Jump to content

Монтаж ветробрани А3 8L


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Някой монтирал ли е ветробрани на А3? Аз купих Farad за предните врати /с три врати съм/, но стъклото не се затваря догоре - опира в пластинката, която влиза в уплътнението. Има ли някаква "дяволия" или просто не могат да се монтират ветробрани на тази рамка? Благодаря предварително на всички извинили невежеството ми и отговорили!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
преди 15 минути, mizantrol написа:

Отговор на тема от преди 5 години с автор невлизал от близо 4? Сигурен съм че мнението Ви ще му е от полза :)

А па ти като ънлокна левъл 100, видЕ ли извън темата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами някой пък да беше писал отговор от полза и да не си купувам поне... или да този който има да сподели как се крепят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото продавача и той толкова знае. Всеки казва както се вижда и от клиповете , че се подпъхват в уплътнението. Е да ама снощи до късно се мъчих и се отказах. При опит да ги върна днес продавача казва , че нямат проблем ние сме имали проблем с неправилен монтаж. Днес ще ходя до една морга с монтирани ветробрани да видя как са направени и ще пиша , ако има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го и ги монтирах точно за 5мин. работа. Тясната част до огледалото не трябва да се пъха в уплътнението , а остава до огледалото затова е извита да не пречи на видимостта , след това цялото трябва да се сгъне , за да влезе горе другият край и се прекарва през уплътнението. Вдига се стъклото до горе и 24ч. не трябва да се сваля (според описанието)  .

Това е от мен дано съм помогнал с описанието и на други, макарче вчера от натискане счупих малко парче от страната на шофьорското и сега съм го залепил целия ветробран с двойно лепещо и се надявам да издържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сложете си хубави немски и няма да има драми със стъклата, ама не са по 40-50лв. като фарад и хеко.

 

http://m.climair.de.mobapp.at/#app-navigation-page

 

 

Редактирано от cokesucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, fifipaldi said:

Heko са полски, но иначе са хубави да.

 

Не знам дали е към мен, но понеже е под моя пост отговарям.:)

Аз препоръчвам Climair, които са немски. Разликата между тях и Фарад и Хеко е начина на закрепването. При първите има едни смотани "п"-образни профили, които се подпъхват в уплътнението на прозореца и компрометират ход на прозореца.... Възможно е да шумят, прозореца да не се затваря на 100% и с времето да се разместят.

Немските се фиксират само в краищата на прозореца и "п"-образните профили отсъстват. 

По-скъпи са, но са по качествени, все пак са немски, сертифицирани по TUV.

 

Ето ги за 8l

https://shop.climair.de/vordere-windabweiser-1-set-fuer-die-fahrer-und-beifahrerseite-fuer-audi-a3/s3-tpy-8l-3-door-1996-2003

 

Намират се и в България на по-малко пари. Примерно:

 

https://tuningstore.bg/category/1815/audi-a3.html

 

Ето как се монтират, като не е толкова лесно, колкото изглежда на клипа, но ако някой се интересува, мога да потърся фирмата от която аз ги поръчах.... хората предлагаха и монтаж.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Точно и аз  climAir монтирах , както казва колегата са пълна глупости не ме кефят. Ако някой ги иска ще му ги дам за символична сума. Пишете на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...