Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4


plamen sf

Recommended Posts

9 hours ago, fifipaldi said:

За мен новата А7-ца е много по-добре ;).

 

Красива определено от всякъде , но мотора е боза , с този турболаг ми бърка нз къде ... Днес чипосах а8цата , определно този мотор е най добрият от Ауди правен някога, поне за мен . Върви повече от колкото очаквах, сега вече не ми прави впечатление вътре колко е скучна :D

8719C5B1-AAD6-41A6-8EB5-85D5A8B152C5.jpeg

Редактирано от 4trogram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, 4trogram said:

Спрях се на матрикс заради мотора най вече и уж високият клас . Почвам да съжалявам, за една седмица ми умръзна , до сега карах а7 преди фейса и беше доста по добре . Определено са се усрали при а8 и да то си е кола 2011..

Е кое му е по-добрето на А7 преди фейслифта... Плюс това разликата във възрастта A7-A8 е под 1 година.

Като поръчвах моята много се колебаех за RS7 преди фейслифта. Цената им беше кажи-речи една и съща. Да, 7-цата е по-спортна, но вътре интериора няма нищо общо като качество, екстри и возия. Дори фейслифта на А7 не бих го избрал пред А8 фейслифт, ако приемем че са с еднакво оборудване.

Между другото ти ли си този със същия като моя номер 1991, онзи ден видях на светофара една черна "S8", зави нанякъде, гледам отзад А8, странна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици ходих в Порше Запад за смяна на масло на S tronic-a и имаше една виненочервена S8 facelift (потърсих я и още я има, даже е S8 Plus), поседях бая вътре да си ровя на телефона, че ми се стори най-удобна, но честно казано интериора далеч не ме впечатли, даже напротив.

Хубава е колата много, още е актуална, особено пък S8, но си остарява вече :).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, HUGO said:

Намерил си броня от S. Браво много добре изглежда!

 Така е взех колата и e с салон от s8 , поръчкова е , води се Sport/Black edition, на късмет малко е намерих.

 

24 minutes ago, V I P E R said:

Е кое му е по-добрето на А7 преди фейслифта... Плюс това разликата във възрастта A7-A8 е под 1 година.

Като поръчвах моята много се колебаех за RS7 преди фейслифта. Цената им беше кажи-речи една и съща. Да, 7-цата е по-спортна, но вътре интериора няма нищо общо като качество, екстри и возия. Дори фейслифта на А7 не бих го избрал пред А8 фейслифт, ако приемем че са с еднакво оборудване.

Между другото ти ли си този със същия като моя номер 1991, онзи ден видях на светофара една черна "S8", зави нанякъде, гледам отзад А8, странна работа.

 

Да , преди седмица е регистрирах. Доста хора е бъркат с s8, тя освен отздат всичко друго си е като на S8, дори и салона. Аз се чудя къде съм виждал този номер :D a7 е доста добра кола , поне за периода който е имах и се кефих. Казам просто че за 2016 г и подобен клас, има дреболии който ги няма и не е нормално. За момент зажалих че не взех s8, дори беше като твоят цвят , но след ъпдейта ме радва доста. Не съм карал/возил на s8 , но предполагам че е дълеч по добре от мойта.

6B6D6334-EF6E-4A7F-A161-64C5B8C8F823.jpeg

Редактирано от 4trogram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам черен лак на таблото, при S8 всичко е карбон, дори конзолата и скоростния лост.

Окачването също е по-ниско с 1см на S8.

Винаги съм се чудел какво означава "поръчкова"?

Редактирано от V I P E R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз това питах, салона и пакет бил с опция при “поръчка”. Да вътре е кърбон , доста по добре изглежда . Какви са ти отзивите за s8? обсужването предплагам е цифра..  Като разход разбрах колко е г/д , което като се замисля за това което получаваш е пефектно бих казал, някъкви проблеми до сега ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To като си поръчваш чисто нова кола, всичко е с опция "при поръчка". Значи и моята е поръчкова, ще знам да разправям на хората.

Не, нямам проблеми. Някакви дреболии - примерно в момента май соларния люк не ми работи, ще го погледнат при следващото обслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, V I P E R написа:

Виждам черен лак на таблото, при S8 всичко е карбон, дори конзолата и скоростния лост.

Окачването също е по-ниско с 1см на S8.

Винаги съм се чудел какво означава "поръчкова"?

Черния лак е много възможно да е правен после,салона не съм сигурен дали е изобщо от тази кола,но това по рама може да се види.Черната решетка хм..и тя.Сложили предна броня от S8,отзад не??:stupid: Може би удар/щета? Доста неща съмнителни има в тази кола.А това за ,,поръчкова'',няма да го коментираме.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, plamen sf said:

Черния лак е много възможно да е правен после,салона не съм сигурен дали е изобщо от тази кола,но това по рама може да се види.Черната решетка хм..и тя.Сложили предна броня от S8,отзад не??:stupid: Може би удар/щета? Доста неща съмнителни има в тази кола.А това за ,,поръчкова'',няма да го коментираме.....

Салона поне при мен можеше да се поръчва всякак, но се чакаше 3 месеца допълнително. Мерси съм.

И аз не ги харесвам такива сбирщайн. Отделно че за А8 някъде 2015-2016 излезе версия А8 Спорт, което си беше с елементите на S8, но с нормални двигатели. Доста по-добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз не мога да разбера, човека си показал колата вместо някой да каже честито, със здраве.... и т.н веднага се почва това не било незнам си какво другото също..... Каква е тая злоба бе хора? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква злоба бе, айде да помислиш малко върху тая думичка, искаш ли?
Виж го, че името не може да си напише без правописна грешка, от там следват и други изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, HUGO said:

А бе аз не мога да разбера, човека си показал колата вместо някой да каже честито, със здраве.... и т.н веднага се почва това не било незнам си какво другото също..... Каква е тая злоба бе хора? 

Защо винаги когато някой изказва мнение различно от крайно позитивното, това трябва да се счита за злоба?

Какво, нямам право да не ми хареса нещо ли?

 

On 5/2/2019 at 11:10 PM, 4trogram said:

За момент зажалих че не взех s8, дори беше като твоят цвят , но след ъпдейта ме радва доста. Не съм карал/возил на s8 , но предполагам че е дълеч по добре от мойта.

Сега видях, че си едитвал поста след като съм отговорил.

Не мога да кажа, и аз не съм карал/возил на А8. Или всъщност карах едно в Ауди преди да поръчам моята, понеже нямаха тестова S8 разбира се. Но нито съм я настъпвал нито нищо, само ей така да пробвам, а и беше преди фейслифта.

Не вярвам да е "далеч по-добре", просто бензиновия двигател дава по-различно, линеарно усещане за ускорение.

И аз мислех да я "тунинговам" моята с APR - става 667 коня и 900Нм ако не се лъжа. После си викам закво да се занимавам с щуротии, аз тая кола я настъпвам два пъти в годината на магистралата и то ей така малко да я поотпуша. Самата кола вози прекалено спокойно и не предразполага шофьора да прави глупости, което на мен ми харесва всъщност.

Редактирано от V I P E R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Уточнявай за кой колега говориш,ако е за мен,да пообясня по-подробно?Щото като гледам тия двама трима колеги  над теб са ме разбрали,само ти не?!Да не сте братовчеди с ,,кЪрбона'' ???

Както каза Вайпър,нямаме право на мнение ли?Иначе да,редно е да се честити на колегата,със здраве да си я кара!

Редактирано от plamen sf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/3/2019 at 11:17 PM, plamen sf said:

Черния лак е много възможно да е правен после,салона не съм сигурен дали е изобщо от тази кола,но това по рама може да се види.Черната решетка хм..и тя.Сложили предна броня от S8,отзад не??:stupid: Може би удар/щета? Доста неща съмнителни има в тази кола.А това за ,,поръчкова'',няма да го коментираме.....

 

Един от БГ разбирачите :D ти сега и ще сравниш официален дилър в Германия с някоя автокъща от Дупница ... Хората са измислили рама за тази  работа , колата е с Edition 21 пакет ,всичко си е от завода .Задницата , да малко не се връзва но...

Редактирано от 4trogram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 30.04.2019 г. at 10:08, fifipaldi написа:

Това D4 Matrix реално е кола 2011-та година, а технологиите вътре са и още по-стари :).

Нещата, които ги има в последните А4 и А5 са доста по-новички, да не говорим пък за А6 и А7.

Дори са от 2010, а по стъкла 2009. Иначе много хубава кола за годините си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/28/2019 at 11:44 AM, Dan4ote said:

Нещата, които ги има в последните А4 и А5 са доста по-новички, да не говорим пък за А6 и А7.

 

Аз сега го виждам това... Кое му е по-новото на А6 и А7, ако коментираме предишните модели, тъй като последните все още реално ги няма по улиците? И А6 и А7 излезнаха половин година след А8, вътре дисплея им е една идея по-голям, но интерфейса е абсолютно същия, таблото им е почти същото, но с по-евтини материали, да не продължавам.

Аз лично гледах RS7 преди да взема S8 и по интериор не може да му стъпне на абсолютно нищо, да не говорим че няма някои основни екстри като соларен люк, а на спортните седалки дори няма обдухване.

Иначе А8 излезе 2010 действително, след фейслифта (или както стана модерно да го наричаме в този форум МАТРИКСА) промениха някои неща като ск.кутия, която преди правеше проблеми, добавиха някви благинки из купето - по-висок с 10см багажник, по-голям резервоар и не помня какво още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не съм го написал аз, но съм на мнение, че най-новите модели са много, много по-добри вътре и вън от моделите от 2010, 2011. Колегата говори за тези от 2017-18 и не е да ги няма по улиците. Да, не са толкова масови. Иначе твоята с-ка е топ.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои модели 2017-2018? Новото А7 излезна началото на 2018, a A6 дори по-късно. Определено са по-добри от старите отвсякъде, не само отвътре. Но при абсолютно всички автомобили наблюдавам занижаване на качеството на материалите в интериора, дори в новото А8, което пък в това си поколение не се отличава от А6 и А7, освен по размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...