18-20.

Че разхода ти е перфектен ... от седмица карам матрикс 4.2битди и аз съм от Пловдив под 12-13 не падам. Като сметнем разликата в цената при бензина, г/д на кантар .

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Е и аз съм от Пловдив и жената кара А5 2.0 дизел и разход под 13 рядко виждам на борд компютъра и. Така че, вие с тези параходи и и разхода им сте супер...

23 hours ago, 4trogram said:

Че разхода ти е перфектен ... от седмица карам матрикс 4.2битди и аз съм от Пловдив под 12-13 не падам. Като сметнем разликата в цената при бензина, г/д на кантар .

Каква разлика? Скъпата нафта е на цената на скъпия бензин.

12-13 градско или смесено?

22 hours ago, HUGO said:

Е и аз съм от Пловдив и жената кара А5 2.0 дизел и разход под 13 рядко виждам на борд компютъра и. Така че, вие с тези параходи и и разхода им сте супер...

Е как 13... аз имам една стара Q7-ца, ако забележиш в подписа ми разхода й е 12.2 средно. Градско към 14, магистрали 11 със 150 стандартно карам. Отделно аз ти говоря за реален разход, по борд компютър минимум 1 литър надолу. А на S8-цата борд компютъра може направо да го махнат като функция, разликите са 20% с реалността.

Това е действителността, аз като е карах беше 10-11 тя е кара само на късо и в час пик разхода и варира между 12,5 и 13,5 - A5 Sportback 2.0 TDI Quattro automatic.

Явно има нужда постоянно да натиска или газта или спирачката. Има и такива шофьори, майка ми също така кара. Последно преди 3 години ме закара един път до летището, доста нерви ми образува.

Да....колкото повече натискаш спирачка, толкова по-висок става разходът.

Здравейте, случайно да разкрихте какъв е проблема с тази миризма на изгоряло от климатика?

вчера се появи на моята S8 D4 и търся решение на проблема 

Здравей.

Така и не се разбра. Колата беше 2-3 пъти в Порше Пловдив за почистване на тръби и не знам си какво - изчезваше временно и после пак се появяваше. Накрая ми предложиха някакво по-сериозно почистване с препарати, не разбрах точно какво беше - от тогава не съм усещал същата миризма, макар че понякога се появява подобна миризма на изгоряло, но по-малко се усеща и по-бързо изчезва, така че спрях да се занимавам.

Ако питаш в Порше Пловдив, може би ще имат записки какво точно са правили последния път.

Наскоро си купих някакъв спрей на Sonax за почистване на климатик, но още не съм го употребил. Продават ги в Метро за ~25 лева, може да го пробваш.