Jump to content

монтиране на оригинален парктроник ауди а4 б5 2000г


pitbul4e

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме как се свързва оригиналния парктроник? Има ли някой схема на инсталацията? Имам ножа с датчиците,и кабела, който влиза в купето, като след буксата е с отрязан кабел, също модула с буксите(кабелите там са отрязани на около 15-20см.), и зумера (също с букса и отрязан кабел).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко, коети трябва го има под задната седалка: 12 волта, маса, К-линия, сигнал скорост и сигнал включена задна. Напиши какви цветове са ти жиците и ще те насоча коя коя е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20161116_211203.jpg

20161116_211258.jpg

20161116_212155.jpg

20161116_212230.jpg

20161116_211238.jpg

Черната букса от датчиците отива в модула, според мен, тъй като кабелите са еднакви. От кафявата букса (от модула) излизат 10 кабелчета, като двата кафяви се сливат в едно (вижда се на една от снимките):

1-жълт с червено

2-кафяв с червено

3-червен с бяло

4-бял със синьо

5-син с червено

6-черен с червено

7-черен с червено- има го два пъти!!!

8-зелен с червено

9-кафяв-2в1.

Зумер:

1-кафяв с червено

2-жълт с червено.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. и 2. са говорителчето

3. е сигнал от буксата на теглича: май изключва парктроника

4. е сигнал за скорост (GALA)

5. е сигнал +12 В от задната скорост

6. и 7. се вързват след бушон на + след контакт

8. е К-линията за диагностика и кодиране

9. маса

 

Всичките , без сигнала задна скорост и + след КК), ги има пуснати до централното заключване. Цветовете отговарят, но иска мерене с мултицет, защото аз не уцелих от първия път К-линията: оказа се че има същия цвят жица за друго нещо... За нея най-лесно бодеш заподозряната в снопа жица и мериш до 7-ми пин на буксата за диагностика.

Задната скорост също минава под седалката със същия цвят (синьо/червена), но е по-дебела: пак иска мерене.

Не помня от къде взех +... оригинално е от 5-ти бушон. Може и да имаше до ЦЗ, но не съм сигурен.

3. не съм го ползвал, защото нямам теглич

Маса: по избор

Прилагам и схемата, по която съм вързвал за справка:

IMG_2943.jpg IMG_2944.jpg IMG_2946.jpg IMG_2947.jpg 
 

Пискуна го сложих в долу в шофьорския праг близо до механизма за колана. Така, при проблем, се махат само две кори, а се чува идеално

Редактирано от HellFire
текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега липсват ми зенен/червено и бял/синьо кабели. няма ги нито под задната седалка,нито към централното!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две детски столчета и куп солети по задната седалка, та ме мързи да ги махна, за да ти снимам къде съм ги намерил при мен...

Нали имаш помпа за централното отзад в дясно? Снопа за нея върви зад крайната дясна малка част на задната седалка. Когато си махнал долната част на седалката можеш да видиш кои отиват в този сноп. Там ги има на 100%: намери ги и ги проследи до удобно място, за да се вържеш там.

Парктроника трябва да работи и без тях, но може ще е малко кьопаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно те разбирам, колега, за кой сноп от кабели говориш. Вчера за втори път проверявах кабелите и установих, че има само за задната. Намерих и бял кабел със синя маркировка, но маркировката е по-светла и едностранна, а от буксата на модула е с по-тъмна и двустранна. Иначе, пуснах кабел от 5-ти бушон до отзад, чрез разклонение на основния кабел (предполагам, че така се свързват?), който трябва да свържа с двата от модула ли? Маса мога ли да ползвам от гайката на стопа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масата става

И двата кабела от модула към този, който си пуснал

 Не разчитай да са 1 към едно маркировките. Ако искаш ще извадя и схемата на централното, за да ги намериш при буксите на помпата

За диагностичната жица имам спомен, че й променят цвета около 1998-ма: например от зелено/червена става зелено/синя или нещо такова. Нея можеш много лесно да я просвириш до буксата за дигностика. Само виж в гугъл кой е 7-ми пин. Ако я уцелш ще виждаш модула с ваг-ком и ще можеш да го кодираш

тази за сигнала за скорост не е изключително важна: със сигурност ще работи по-адекватно, но не е болка за умиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно зелено/синя жица имам.

Значи остава само бяло/синя жица да намеря. А тази жица, за която ти казах бяло/синя с едностранна маркировка знаеш ли за какво е, и мога ли да я ползвам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 11/16/2016 at 23:50, HellFire написа:

...……

Прилагам и схемата, по която съм вързвал за справка:

IMG_2943.jpg IMG_2944.jpg IMG_2946.jpg IMG_2947.jpg 
............

 

За да се видят схемите “org” трябва да се промени на “cc” и картинките се отварят. Не мога да редактирам: ще трябва да се прави ръчно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега ще съживя темата с един въпрос по същество. Имам същия модул парктроник със същия код и същия брой жици. Но поредността им не е такава. Да ги връзвам ли цветово или има разлики. Благодаря предварително за помощта 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте. От модулчето излизали 7 жици и тръгвали към купето (така каза продавача). Някой да ме светне къде ходят? Прочетох темата но не ми стана много ясно честно казано.. Благодаря предварително. Може да ме намерите на номер 0883209979 в уатсап или вайбър (не съм в страната в момента). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, няколко въпросчета... 

Какъв е цвета на "+" след контакт 

Гала сигнала ходи ли до компютъра, под задната седалка (дебел кабел бял със синьо) 

И на Б5 96г., не мога да намеря К-шина, нито в багажника, нито под задната седалка... Къде да го диря?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, delqnminev написа:

 

За К-шина виж зелен с червено,контактния плюс се извежда от бушон N:5,трябва да пуснеш кабел до там,ГАЛА честно казано не ти трябва,особенно ако не си с оригиналното радио!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...