Jump to content

Звук от двигателя C5 1.8t


RTM

Recommended Posts

Здравейте. Харесал съм си едно ауди, но ме притеснява странно цъкане в/около двигателя. Все едно отваря електрически клапан, но постоянно.

Двигателя ако не се лъжа трябва да е APU. Колата е 08.1999г. На доказано реално 230 000км е. ОБАЧЕ е седяла една година в гараж и е препалвана от време на време само. Произход Швеция.

Вижте клипчето и моля да споделите мнения.

 

 

Дали може да е обтегача на валовете? Да е заял щом не е карана толкова време и да трака веригата.

АКО е обтегача, на този двигател може ли да се слагат от по евтините без електрониката? Мисля че беше към 200лв+ без веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането най-вероятно идва от клапана за бензиновите пари който се намира около кутията на въздушния филтър. Моята работеше по абсолютно същия начин и не виждам нещо притеснително. :zustimm: Инжекторите също цъкат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от клапана над филтърната кутия. Той си се чува там. Това се чува където гледа камерата. От задната страната на двигателя в дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ако искаш да провериш обтегача, пробвай на загряла кола и на равна улица да потеглиш без газ, само с отпускане на съединителя. Яко тръгне, без да гасне, значи си работи. 

Според мен не е верига, ако тя е износена/разтегната, когато я изфорсираш на празен год, /при връщане на газ-та/отпускане на педала/ ще издрънка здраво на метал.

Тоя мотор си има слабо място, все пак е 20 клапана, и все някой повдигач е дал фира. Не се пълни и почуква. Карай нямаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Публикувано (Редактирано)

Колеги, смених веригата и обтегача, но това цъкане си остава. Старите бяха в много добро състояние.

Набеждавам някой повдигач вече. Понякога звука изчезва и е супер тихо в купето на високи обороти.

Когато подам газ интензитета на шума се увеличава. При затворен капак не се чува, но в купето се чува и ме дразни.

Карам я с 5W40 motul. Дали с друго масло ще се подобри работата на повдигачите?

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,че се хваля но моето ТДИ бачка по-тихо.Имам приятел със същия мотор и неговата не се чува въобще.Вярно,че е мапната но си мисля,че това не е причина за да работи толкова тихо.Имя нещо според мен но не знам какво е.

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона прихваща всякакви звуци и се изкривява цялата представа за работата на двигателя. За това акцентирам на цъкането.

Реално двигателя работи тихо. А когато и цъкането изчезне вече е рай :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54 minutes ago, mitaka7717 said:

Не,че се хваля но моето ТДИ бачка по-тихо.Имам приятел със същия мотор и неговата не се чува въобще.Вярно,че е мапната но си мисля,че това не е причина за да работи толкова тихо.Имя нещо според мен но не знам какво е.

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk

 

Чак толкова тихо колкото 1.8Т не работи, повярвай ми :hilezh: Моя е БАУ и работи мазно ама не е като 1.8 в никакъв случай. Говорим за празен ход, на дълго е ясно кой печели конкурса :flipoff: Но да не се откланяме от темата, че е за друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 02/03/2017 at 13:41, RTM написа:

Телефона прихваща всякакви звуци и се изкривява цялата представа за работата на двигателя. За това акцентирам на цъкането.

Реално двигателя работи тихо. А когато и цъкането изчезне вече е рай :D

След толкова време реши ли проблема??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, за една година при колкото майстори ходих, с колкото собственици на такива двигатели приказвах, всечки ми казаха едно и също. “И при мен е така” или “ Тоя двигарел така си се чува не се занимавай”. Смених и веригата с обтегача на разпределителните валове и пак няма разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето от гейта на турбината “паричката”,и то при отпускане на гаста. Не е болка и аз съм тъй скоро го установих,но рано или късно ще е сменя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Моя го изтърбуших да не се тормози турбината. Не е от там при мен :)

За паричката не съм гледал, но там ефекта не е ли само като отнемеш гаста?

Най интересното е че не го прави винаги... все едно някой клапан си почуква понякога. На старото ауди го имах тоя проблем с почукването на клапан понякога (чуваше доста по силно), но така си откара 80 000 км и проблеми не излезнаха.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 02/03/2017 at 8:33, RTM написа:

Колеги, смених веригата и обтегача, но това цъкане си остава. Старите бяха в много добро състояние.

Набеждавам някой повдигач вече. Понякога звука изчезва и е супер тихо в купето на високи обороти.

Когато подам газ интензитета на шума се увеличава. При затворен капак не се чува, но в купето се чува и ме дразни.

Карам я с 5W40 motul. Дали с друго масло ще се подобри работата на повдигачите?

Може да си много прав,пробва ли с друго масло? А как си с налягането на маслото? Моя примерно на загрял мотор е оклоло 2бара и на 2000об окло 4.4бара. Да не би да държи по-голямо налягане! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...