Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4


plamen sf

Recommended Posts

И двата мотора са здрави, върху 4.0 tfsi имам преки наблюдения - много здрав мотор, за 4.2 tdi само съм слушал, но не съм чул някой да се оплаче. Не мисля, че ще сбъркаш с който и да е от двата мотора. 3.0 tdi си го спести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глас за бензина!

На моето 4.0TFSI средния разход за последната една  година е 14/100. Като 80% е градско София.За дизел повече в тоя живот не искам да чуя.

4.0Т за мен е страхотен мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме факта, че като търся инфо в чуждите форуми се натъквам само за проблеми с 4,0 тфси с турбините. Сменя се цедката както си казал , но май не се приключва с това. Има и други неща да се сменят докато нещата се оправят.  Относно 4,2 ТДИ не намерих никакви драми с този мотор. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не разбрах само, защо са премахнати последните постове, но както и да е :).  Искам да попитам отново за разликата между S8 и S8+ дали е само в софтуерна и в развъртането на оборите с 200 повече за S8+? Също така дали всички излизат със спортен диференциал  или това е опция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото за купуване на кола си има отделен раздел - това тук е технически раздел и не се обсъждат обяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм ровил разликата е само софтуерна.

Всички 4.2TDI и S8/S8+ са излизали със спортен диф или поне така излиза от брошурите и ценовите листи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, VBI написа:

Защото за купуване на кола си има отделен раздел - това тук е технически раздел и не се обсъждат обяви.

Разбрах, мерси😉

 

преди 27 минути, P_PETKOV написа:

До колкото съм ровил разликата е само софтуерна.

Всички 4.2TDI и S8/S8+ са излизали със спортен диф или поне така излиза от брошурите и ценовите листи.

 

👍

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги, имам проблем с нафтовата помпа, моля ако някой знае къде се намира тя, да драсне два реда. Дали е под седалките или в резервоара. Колата е А8 Д4 3.0 тди 2011г. Мерси! 

Редактирано от Audi a8 d3 4.2i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще може ли малко помощ? 

Имам проблем с GPS антената и понякога набива грешка на дистроника (позната ситуация). Имам ОМ номерата на антените но са четери вида, единия отпада защото нямам печка. Въпроса ми е коя от трите е? Нищо не можах да намеря по рама. Ще се радвам на помощ. Прилагам номера на рамата и номерата на антените :

WAUZZZ4H2EN016080

4H0035503A 

4H0035503E

4G0035503AF

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акулките за твоя модел (без печка с дистанционно) са два вида: 4H0 035 503 A или 4H0 035 503 E

 

Графата data model ти дава разликата между двете, но не знам от къде да разбереш този код. Най-добре прочети номера на сегашната и виж на коя от двете съответства.

 

Информацията от тук: https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a8/a8/2014-771/0/035-35010/

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега ориентира ме:

С буква А са две букси

С буква Е са три букси

Така че няма да ми се налага да я свалям, ще погледна само моята с колко е но предполагам че са три защото държи постоянна грешка за антена на телефона а GPS идва и си заминава(понякога седмица не се обажда) 

Редактирано от velev1976
Добавяне
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, някой знае ли нещо по въпроса за осветлението по дръжките на вратите защото не ми светят, Audi A8 D4 2011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте пичове! Преди 1 седмица сменях нивомер отпред, където е на носача, колата няма проблеми. Така в момента от вчера изписва тази грешка. Колата се вдига много бавно, и компресор преди няколко месеца е сменян. Какво да търся?

86454092-FB03-400E-86D1-91E192E27A68.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте 

Лещата на предната камера има  доста надраскване от камъчета и образа е неясен.  Някой борил ли се е с такъв случай. Има ли кит да смяна на Лещата или  цялата камера се сменя?

На 22.06.2021 г. at 20:27, Tonikaradjov написа:

Здравейте пичове! Преди 1 седмица сменях нивомер отпред, където е на носача, колата няма проблеми. Така в момента от вчера изписва тази грешка. Колата се вдига много бавно, и компресор преди няколко месеца е сменян. Какво да търся?

86454092-FB03-400E-86D1-91E192E27A68.jpeg

Може ли цена на ориентировъчна

нивомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 7/14/2021 at 9:05 AM, svetlozar.ivanov@outlook.c said:

Лещата на предната камера има  доста надраскване от камъчета и образа е неясен.  Някой борил ли се е с такъв случай. Има ли кит да смяна на Лещата или  цялата камера се сменя?

 

Цялата камера се сменя. Аз лично съм я сменял два пъти поради спукване от камъче. Цената беше около 600 лева с включен труд, по спомен.

Редактирано от V I P E R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте. 
Някой обучавал ли е успешно хоме линка - дистанционното за гараж? Вече няколко пъти пробвам и не ще. Пробвах на 3 различни врати. 

Ето какво правя стъпка по стъпка:

Влизам в MMI-а и изтривам всичките настройки

После програмирам бутон 1 през mmi-> vehicle settings-> garage door opener.

Следвам указанията на екрана, излизам и насочвам под фара дистанционното, след 10 15 секунди мигачите мигат три пъти (уж значи че е ок).

После натискам бутон 1, но вратата не мръда.

След това пробвам от контролера на вратата да натисна да се обучи по следният начин: пускам обучението за ново дистанционно на контролера и натискам и задържам отново вече обучения бутон 1 в колата, но отново не става. 


Бъркам ли нещо, пропускам ли нещо, има ли нещо по специално, което трябва да се направи?

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето решение е двойно-залепящо тиксо. Работи на 3 различни гаражни врати и имам място за още една. :)

 

IMG_20210823_183145.thumb.jpg.c988a3f2e9216cb9da4f2725c6d940f7.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм със същото решение в момента 🙃

Странно е чак колко много хора имат проблеми с този home link. Аз все пак си мисля, че нещо бъркам. На теория дори и да не клонира правилно кода, след като го обуча с вратата, трябва да е ок. 

Редактирано от Пилев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колата е ауди а 8 4,2 бензин   с оригинално газово устройство   започна да загрява  няма теч какъв може да  е про2блема  до сега не е имало проблем с термостата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износена / счупена водна помпа ? 
Запушване по водните пътища / радиатора ?

Блокирал термостат ?

Перките на охлаждането ?

Дефектирал датчик за температура ?

 

Това си е чиста проба гадаене, няма кой да ти познае през нетя защо грее колата.

 

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...