Jump to content

Смяна на километраж Audi a3 1.9 tdi


lb.todorova

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам Audi a3 1999 г. 1.9, 110 коня, дизел, пробвах да сложа по старото табло с квадратчетата защото моето е това е fis дисплея но не стана, не може да го обучим към колата, всичките които пробвахме мигаха и я смущаваха. Моето табло отзад има код - 8L092000B  и никъде не може да се намери такова табло и лошото при тях е че са големи боклуци, и не искам пак да слагам същото защото след месец може пак да се прецака.  Искам да сложа табло от Audi s3, и въпроса ми е дали ще стане има ли значение от коя година е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bsdnikolov написа:

Табло от S3 да дизел?!? Това няма да завърши добре. :ertrink:

 

преди 2 минути, bsdnikolov написа:

Табло от S3 да дизел?!? Това няма да завърши добре. :ertrink:

 

преди 8 минути, s7r3l0k написа:

Слагаш от S3 с FIS. От преди фейса няма да стане. ОЕМ номерата не е нужно да съвпадат.

Искаш да кажеш че с3ката трябва да е фейслифтова защото моята а3ка не е фейстлифтова и съм намерил едно табло от с3 2002г  дали ще стане 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, s7r3l0k написа:

Слагаш от S3 с FIS. От преди фейса няма да стане. ОЕМ номерата не е нужно да съвпадат.

 

преди 1 минута, lb.todorova написа:

Искаш да кажеш че с3ката трябва да е фейслифтова защото моята а3ка не е фейстлифтова и съм намерил едно табло от с3 2002г  дали ще стане 

 

И табло от след фейса на 8L от преди фейса?!?  Това изобщо няма да завърши добре. :ertrink:  Колко букси ще трябва да смениш, колко кабели ще трябва да ти пренаредят .... свят ще ти се извие (от цената). А после ще започне една мъка по обучаването .... таблото от преди фейса е с Immo2, а таблото от след фейса е с Immo3.... Мъка, мъкааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да помогне да реша този проблем с таблото искам да го сменя чувал съм че може с табло от с3 моята е 99 година преди фейса намерил съм табло от ауди с3 2002 год ще можели да се обуче на моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си поработиш малко над правописа и пунктоацията, щях да разбера, че нещата са наобратно:

Преди 2 часа, lb.todorova написа:

 

Здравейте колеги, имам Audi a3 1999 г. 1.9, 110 коня, дизел, пробвах да сложа по старото табло с квадратчетата защото моето е това е fis дисплея но не стана...

 

Старите табла не са дефектни, имаш студена спойка най-вероятно. Ако толкова искаш ново табло, търсиш пак от префейс А3.

 

S3 табло на дизел се прехвърля без никакъв проблем. Обратният вариант не се получава. Говорим за префейс пак.

 

Да сложиш фейс табло на кола преди фейса НЕ си заслужава времето, нервите и парите. Дори да се получи, ще ти излезе солено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lb.todorova написа:

... табло от с3 моята е 99 година преди фейса намерил съм табло от ауди с3 2002 год ще можели да се обуче на моята.

Ти май не четеш, какво ти се пише. Само за да свържеш табло от фейса, тлябва да се пренаредят пиновете на таблото. Тоест, таблата не са Plug&Play! само като пример ще ти дам К-шината (без която, таблото не може да общува с колата). При префейса, К-шината е на 24-ти пин на синята букса, докато при фейса, тя и на 28-ми пин на зелената букса. И още 2/3-ти от кабелите са на различни места. Само преди да започнеш опитите за обучение, трябва да дадеш 50-100 лева за пренареждане на буксите. Да не говорим, че и третата букса изцяло трябва да се смени. Чак тогава могат да започнат експериментите по обучаване на Immo3 към кола, лаботеща с Immo2.

 

P.S.

Извинявам се за правописа, но пиша от телефона.

преди 21 минути, s7r3l0k написа:

S3 табло на дизел се прехвърля без никакъв проблем. 

Прехвърляне на бензиново табло на дизел не е оферта. Тук не става дума само за оболономеа, а и за ивдикациите по таблото. Не вкарвайте колегата в приключения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата lb.todorova,

Мисля, че говорите за различни неща. Ти упорито чуваш само, че табло от S3 ще стане, но това не е цялата истина!!! Трябва и да е преди фейса. Т.е. нито по-старото табло "на квадратчетата" ще стане (вече знаеш това), нито от фейслифтовата А3 S3 ще стане, както ти обясни колегата bsdnikolov. 

 

Накратко, ако си намериш табло (дори от бензинова кола,) но преди фейслифта, каквато е и твоята кола, не би трябвало да имаш проблеми. Единствено лампата (с реотанчето) за подгряване, която трябва да свети, ще е друга на бензиновото табло (но все пак ще имаш индикация).

 

PS. Това е лично мнение, продиктувано от това, че на А3 2002г. (фейслифта) тази операция е успешна. 

 

Нека по-разбиращите също да кажат от пре-фейс табло бензин, на пре-фейс кола дизел дали ще има проблем. 

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, bsdnikolov написа:

Прехвърляне на бензиново табло на дизел не е оферта. Тук не става дума само за оболономеа, а и за ивдикациите по таблото. Не вкарвайте колегата в приключения!

 

Неведнъж е извършвана процедурата с монтаж на S3 табло на дизел. Единствената индикация, която е различна е тази на подгрева. При бензиновото табло светва EPC. И това важи както на фейс, така и на префейс А3. Разликата е само в плаката. В най-лошият случай, колегата ще има една неработеща индикация за включен темпомат, ако изобщо я е имало в S3 по онова време. Подредбата на останалите индикации е една и съща за бензин и дизел. Никой в Германия не си е играл да прави 10 различни варианта на едно и също табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, s7r3l0k написа:

Единствената индикация, която е различна е тази на подгрева. При бензиновото табло светва EPC.

А "лампата" за ESP-то къде изчезва и какво свети на нейно място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toshkov81 - 0898364628

 

Това е човекът който може да ти отговори на всички въпроси кое може и кое не може за таблата специално. От него знам че табло от S3 преди фейслифта може да се сложи на дизелова фейслифтова А3. За обратния вариант не знам, но този човек ще може да ти каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам проблем с километража моя беше jeger смених го с vdo с големия диаплеи и ми изчезна осветлението на cd и вапроса ми е имали разминаване в буксите между двата вида табла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/25/2016 at 4:11 PM, bsdnikolov said:

А "лампата" за ESP-то къде изчезва и какво свети на нейно място?

Доколкото се сещам индикацията пак си съществува и свети с ето този знак:

IMG_9108.PNG

 

PS. Колегата Buddah може да потвърди (защото днес я видяхме на таблото, докато си играехме с бутона "ESP").

 

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не разбирам. Как лампата за ESP-то, започва даработи хем като пждгрев, хем като ESP. И другия въпрос. При дизелите, лампата за подгрева индикира и електрически проблем в двигателя. Как по дяволите се съвместяват всички тези функции. @Rotkod, таблото което цитираш, бензиново ли бе, поставено на дизелова кола??? И ако да, би ли обяснил "лампата" за ESP коя функция изпълнява?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 minutes ago, bsdnikolov said:

Все още не разбирам. Как лампата за ESP-то, започва даработи хем като пждгрев, хем като ESP. И другия въпрос. При дизелите, лампата за подгрева индикира и електрически проблем в двигателя. Как по дяволите се съвместяват всички тези функции?

Подгряването индикира с една лампа, за ESP-то е с друга. Не искам да говоря без факти. Утре ще гледам да направя снимки, за да е ясно. Или дори клип. 

 

14 minutes ago, bsdnikolov said:

 @Rotkod, таблото което цитираш, бензиново ли бе, поставено на дизелова кола??? И ако да, би ли обяснил "лампата" за ESP коя функция изпълнява?

Да, правилно си разбрал. Колата е дизел (8L фейс), а таблото от бензинова кола. 

Нека обяснението да е във формата на снимки ( но утре).

***

ПП. Освен всичко, ако искаш може да се видим и да си отговориш сам на всички въпроси. 

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко. Тук говорим за бензиново табло на дизелова кола. Искаш да кажеш, чи си виждал бензиново табло с лампа за подгрев?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ, не...друго казах. При бензиновите табла друга ламБа играе ролята на индикация за подгряването на свещите (когато насадиш бензиново табло на дизелов екземпляр) 

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем се обърках... Един колега казва, ESP-то става подгрева, ти казваш, друга "лампа"..... То не останаха много индикации. На мен ми звучи логично, EPC да поеме ролята на подгрева. Все пак тя индикира електрически проблем при бензинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем се обърках... Един колега казва, ESP-то става подгрева, ти казваш, друга "лампа"..... То не останаха много индикации. На мен ми звучи логично, EPC да поеме ролята на подгрева. Все пак тя индикира електрически проблем при бензинките.

Да, EPC поема ролята на подгрева изцяло, тя и физически се намира на същото място. Има една друга лампа, която светва при изключено ESP (ситуацията, която пробвахме с@Rotkod днес и символа, на която той е постнал по-назад), предполагам и при активацията му и проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11/25/2016 at 15:44, s7r3l0k написа:

Неведнъж е извършвана процедурата с монтаж на S3 табло на дизел. Единствената индикация, която е различна е тази на подгрева. При бензиновото табло светва EPC.

Кой е колегата, който е казал това за ESP-то и подгрева?

 

Друг е въпроса, че ESP-то е стандартна екстра при фейса, докато преди фейса я има само в S3 и предполагам нищожен брой А3.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...