Jump to content

Скоростна кутия 5МТ 1.9tdi виене


j.stoyanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Отскоро съм собственик (горд) на А3 1.9TDI Sportback Facelift 105 к.с и 5 степенна механична скоростна кутия.

Колата е с дребни забележки, без значителни механични проблеми и е пушка.

 

НО още от както я взех има странно виене в скоростната кутия след 70 км/ч и на 5-та скорост. Посетих един автосервиз, в които ми казаха, че виенето няма как да изчезне без да се смени скоростната кутия и че не е чак такъв сериозен проблем и може да се кара. Все пак ми препоръчаха да сменя маслото на скоростната кутия, което евентуално да намали виенето и ако се увеличи да си търся нова кутия. Аз бях скептично настроен, но все пак го смених, но шума остана.

 

Моля за съвет как да постъпя. Да продължа да карам с така и да следя за увеличаване на шума? Или да търся скоростна кутия на старо (даже и не искам и да търся за цените на нова :Д )? И доколко тази кутия втора ръка ще бъде надеждна?

 

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, 

предната ми кола беше А3 с ASZ мотор(1.9TDI, 131 коня). Не знам кода на кутията, но беше 6 степенна, която някакси успях да счупя. Смених я със същата ск. кутия, втора употреба, която купих за 500лв и работеше безпроблемно докато не продадох колата няколко месеца(около 5000км) по-късно. В последствие се оказа, че старата ми кутия може да се ремонтира срещу 250лв, което направих и след това я продадох. 

 

Моят съвет е да потърсиш качествен сервиз, специализиран в ремонти на скоростни кутии, в който ще могат да ти кажат какъв е проблема на твоята кутия, може ли да се поправи и колко ще струва. След това, ти си прецени дали да я правиш или да търсиш втора употреба. При всички положения, това виене няма да изчезне от само себе си, така че по-добре е да решиш проблема, отколкото да чакаш колата да те остави на пътя.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, venomcorp написа:

Нали се сещаш , че тази кола щом са я продали е имало защо. Ако искаш да нямаш главоболия си смени кутията.

С какво да я смени?

Нова за 6-8 хиляди лева или втора употреба 99% в същото или по-лошо състояние?

Това не е S tronic, супер много хора ремонтират ръчни скоростни кутии в днешно време, няма кой знае какъв рокет сайънс там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...