Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

Прочети какво е антирадар и радар детектор и сам ще си отговориш.

Жокера е,че тва на коет всички му викаме "антирадар",всъщност е радар детектор или иначе казано е пасивно устройство.. май тъй беше

и щом е пасивно устройство , значи не пречи на радарите и е законно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поне така пишеше в закона...

тоест, не е забранено ...

Преди време колеги споделяха, че в Гърция е забранено и даже в затвора се влизало, както е забранен и в още няколко страни, но в наща за сега не е ;)

Редактирано от Audi_RS*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по новините казваха преди, че не било забранено да използваш детектор, но полицаите не ги различавали и пляскали глоби и за детектор и за анти-радар :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по новините казваха преди, че не било забранено да използваш детектор, но полицаите не ги различавали и пляскали глоби и за детектор и за анти-радар :hilezh:

За да те глобят трябва да докажат, че устройството е анти-радар, т.е., че излъчва вълни и смущава работата на техния радар. Що се отнася до детекторчетата Maruhama, човекът от Русе ги изпраща с Декларация на вносител, че устройството е пасивно и е сертифицирано от TUV Rheinland Product Safety Gmbh - Германия - за съответствие с Директивата на ЕС 2006/95, регистрация AN 501021800001 - Report 15019845001/05.03.2007, каквото и да означава това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих си един руски радардетектор за 45 лв . :steinigung: още не съм виждал полицай да го пробвам упътването беше на руски и не можах да се оправя , в момента съм го монтирал на таблото без да има директна видимост към пътя ,това бърка ли го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От няколко дни го тествам моя:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=290236828844

Чак днес засякох куки. Досега само Х на СОТ-ове и Ка на отварящи се врати. Ама днес си спестих нови актове(спонсорството не ми е втора природа). Дори жена ми с бебето бяха в колата и жена ми беше изключително впечатлена от "свирчо". А пък тя е от "лошите". А бе с двата крака бях вътре. Даже жена ми разсъждаваше че куката е застанал до радара и може би е бил в пасивен режим, но уислърчо си свърши перфектно работата. Кат' се разпищя, 'се едно го колят милия..... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......................аз се чудя за Марухама-та, ам аникой не се е похвалил кой знае колко?за новия модел на кобра 9430 и аз се ослушвам за мнения?

Здравейте колеги, от двадесетина дни вече и аз ползвам радар-детектор Maruhama CH888 и съм много доволен. Имах вече възможност да го изпробвам в реални ситуации и нямаше пропуск. Освен това го тествах успоредно и с детектор на нашумяла в Америка марка Eskort и мога да кажа, че япончето се обажда при нужда секунда - две по-рано. Особено ме кефи това, че може да се изключват по желание отделните бандове - в момента съм си оставил само Х банда и не ми се налага да скачам на спирачките на всяка автоматична врата. Това, обаче означава, че при поява на нова техника при органите на КАТ е добре да се научи навреме и да се активират и съответните бандове. За това, ако някой получи такава информация нека не я крие за себе си, а да я сподели своевременно с всички нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от двадесетина дни вече и аз ползвам радар-детектор Maruhama CH888 и съм много доволен. Имах вече възможност да го изпробвам в реални ситуации и нямаше пропуск. Освен това го тествах успоредно и с детектор на нашумяла в Америка марка Eskort и мога да кажа, че япончето се обажда при нужда секунда - две по-рано. Особено ме кефи това, че може да се изключват по желание отделните бандове - в момента съм си оставил само Х банда и не ми се налага да скачам на спирачките на всяка автоматична врата. Това, обаче означава, че при поява на нова техника при органите на КАТ е добре да се научи навреме и да се активират и съответните бандове. За това, ако някой получи такава информация нека не я крие за себе си, а да я сподели своевременно с всички нас!

aaa, честито..много се радвам за теб, лошото,че няма вече CH-888, а по-нов модел jh601. но да сме отворени към нови неща.., днес я поръчах, дано и скоро и аз напиша подобно положително мнение :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам кво пише в закона ..ама скора ме спира един "орган" и ми видя джиджавката ..и ми каза че ще ми напише акт...за устройството...а като възражение да запиша модела и серийният му номер ..и после като искам да водя дело да доказвам че било радар детектор а не антирадар ...скапана работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами хубаво е ако продавача ти даде черно на бяло, че продукта му не е анти-радар, а радар детектор...ама явно нямаш такова, не се притеснявай, пиши си възражението и си ги съди ако трябва, даже акта би трябвало да отпадне и без да ги съдиш..в полицията би трябвало да проверят и да отменят акта, ако не, съди си ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пъти поне съм писал че РАДАР-ДЕТЕКТОРА е вид РАДИОПРИЕМНИК. Точно като радиото в колата.

НЯМА ЗАКОН който да забрани радиоприемането.

На всяка кука мога да пледирам че ме е страх от ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ С ВИСОКА ЧЕСТОТА и с цел да се предпазя нося приемник за лично предпазване. Така че да избягам от места с интензивно излъчване което е вредно за нервната система.

Ако трябва си изтрийте надписите и ги сменете с RADIORECEIVER. Което е 100% вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на служебната е монтиран отдолу на сенника на пасажера до шофьора с една скоба ръчна изработка - по никакъв начин не може да го види ченгето навело се на прозореца да ми иска документи, важното е да го спра, щото много пищи ако имат радар и ме спрат.Иначе ме е спасявал един - два пъти.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за плафона, мен ме устройва засега на неговите си вендузи,, понеже ситроена ми е нисък и ще е кофти ако стои на сенника, но на буса мисля да го сложа на сенника.а някой ползващ марухама може ли да ми разясни кога как сигнализира ако е изключен някой банд? примерно днес минах покрай автоматични врати на супермаркет ,но нямаше пищене? как да включвам/изключвам бандове?!

упътването хич не е добре написано :eusa_dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а някой ползващ марухама може ли да ми разясни кога как сигнализира ако е изключен някой банд? ...

Задържаш десния бутон (band) (гледано отгоре), за около 4-5 секунди ... уреда издава сигнал и започва да свети или мига първия банд (ако свети постянно - значи е включен, ако мига - изключен) - положението се сменя с еднократно натискане на другия бутон (левия) .

После пак с натискане на десния бутон се преминава на следващия обхват и така ги изреждаш всичките ...

когато си готов , оставяш уреда за около 5-6 секунди и той преминава сам в работно положение...

Надявам се да си ме разбрал :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, стана безпроблемно. и сега вече в режим на засичане ми мигат само лапичката power/acc, X банда и La /лазерните/. това се използва от родните катаджии,нали?!

а иначе ето го и как изглежда :

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1FoaKr

http://www.postimage.org/image.php?v=gx24BsvJ

http://www.postimage.org/image.php?v=gx24Bu_S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, стана безпроблемно. и сега вече в режим на засичане ми мигат само лапичката power/acc, X банда и La /лазерните/. това се използва от родните катаджии,нали?!

а иначе ето го и как изглежда :

http://www.postimage.org/image.php?v=aV1FoaKr

http://www.postimage.org/image.php?v=gx24BsvJ

http://www.postimage.org/image.php?v=gx24Bu_S

Честито и на теб, колега!

Да ти служи и да те пази!

Можеш ли да напишеш разликата м/у стария модел /CH 888/ и твоя? Освен,че до колкото виждам вече не е черен, а металик. Също на каква цена ги продава г-н Топоров?

Искам да предупредя всички колеги с Maruhami - внимавайте със соларния панел, изработен е от много търко стъкло и за съжаление от опит съм установил, че много бързо се пука. След това вече по обясними причини батерията издържа много по-кратко време без презареждане.

Редактирано от i_p_i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 пъти поне съм писал че РАДАР-ДЕТЕКТОРА е вид РАДИОПРИЕМНИК. Точно като радиото в колата.

НЯМА ЗАКОН който да забрани радиоприемането.

На всяка кука мога да пледирам че ме е страх от ЕЛЕКТРОМАГНИТНИ ИЗЛЪЧВАНИЯ С ВИСОКА ЧЕСТОТА и с цел да се предпазя нося приемник за лично предпазване. Така че да избягам от места с интензивно излъчване което е вредно за нервната система.

Ако трябва си изтрийте надписите и ги сменете с RADIORECEIVER. Което е 100% вярно.

Мечо в гърция е забранен този вид радиоприемник ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Кажете ми модел радар-детектор, който хваща радарите на полицаите без проблем и не писука на различни смущения. Тези дни ще ходя да си купувам - препоръчайте ми моделчета. Ще съм много благодарен, ако ми помогнете да не си дам парите за нещо, което не може да ми свърши работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де, дайте едно рамо :hilezh: Какви са отзивите от този детектор, който поръчахте 4-5 човека от форума, препоръчайте модели...Помогнете ми :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де, дайте едно рамо :steinigung: Какви са отзивите от този детектор, който поръчахте 4-5 човека от форума, препоръчайте модели...Помогнете ми :unsure:

За този детектор, който е описан в началото на темата има достатъчно писано, за други - не мога да ти кажа нищо повече.

Късмет :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...