Jump to content

Дойде ли времето да приемем, че автомобилния тунинг е мъртъв?


Recommended Posts

Този раздел отдавна върви много зле. Проекти не се показват (да речем че е разбираемо), но и като цяло желаещите да дискутират сериозни теми се кротнаха. Няколкото читави проекта по една или друга причина претърпяха невероятни обрати и  сега са на изчезване.

Наиграхме ли се?

За съжаление (дали?), това май е световна тенденция. Следя няколко форума - САЩ, Англия, Австралия и т.н. и нещата имат същата тендеция. За по-старите модели автомобили -проекти почти няма, индустрията рязко спря да ги поддържа, собствениците като чели се смениха и намаля хъса. За по новите модели да речем, че като абсолютни стойности интереса е по-голям, но няма нищо общо с това отпреди 10 години (когато по-старите бангии бяха на тяхната възраст).

Спряхме да къстъмизираме и започнахме да събираме пари за заводски бегачки.

Само аз ли съм с тези впечатления? Ако не към тунинг, към какво се е преориентирал интереса на този пул от хора?
 

Редактирано от vermeer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, ама както казва "а4t", не драскат по форумите. 

Моето мнение е, че на много хора не им харесват цените на подобни преработки, или са останали с грешни представи колко ще струва някой да ти я "направи" колата. Затова тръгват сами, но естествено по пътя срещат доста препятствия и това ги отказва след известно време.

Други не знаят какво искат точно и от 1-2-3 неуспешни опита и се изнервят/отчайват/губят ентусиазъм и проекта спира. Като гледам, масове се пита "кви коне е" дадена кола. Мен лично не ме интересува кви коне е колата ми, а дали като ѝ подам ме блъска в кръста така, че да ми се свие "стинката" от ускорението.

Има и такива, които искат няк'ъв тунинг, направят им колата "драгаджийка", но това което ги радва е заварка на макс скорост, и така драгаджийската кола не издържа и се чупи нещо.

Също е вярно, че колкото и сейфти да ти е направена колата, все си на тръни нещо да не сгъне.

Като цяло се изненадвам, че на разни авто сбирчици се виждат доста "направени" коли, а и по улиците също. Сега, има добри, има и такива, които са горе-долу, има и такива "нищо особено".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би автомобилния тунинг по форумите е замрял, но реално по пътищата и гаражите не е. 
Както и двамата Колеги който се изказаха по-горе ги подкрепям.

Дори мога да се впиша и аз в графата тунинг, но никъде не съм писал или коментирал доработките на колата ми по форумите, може би защото в началото щеше да има "обичайните коментари" + тролене и т.н., но в крайна сметка и сам можеш да стигнеш до крайния резултат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунинга по колите да замре? Не, прекалено много хора има с такова хоби. Може би след години, като навлезнат ел. колите и вътрешното горене остане в миналото. Аз тема за тунинг не бих пуснал попринцип, предполагам и другите са на това мнение, за това този подфорум замира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са мощни новите автомобили ... И много лампички и глезотийки имат. Повечето са доволни само от софтуерна намеса и махането на т.н наречената "екология".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друга причина - съвременните автоматични скоростни кутии и бордова електроника не търпят много моторен тунинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен атмосферата е кофти, от там умира ентусиазма за показването на проекти.

 

Гледам и Петко спря да споделя, а чух че готвел да прави куатро и да смени волана с тънък на  неговата б2-ка ...

Редактирано от more
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друга ми е "теорията", обръщат се поколенията, "старото" захитря, смени приоритети и като че ли се пресити от "адреналин", а новото още трупа пендари, освен това не на последно място е масово неграмотно и едва вързва две изречения писмено, че и говоримо, къде да се фалят по форуми и подобни^_^.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 24.11.2016 г. at 4:19 PM, gamepoint said:

Може би автомобилния тунинг по форумите е замрял, но реално по пътищата и гаражите не е. 
Както и двамата Колеги който се изказаха по-горе ги подкрепям.

Дори мога да се впиша и аз в графата тунинг, но никъде не съм писал или коментирал доработките на колата ми по форумите, може би защото в началото щеше да има "обичайните коментари" + тролене и т.н., но в крайна сметка и сам можеш да стигнеш до крайния резултат. 

Да,

И аз имам някой преработки на моята кола но... когато го обявих във форума хората си мислиха, че се шегувам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отчете, че пространството вече е залято с всякаква полезна информация и можеш да намериш каквото ти трябва. Има доста опитни тунери, юзъри... на които може да се разчита и не е нужно да пишеш кво мислиш да правиш и да го мъдрите 20-30 човека къде ще има проблем и къде не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Според мен има също забавяне особено 2021-2022. С тази инфлация доста от приятелчетата около мен го карат по-трудно финансово. Всичко е по-скъпо вече и по-бавно вървят личните тунинг проекти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тепърва ще става и по трудно - за жалост , всичко опира до доходите , НО човек с кола за 30-40-50к лв едва ли ще го бъркат 2-3000 лв и нагоре за доработки за да си чеше крастата :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ква е гаранцята, че притежанието на навес за 30-40-50к, е доказателство за тунинг платежоспособноС? Е ено комшийче "кара" нещо такова (30-40-50к), ма е навряно при мама и тати, в боксониерка.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 minutes ago, NIKO said:

...ква е гаранцята, че притежанието на навес за 30-40-50к, е доказателство за тунинг платежоспособноС? Е ено комшийче "кара" нещо такова (30-40-50к), ма е навряно при мама и тати, в боксониерка.......

Е това е БГ манталитет :) да си дадем всичкия лев за кола и после няма $ да я заредим догоре :) има и платежспособни хора и всеки на който са му омръзнали стоковите ги съживява с тунинг -стига да си струва . :) аз моята я съживих 4-5 мес. след като я взех :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...