Jump to content

Питане относно дисплей в таблото на A3 8L/A4 B5


Wolf1

Recommended Posts

здравейте колеги,

 

гледам обяви за А3 8L и някои модели А4 от 1999 до към 2003 (търся си А3/А4 1.8Т в момента) и забелязвам, че масово има един сходен проблем с дисплея в таблото: сякаш има изгорели пиксели. Иначе колите изглеждат ОК, примерно ето тази обява:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11472832779213183&slink=gkqhbg

В прикачен файл слагам снимка само на таблото.

 

Търсих информация по този проблем, но не намерих достатъчно (най-вероятно защото не съм съвсем наясно с термините като FIS) :) 

 

Можем ли тук да обощим проблема:

  • това износване лесно ли се ремонтира? 
  • кое точно се сменя и колко струва? 
  • има ли алтернативи на оригинала?
  • доколко е проблем да се ползва така?

 

Не съм наясно каква информация се визуализира там и дали това да ми е изобщо критерий при търсене на кола, защото иначе повечето коли с този проблем си изглеждат прилично и не знам дали има нужда да се притеснявам точно от този проблем в таблото.

 

Поздрави!

 

 

tablo_problem.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се FIS-a.

С китайски дисплей, аз взимам 125. С оригинален, цената на оригиналния + 50 лева за смяната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. 

При а3 тези дисплеи са много редки и имат бордкомпютър

Черното място е за показване на станции/музика, заради CD-то тъй като колата ,която си посочил е без заводско CD няма как да ти изкара данни на дисплея и затова е черно.

това износване лесно ли се ремонтира?  По-добре да го направи човек ,който разбира.  Ето горе долу за какво става на въпрос

кое точно се сменя и колко струва? Дисплеят който е около 100-200 лева 

има ли алтернативи на оригинала? Китайците са измислили всичко ,но доколкото съм запознат с техните когато светне малко слънце и нищо не се вижда

доколко е проблем да се ползва така? Проблем никакъв. Въпрос на лично предпочитание.Аз лично си карам с такъв 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на китайските дисплеи е, че екранът е гланцов, а не матов като на оригиналните. Това лесно се решава. Просто при смяната на дисплея, върху него се поставя и матов протектор за телефон. Така, при пряка светлина, изчезва ефекта на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така за отбелязване е, че катайските дисплеи светят доста по-силно от оригинала и цвета изглежда повече към червен... (на което всеки занимаващ се с подмяната му, е намерил различно решение на този "проблем"). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...