Jump to content

Теч от маркуч хидравлика


malkoto jivotno

Recommended Posts

Колеги имам теч на хидравлична течност в следствие нагорял и нацепен маркуч от охлаждащата серпентина към рейката на хидравликата.Питането ми е може ли да срежа маркуча до здраво място и да го снадя с друг и хубави метални свръзки или ще има после пак теч?Колата е S8 d2 face а нацепеното е това малкото марче маркуч след кернираната свръзка на снимката.Това което искам да направя е тази оригиналната кернирана връзка да изчезне и със метална тръбичка и здрави скоби да удължа с подсилен маркуч до серпентината за охлаждане.Тази заводската връзка гледам че играе роля да обира въртеливи движения(подвижна е на ляво на дясно) което не ме бърка да го няма.Но ще издържи ли снадката или ще текне,защото като се замисля то и в серпентината е стегнат маркуча само с една скоба а не избива?Увлякох се,дано сте разбрали за какво иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 атмосфери са там, едва ли ще издържи със скоба.  Но пробвай , от опит глава не боли.

По-добре го свали и дай 30 лева да ти го рециклират.Гледам че си от Стара Загора. Прати лично и ще ти кажа къде .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рециклиране не мисля,защото съм им ял попарата веднъж с маркуча за високото налягане на една стотица-почна да стърже на убииство,а уж бяха прехвърлили и клапан и всичко.Иначе съм от Казанлък и знсм къде ги правят-Хидроникс се казва фирмата.Като за начало ще е със скоба и ще се търси някакъв нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, kostaIliev написа:

90 атмосфери са там, едва ли ще издържи със скоба.  Но пробвай , от опит глава не боли.

По-добре го свали и дай 30 лева да ти го рециклират.Гледам че си от Стара Загора. Прати лично и ще ти кажа къде .

Колега,съмнява ме да са толкова много,защото така или иначе маркуча се захваща към серпентината с обикновена скоба.Да не се бъркаш с маркуча за високото налягане който е от помпата до рейката-там връзките са с тези болтовите захвати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за високото си мисля. Еми ако е ниското - слагай каквото намериш задобре. Иначе за рециклирането - ако го е правил някой "разбирач" ше стърже. Аз съм много доволен от рециклажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде ти го правиха ако не е тайна.Мисля че доста хора биха се радвали на тази информация че тея маркучи са доста често срещан проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...