Jump to content

Всякакви въпроси за А8 D4


plamen sf

Recommended Posts

Start/stop-а може да не работи поради десетки причини, закачи колата и виж дали има грешки.

Провери и акумулатора как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, fifipaldi написа:

Start/stop-а може да не работи поради десетки причини, закачи колата и виж дали има грешки.

Провери и акумулатора как е.

Няма никакви грешки. Акумулатора ще проверя утре.

преди 59 минути, CVT написа:

Честито и да си я караш безаварийно! 

Като свършиш всичко, пиши колко ти излезе общо, ако не е тайна разбира се. :)

 

Кое точно те интересува? Вече имам номера и каско. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мислех, че го знаеш това.

Има още няколко ситуации в които не работи, в книжката ти трябва да го пише, ако имаш ще е на Английски поне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, Траян Атанасов said:

Старт стопа не работел на пуснат климатик. При спрян климатик работи.

Това не е вярно. Възможно е да не работи, ако разликата в зададената и текущата температура е все още много висока и климатикът трябва да работи по-сериозно. Също старт-стоп системата не работи при недостатъчно загряла кола, да кажем първите 10 минути след студен старт. Всичко това го има обяснено в книжката, има специален раздел за причините, поради които е възможно да видиш въпросната икона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е винаги при пуснат климатик, в книжката е обяснено кога, дори при B9 така се спира старт/стоп-а, през климатика, прави се като е пуснат 100% да го деактивира, това е начина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, V I P E R написа:

Това не е вярно. Възможно е да не работи, ако разликата в зададената и текущата температура е все още много висока и климатикът трябва да работи по-сериозно. Също старт-стоп системата не работи при недостатъчно загряла кола, да кажем първите 10 минути след студен старт. Всичко това го има обяснено в книжката, има специален раздел за причините, поради които е възможно да видиш въпросната икона.

За 10 дни каране, днес за първи път колата ми угасна на светофар, когато прочетох това, че може да не работи на пуснат климатик.

Преди 8 часа, fifipaldi написа:

Да, мислех, че го знаеш това.

Има още няколко ситуации в които не работи, в книжката ти трябва да го пише, ако имаш ще е на Английски поне.

Нищо не съм чел още, само карам засега :D

Редактирано от Траян Атанасов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой може ли да каже как мога да активирам безключово заключване и отключване на вратите и с всички ключове ли работи?

Редактирано от Zhivko Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Халдекс нямаш. Имаш торсен диференциал/спортен такъв. Ако питаш Ауди не се сменя, обаче видиш ли продават масло ;)

Та ако иде реч за кола над 150хил. км и няма да я разкарваш скоро си го смени и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 27.08.2020 г. at 13:51, Траян Атанасов написа:

 Стоповете могат да се кодират и ще се наложи само смяна на диодите вътре.

Какво направи с червените мигачи,сменя ли диоди или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги! Имам следния проблем в въздушното окачване, дава грешка valve for damper adjustment front right. Казаха че е от някакъв датчик за нивото на комата отдолу на носача смених го не е от него. Някой да има идея от какво е? Ауди а8 4.2тди 2011.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

а някой има ли представа как стоят нещата с телевизията имам звук а картина няма?? колата е Audi A8 D4 2010 3.0tdi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш 6-те ефирни канала и им чуваш само звука? Парт номера на тунера имаш ли?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да го видиш през VAG-COM. Oтиваш на 57 - TV-Tuner.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.02.2021 г. at 10:04, CVT написа:

а някой да знае защо не ми свети амбиентното осветление в колата на никоя от вратите? 

някой да знае защо не ми свете амбиентното осветление в никоя от вратите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам а8 2015г. 4.2тди, перката ми е постоянно включена и понякога като я загася продължава да работи още 30 мин.

IMG-7ac367f93eae86a4d45ff2fb1b7d201d-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, решил съм да закупя А8 D4 4H facelift. Въпроса ми е следният- има ли разлика в годините от 2014 до 2017? Гледам конските сили са еднакви освен за 3.0 тди , където се среща 258 и 262. Явно тук има някакви подобрения. Повече обаче ме интересуват следните двигатели: 4,2 тди и 4,0 тфси. И още нещо с кой от последните 2 двигателя ще се налага по често да се разделям, поради влизането му в сервиза. Тука искам да вметна, че  не става въпрос кой е по скъп за обслужване, а кой ще създаде по малко проблеми до 200к км. Колата ще бъде закупена под 100к и ще се кара 3-4 години до около 200к км. Благодаря!

Редактирано от Rampage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...