Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

В момента съм с Uniden R3 . Да речем, че продаването на Aguri GTX70 Pro го отчитам като грешка :) Просто защото работи прекрасно out of the box! Uniden-a още не съм успял да го конфигурирам за нашата действителност, ужасно чувствителен е ... хваща дори периметрова охрана на Х банд от километър. 

 

На няколколко коли има сложени на кийо нещата и за сега честитки не им пристигат :hilezh: Там проблема остава с роуминга към Гърция, мен поне ме е страх да вляза с лидар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като говорим за супер-чувствителни радарни детектори които дават прекалено много фалшиви позитивни, има ли устройства които са специално предназначени точно за това? Идеята е монтираш го в колата, то си излъчва постоянно и когато към тебе идва джигит снабден с радарен детектор това устройство го лъже и той намаля скоростта, отказва се от опасно изпреварване и т.н.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много коментари, но пак не става ясно, Стелт детекторите предупреждават или смущават триноги-барбекютата или , не? Виждам че започват от 270 лв някъде което е приемливо за такава функция .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше писано, че от триногите единствено Jammer-ите спасяват,  4 цифрена сума бяха, по спомен, не ми се чете назад.  Иначе тия от 270 като те предупредят е вече късно - стрелнали са те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера забелязах, че е пълно с триноги. Карайте в ограниченията, че не се знае в кой храст са застанали.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това е едно добро решение, по спомен глобата за изцапани номера е 20 до 50 докато каране с 30 над ограниченията е 100 а едно ходене до морето може да стъпи на баят пари ако се кара по бързичко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 лв е,  но не винаги ме спират заради това. Даже са ме питали полицаите защо не съм си измил номерата,  при което в прав текст си им казвам, че тоя фиш ми е по-евтин от всеки един за скорост :lol: После ме препсуват, и кой откъде е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента има акция за скорост и залагат здраво, а към морето - петък и събота, към София - неделя - са през 20 км направо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladi написа:

20 лв е,  но не винаги ме спират заради това. Даже са ме питали полицаите защо не съм си измил номерата,  при което в прав текст си им казвам, че тоя фиш ми е по-евтин от всеки един за скорост :lol: После ме препсуват, и кой откъде е....

 

50 лева е: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(3в) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г. (*)) За нарушения по ал. 3 в случаите, в които е нечетлив или закрит по какъвто и да е начин регистрационният номер на пътното превозно средство, на водача се налага глоба в размер 500 лв.

 

Та тея 50лв май са ги писали, че колата не е в добър външен вид(мръсна) за да не ги тапанят с по 500лв.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, TiL написа:

(3в) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г. (*)) За нарушения по ал. 3 в случаите, в които е нечетлив или закрит по какъвто и да е начин регистрационният номер на пътното превозно средство, на водача се налага глоба в размер 500 лв.

 

Та тея 50лв май са ги писали, че колата не е в добър външен вид(мръсна) за да не ги тапанят с по 500лв.

500 е ако се докаже, че умишлено си изцапал/ закрил номера или част от него.  50 е ако ти е мръсна колата явно.... аз до последно знам за 20.

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vladi написа:

500 е ако се докаже, че умишлено си изцапал/ закрил номера или част от него.  50 е ако ти е мръсна колата явно.... аз до последно знам за 20.

 

 

И как се доказва, по усмотрение на кукера ли? :)

Доказването става по един единствен начин- в съд. ;)

 

 

  

Преди 19 часа, vladi написа:

Беше писано, че от триногите единствено Jammer-ите спасяват,  4 цифрена сума бяха, по спомен, не ми се чете назад.  Иначе тия от 270 като те предупредят е вече късно - стрелнали са те.

 

В смисъл, че откриват триногата когато е много близо, все пак реагират значи?

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Триногите стоят ниско.

 

Засичането на "триногите" (лазерните) зависи от тяхното позициониране и позиционирането на радар-детектора на челното стъкло.

При оптималния си обсег на действие, петното от лазера е кръг с диаметър около 30-40см.  Цели предницата на колата, като засяга и част от предното стъкло. Ако радар детектора е разположен ниско до таблото - ще реагира.  Ако е поставен в близост до огледалото, високо горе, няма да реагира.  И в двата случая честитка ще дойде. ( ако си с висок джип/сув, пак няма да реагира. )

 

Поради тази причина, "сензорите" на джамера/блайндера се разполагат на нивото на предната броня - като оригинален парктроник.  Възможно е и в рамка на номера или скрити във фаровете за мъгла.

Редактирано от quаttro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи и от модела радар детектор ....защото някой марки радари въобще не подържат честота с която работят триногите ...но и да имаш такъв работещ на тия честоти ...изпищили ....вече са те засекли 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Какъв детектор до 150-200лв (може и втора ръка) бихте ми препоръчали, който хваща Астрии и Кии (за триногите ми е ясно, че за тези пари няма)? Или трябва да вдигна бюджета още? Гледам в описанието на някои пише и "Ku-band", трябва ли да го има? 

Редактирано от Citizen8200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/6/2020 at 4:47 PM, plamen 73 said:

 (6-ти октомври) по пътищата е въведена нова мобилна камера за скорост "CORDON", която работи в K band.

https://48chasa.com/радарни-детектори-прихващат-новите-р/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...