Jump to content

Сменя ли се маслото на диференциала на Ауди а6 4G quattro 3.0 tdi ?


Martoni

Recommended Posts

Здравейте , сменя ли се на определени километри или години маслото на диференциалите и раздатък ( ако има изобщо) ?

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То маслото в раздатката не се ли води MTF и е заедно с това на зъбните колела на кутията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тука по форума поне 5 сервиза се рекламират :) Предполагам правилно ще го направят, иначе може да свирне нещо...

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На ‎25‎.‎11‎.‎2016‎ г. at 11:35, Martoni написа:

Здравейте , сменя ли се на определени километри или години маслото на диференциалите и раздатък ( ако има изобщо) ?

 

Ако говорим за 3.0 TDI BiTurbo (313hp) по сервизна книжка не го дават да се сменя.

 

На ‎26‎.‎11‎.‎2016‎ г. at 14:47, Jass написа:

Сменя се, все още не са измислили вечно масло.

 

Зависи с кой двигател си - Според производителя (Ауди) на 313 hp не се сменя.

 

На ‎27‎.‎11‎.‎2016‎ г. at 23:20, Raino написа:

На всичките си коли съм го сменял и съм наблюдавал само позитиви.

 

По принцип си прав и е така, но това не означава, че по предписание го дават да се сменя.

Редактирано от fantancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за сервизната книжка, която се подпечатва в сервиза. Говоря за техническата книжка, която се дава заедно с автомобила като си го купиш от Ауди. В нея са вписани всички технически интервали и всички видове обслужвания които се прилагат за съответните модификации на Ауди за всички видове Ауди.

 

Това са официални предписания от производителя - меродавни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, същата, въпреки че и ти си писал сервизна. Обърках се.

И като стане бау, след гаранцията ще отидеш ли да им се скараш?

Редактирано от stanislav85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, fantancho said:

 

Ако говорим за 3.0 TDI BiTurbo (313hp) по сервизна книжка не го дават да се сменя.

В сервизната книжка не са описани всички процедури по поддръжка на колата. 

В чек-листа на инспекцията (която вече я има в сервизна книжка) трябва да има и проверка на дифовете.

А за който няма достъп до сервизна документация на ВАГ има друг софтуер - Аутодата и все още се намира в замунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, stanislav85 написа:

Да де, същата, въпреки че и ти си писал сервизна. Обърках се.

И като стане бау, след гаранцията ще отидеш ли да им се скараш?

 

Бау не може да стане просто ей така - караш си и изведнъж се чупи!

Тук говорим за смяна на обслужващ интервал (примерно на всеки n хиляди км). По предписание от Ауди и при нормална експлоатация не следва да се обслужва маслото на диференциала и на скоростната кутия. В което и официално представителство да попиташ, отново ще ти дадат този отговор. Единствено в случай на показания, че има проблем с диференциала или кутията, тогава се сменя и се ъпдейтва. Но пак казвам - по показания, не по обслужващ интервал. Това не означава, че не можеш да си го смениш, ако ти искаш! Но това и не означава, че по предписание се сменя. Мисля, че е достатъчно ясна разликата.

 

Преди 9 часа, robobug написа:

В сервизната книжка не са описани всички процедури по поддръжка на колата. 

В чек-листа на инспекцията (която вече я има в сервизна книжка) трябва да има и проверка на дифовете.

А за който няма достъп до сервизна документация на ВАГ има друг софтуер - Аутодата и все още се намира в замунда.

 

В началото на всяка сервизна книжка са описани различните видове обслужвания за различните видове автомобили, както и км на които се обслужват, включително и специфичните за някои модели (напр. за хибридите).

 

В чек листа наистина има проверка на дифовете. И там вече, ако има показания (както вече написах) може да ти сменят маслото и да ти го обслужат.

 

Ако на някой му трябва, да ми пише на лично и мога да му изпратя официалната документация за 4G - ръководство за експлоатация на автомобила на български, ръководство за експлоатация на навигацията на български, кратко ръководство на автомобила на български и техническа книжка със сервизни интервали за различните модели на ауди и чек листа на немски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, понеже ми наближава годишното обслужване реших да добавя на  маслото на диференциала, скоростната кутия и пр. Прилагам снимка на профмата да се знае какво да очаквате.

Proforma.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега, препоръчвам сервиз Друмник, ако си в гаранционен период, а иначе Асист Сервиз на бул.Амстердам, Дружба. Маслото го сменям на 60к км на целия силов тракт след ДВГ

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достъпът до Ауди сървъра не те прави официален серивиз. 

Да, Порше Интер Ауто предлагат услугата, какви са им относшениеята си е тяхна работа, но аз знам казаното по-горе. :)

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...